Kateri Maxi Scooter? Znamka?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Pozdravljeni!

Ogledujem si malo te Maxi Scooterje in sem že kar dolgo iz te scene pa me zanima katera znamka je trenutno TOP v ponudbi teh Maxi Scooterjev, tam 350-500 kubičnih? Gledam da so na razpolago Gillera, Suzuki, Honda, Yamaha, Piagio, tukaj pa se počasi konča med priznanimi znamkami. Torej zanima me predvsem kateri so najbolj vzdržljivi, neproblematični in najbolj kvalitetno skupaj sestavljeni. Koliko sem gledal malo slike in vse ostalo mi delujejo Yamaha in Honde kar edel. Gillera mi npr. deluje slabo in površno skupaj sestavljena! Mogoče še kak drug nasvet, predlog za kakšen model? TnX

Lp
 

matej_m

Zelenc'
3. mar 2008
28
0
1
Poglej na www.motosvet.com/tabla/ (imaš posebej za maxi skuterje).
Bo pa vse odvisno, ali iščeš bolj športne (npr. Gilera Nexus, Yamaha Tmax), ali bolj potovalne (npr.Suzuki Burgman)
Imaš tudi Aprilio (npr. Atlantis).

lp, matej
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
vozil sem burgmana.pozitivno presenečen.zadeva potegne kot pravi motor.iz štarta ko ga dopreš maš v 2 sekundah notri 50-60.2 se peljeta komot tudi na daljših poteh.zadeva je trpežna in žre okoli 4 litre.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Ja Burgmani so itak že od nekdaj kao dobri Maxiji vendar mi vizualno nekako ni všeč... Sicer pa @matej_m, vse kar si napisal sem že sam pisal, tudi to vem da imaš športne variante ter potovalne, nisi pa dobro prebral kaj me zanima. Lp
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pozdravljeni!

Ogledujem si malo te Maxi Scooterje in sem že kar dolgo iz te scene pa me zanima katera znamka je trenutno TOP v ponudbi teh Maxi Scooterjev, tam 350-500 kubičnih? Gledam da so na razpolago Gillera, Suzuki, Honda, Yamaha, Piagio, tukaj pa se počasi konča med priznanimi znamkami. Torej zanima me predvsem kateri so najbolj vzdržljivi, neproblematični in najbolj kvalitetno skupaj sestavljeni. Koliko sem gledal malo slike in vse ostalo mi delujejo Yamaha in Honde kar edel. Gillera mi npr. deluje slabo in površno skupaj sestavljena! Mogoče še kak drug nasvet, predlog za kakšen model? TnX

Lp

Če ti denar ni problem še poglej Gilero GP 800
smile-1.gif
Samo pohvalim lahko.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ti bi novega al rabljenega do kolk €?drugače se da skoraj pri vseh znamkah dogovrit za testno vožnjo pa potem vzmaeš tisto kar ti najbolj odgovarja.vzameš neko resno namko pa že skoraj ne moreš falit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pozdravljeni!

Ogledujem si malo te Maxi Scooterje in sem že kar dolgo iz te scene pa me zanima katera znamka je trenutno TOP v ponudbi teh Maxi Scooterjev, tam 350-500 kubičnih? Gledam da so na razpolago Gillera, Suzuki, Honda, Yamaha, Piagio, tukaj pa se počasi konča med priznanimi znamkami. Torej zanima me predvsem kateri so najbolj vzdržljivi, neproblematični in najbolj kvalitetno skupaj sestavljeni. Koliko sem gledal malo slike in vse ostalo mi delujejo Yamaha in Honde kar edel. Gillera mi npr. deluje slabo in površno skupaj sestavljena! Mogoče še kak drug nasvet, predlog za kakšen model? TnX

Lp

Če ti denar ni problem še poglej Gilero GP 800
smile-1.gif
Samo pohvalim lahko.

Ravno ta GP800 me je zelo močno razočaral, sem gledal kar nekaj testov, zdi se mi slabo skupaj sestavljen, pa da tak scooter nima od spredaj predala za kak telefon, denarnico, očala, ključe? Lepo te prosim no, višek vsega pa je to, da gredo pod zic le čelade do velikosti L. Kaj misliš da si bom čelado povsod zraven vlekel? Skratka razen performansa je meni ta model scooterja čista tema.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ti bi novega al rabljenega do kolk €?drugače se da skoraj pri vseh znamkah dogovrit za testno vožnjo pa potem vzmaeš tisto kar ti najbolj odgovarja.vzameš neko resno namko pa že skoraj ne moreš falit.

