kateri hiter ssd priporočate za prenosnik?

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
Trenutno imam v prenosniku samsung evo 970 M.2 nvme 512 Gb ssd, pa se greje kot zmešan. Osnovna temperatura je severno od 45°C, ko sem ga malo vpregel v delo, je prilezel do 70°C. Zaradi tega mi je tudi avtonomija baterije močno padla. Zatorej sprašujem, kateri M.2 SSD mi priporočate, da se ne greje preveč, dela pa hitro. Ker Samsungu je le treba priznati, leti kot sneta sekira.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
nimam prostora, pa tudi če bi bil me moti še to, da ta SSD preveč baterije pokuri. Prej sem imel enega Hynixa SSD 128GB, baterija je trajala cca 4h, sedaj sem padel na 2,5h. :(
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
saj v tem je finta, nič kar nisem delal že prej, ob manjši porabi. Brskanje, streamanje, trenutno.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Tisto je bil samo primer, dobijo se tudi tanjše ploščice s katerimi se zbije temperatura za deset stopinj.
Večja je kapaciteta, večja je poraba (praviloma), čeprav je samsung požrešnejši od večine. Pri teh (512) se suče okoli 3-5W, ni pa to toliko da bi obrazložilo razliko v porabi baterije. Ne poznam vseh diskov, za vsak primer če ne veš - aktivna kapaciteta diska je ponavadi ena četrtina skupne, nekateri proizvajalci se tu švercajo. Po zmogljivostih je samsungu blizu intel optane, mislim pa da ima nekaj krajšo življnesko dobo od samsunga. Porabi pa 2-3X manj ...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Tisto je bil samo primer, dobijo se tudi tanjše ploščice s katerimi se zbije temperatura za deset stopinj.
Večja je kapaciteta, večja je poraba (praviloma), čeprav je samsung požrešnejši od večine. Pri teh (512) se suče okoli 3-5W, ni pa to toliko da bi obrazložilo razliko v porabi baterije. Ne poznam vseh diskov, za vsak primer če ne veš - aktivna kapaciteta diska je ponavadi ena četrtina skupne, nekateri proizvajalci se tu švercajo. Po zmogljivostih je samsungu blizu intel optane, mislim pa da ima nekaj krajšo življnesko dobo od samsunga. Porabi pa 2-3X manj ...
optane ima _precej_ vecji endurance kot katerkol nand flash ssd.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
nabavi nek dramless sata ssd z tlc flashom, ti so obicajno dost bolj varcni od nvmejov.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
nimam prostora, pa tudi če bi bil me moti še to, da ta SSD preveč baterije pokuri. Prej sem imel enega Hynixa SSD 128GB, baterija je trajala cca 4h, sedaj sem padel na 2,5h. :(

Sem skoraj 100% da SSD ne more pokuriti toliko baterije. Najverjetneje ti jo je CPU porabil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Neptun