Kateri merilec sladkorja v krvi mi svetujete ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Občasno bi sebi in ženi opravil meritev sladkorja v krvi. Tako sem že nabavil aparat, ki je bil na kaseto, problem pa je nastal, da je bilo z njim možno meriti samo za eno osebo, kot tudi to, ko se je odprla nova kaseta, je bil takoj določen časovni rok, do katerega je bila meritev možna. Kateri preprost aparat bi bil primeren samo za občasna merjenja sladkorja. Zanima me tudi, kdaj je najbolj primerni čad merjenja, je to zjutraj, zvečer ? Hvala za odgovore.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Če nimata sladkorne, je meritev sladkorja brez veze. Raje enkrat letno prosita zdravnika za analizo krvi, kjer se poleg sladkorja vidi še precej drugih stvari.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
ACCUCHECK je najbolj razširjen se mi zdi.

Drugače pa da ne boš kupoval aparatka, danes so vsi zastonj, plačaš le lističe...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Praviloma se meri zjutraj na tešče. Oče je imel sladkorno in kadarkoli sem si ga pomeril je bilo ok ...po kosilu...zvečer..vedno v mejah normale.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ki pa so dalec od zastonj.....
ACCUCHECK Avviva lističi niso pri nas nikjer pod 25€ (50kom=ena škatljica). Da se jih pa nabavit direkt iz kitajske na bulk za tretjino cene (od proizvajalca!). Ne vem pa kaj bi naša carina rekla na direkt uvoz tega ....
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Če je pod 21 ali koliko eur, potem pač ni davka pri uvozu.

Mogoče edino kakšna carinska dajatev, če se gre za carinjeno blago, kar pa se komot preveri. V vsakem primeru se splača.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Izbral sem merilnik Contour NEXT LINK, res so mogoče lističi dražji, sem jih pa precej ceneje dobil preko spleta, njihova veljavnost pa je konkretno do leta 2019. Aparat se brezžično poveže na pametni telefon, kjer se vodi evidenca, skratka poceni in odlična napravica.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Kako pa veš da je odlična, pri teh napravicah je važno samo, če so dovolj natančni, v kolikor je govora o bolnikih s sladkorno.

Za rekreativno merjenje doma, pa je res vsak dovolj dober, tudi lističi s pretečenim rokom, ki se dobijo poceni
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
...kaj pa je sedaj aktualno, čim bolj preprosto in natančno...

Hvala.
Tole imam že tri leta

 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique in Emaster

Podobne teme