Hja kaj pa vem, razmišljal sem tam do 4-5k. Sigurno da si vsak želi novega, nimam pa nič proti če je do 2 leti star z 1000km in kot nov brez praske seveda za primerno ceno...
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
1
6
Ljubljana
Hm, 4-5k eur, poglej če je kej pametnega rabljenega za dobit od Yamahe, model T-max. Jest sem jo gonu 3 leta, brez enga samega problema. Maš finih 500 kubikov, dobrih 40 konjičkov, v kombinaciji z Polinijevim variomatom, boš taglavni iz štartov iz semaforja ( pa gre že serijski čist preveč) Mojmu so po 3 letih zlorabe, vse plastike stale kot pri novmu, vsi lufti v nulo, tko da močno dvomim da je kaj boljšega na trgu. Servis za Yamahe maš že za vsakim vogalom, cene so pa nekje iz spomina, tamal servis nekje slabih 100 eur, tavelik ki obsega tud menjavo pogonskega jermena pa cca 250 eurčkov.
 

matej_m

Zelenc'
3. mar 2008
28
0
1
Kaj točno pa te zanima? To, da so japonski skuterji boljše narejeni od evropskih, si ugotovil že sam, pozna pa se tudi razlika v ceni. Nikjer pa nisi napisal, za kaj bi ga imel, za kratke ture, za dolge, bi imel bolj potovalno verzijo, bolj športno, ti je kateri vizuelno všeč, pa ne veš, če je to, to, se boš vozil sam, v dvoje, ... Poglej na omenjena dva naslova, pa boš sigurno našel kaj koristnih informacij, izkušenj od uporabnikov, ..., oziroma ti bodo vedeli svetovati.
Sam vozim burgmana, kupil lani novega, pa sem zelo zadovoljen. Sem iskal bolj udobno verzijo in je to, to. Lani naredil z mojo turo do Šibenika, čez Plitvice tja, nazaj po jadranski magistrali, pa ni bilo nobenih težav, ne z utrujenostjo, ne z samim skuterjem. Letos pa bolj malo vozim
frown-1.gif


lp, matej
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Dobri forumi, bom jutri malo pregledal! Sicer pa je tako, iščem Scooter za vsakodnevno uporabo tam 20km v eno smer in 20km nazaj + kruzanje po mestu. Športne zadeve me popolnoma ne zanimajo, mi je pa je važno da je scooter zelo okreten, da ni neroden. Seveda pa ko imaš enkrat takšno mašino se imaš tudi kam dlje kdaj pa kdaj spustit. Torej Tmax odpade saj je total športna varianta. Mi je bolj pomembno da je stvar udobna, uglajena in vzdržljiva ter okretna! Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Tudi to sem že gledal, predvsem te Runnerce ampak to res ni za kam dlje spustit... kaj ti naj recem, tezka odlocitev
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Sicer pa te Vespe so drage kot žafran pa še grde za moje pojme, potem je cenovno bolj prijazen in predvsem lepši Beverly Cruiser od Piagia.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Poglej Aprillia 300 SportCity. Jaz jo imam 1 leto, narejenih imam 1300km, bele barve, sem zadovoljen, vendar se sedaj ne vozim skoraj nič, ker sem dobil froca... zato tudi razmišljam, da bi ga prodal... (prvi servis pa sem tudi že naredil)
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Tudi to sem že gledal, predvsem te Runnerce ampak to res ni za kam dlje spustit... kaj ti naj recem, tezka odlocitev
smile-1.gif

Moja 50ccm je šla po celi SLO pa še do Pule dol......sej 80-90km/h je lih tist kar rabš...več etak ni več turistično....niti ni prijetno za sedeči položaj

sam z 50ccm se boš muču......z 200-300ccm boš pa z lahkoto držal to cruize hitrost.....

Men osebno je sam žal da takrat nisem uzel 180ccm 2T zadevce.....vse kar bi rabu takrat in zdej ko nisem več tolk hardcore...ma za do moraj sm pa ke bi bla pa čist zadost
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Sam mam Yamaho Majesty 400. Lahko rečem, da je posrečena kombinacija med glomaznostjo, udobjem, zmogljivosmi. Nekjer ne odstopa ne v + ne v -. Dovolj zmogljiva, za kakšno daljšo pot, tudi v dvoje. Tako da kakšen skok na morje ni problem. Poraba 3,5 litra na 100 km po regionalki do 4.00 na AC, ter 2 potnika. Ko sem lani kupoval sem si ogledal še Piaggio Xevo 400. Tud lušten motorček. Yamahca je bla 500 EUR dražja, ampak svetlobna leta pred italjančkom, kar se kvalitete plastike, spojev, ter izdelave tiče. Zaenkrat nimam dobenih problemov, vsakoletni servis je nekje okoli 40 EUR, zavarovanje 60 EUR, itd. Za poletno prevetritev taprava stvar.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Majesty mi je tudi zelo všeč ja... To imaš tazadnji kao "facelift" model ki ima te šarf luči ali si kupil rabljenega in imaš še tastar model?