Katere Terme

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Katere Terme v Sloveniji bi bile najbolj primerne če želim:
- nobel namestitev za par
- mir (torej nobenih toboganov in otroškega direndaja)
- odlično hrano
- komplet bazeni/savne/masaže
- čim manj starih bab s polivinilastimi kapami na glavi
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
V Bohinj se mi ne gre, ker sem iz Bleda. Rad bi nekaj "otmenega", nobel, luksuzno. Malo sem razmišljal o Rimskih termah, ker izgleda bolj luksuzno in ni navala. Sem pa prebral že od nekaj ljudi na netu, da je hrana bolj tako tako.
Prejšnji vikend sem bil v Moravskih Toplicah, hotel Vivat in glede na to, da ima hotel 4 *, je bila hrana slaba. Bograč je bil sicer odličen, vendar je na meniju samo v petkih, ostale dneve pa je kot a la cart. Internet v sobah je plačljiv, kar je zame velik minus. Zato bi rad nekaj boljšega.
Ima kdo izkušnje z Rimskimi termami? Mogoče tudi Rogaška?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Mogoče LifeClass Portorož (http://www.lifeclass.net/si/terme-wellness) z nastanitvijo v Grand Hotel Portorož? Če je dobro za zahtevne Ruse ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune


Jaz bi tudi predlagal Moravske Toplice, hotel Livada. Sobe so ogromne in imajo jacuzi z termalno, navadno ter naftno vodo. Hotelski bazeni (dostop imajo samo hotelski gostje) so mirni in brez tobobanov. Družine z majhnimi otroci ponavadi gredo v Terme3000. Imaš na voljo velik notranji bazen ter 3 zunanje z različnimi temperaturami.

Neomejen vstop imaš v 6 ali celo 7 različnih savn (turška, finska, infra, aromatična,....) in bazen za knajpanje ter FKK "plažo".

Restavracija je pa vrhunska. Kuhajo bolj verzija gostilna išče šefa specialitete. Tako da imaš za poizkusit marsikaj novega (vsaj jaz sem imel).

V glavnem pedenajo te od spredaj in od zadaj. Meni en ljubših hotelov za par dnevni oddih.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Dragi Fadil, kakšne vrste luxuz iz Rimskih term te zanima?
cool-1.gif

Zgradbe: kompleks 3 hotelov, od Zdraviliškega dvora (ki je avstroogrskega videza, tam je bila tudi ta cearica Siisi, kar seveda romantično poudarjajo
wink-1.gif
in tam so tudi stare kopeli ) do modernejšega kompleksa, vsi so med sabo povezani, vsi verjetno istih zvezdic, samo stil je različen. Zelo lepo urejeno.
Okolje: eno samo podeželje in v bližini vas, hribčki s cerkvicami.....zelo lepo.......energetski park okoli hotelskega kompleksa, pešpoti blizu in malo dlje, Aškerčeva domačija na sosednjem hribu -zelo zanimivo; hišo in vse okrog tega ti razkaže njegov mensezdi vnuk...imajo tudi dimljen sir
wink-1.gif

Sobe so pač v vsem kompleksu toliko luksuzne, kot jih naročiš/plačaš. Če se hočeš ven metat, se lahko (ne vem sicer, zakaj bi bilo to potrebno
evil.gif

Romantiko imaš lahko v vsem kompleksu.
Hrana: kar ti srce poželi v okviru hotelske ponudbe. Imaš pa tudi alacard al kako se reče, v Sofijinem dvorcu, lahko se tam zlo fensi prenajedata par ur. Samo potem najbrž ne bo nič s tabo
bonk.gif

Povsod po stenah hodnikov rimski izreki. Meni za videt in ustvarit vtis - enkratno. Malo premišljuješ.
Bazeni: nič posebnega, notranji (tisti, ki ga vidiš v čudovitih barvah in praznega na slikah) v resnici ne deluje tako mistično. Boljši so zunanji. Niso tipično topliški.....ampak meni je vse skupaj delovalo super. Predvsem zato, ker ni malih otrok. Oziroma - sploh ni otrok
cheer.gif
)
Rimske so name res naredile dober vtis, predvsem je tam MIR, lepa narava in delček preteklosti
smile-1.gif



p.s. maš zdaj do 1.12. konkretne popuste
https://www.spar-klub.si/ponudba/rimske-terme-213
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Dragi Fadil, kakšne vrste luxuz iz Rimskih term te zanima?
cool-1.gif

Zgradbe: kompleks 3 hotelov, od Zdraviliškega dvora (ki je avstroogrskega videza, tam je bila tudi ta cearica Siisi, kar seveda romantično poudarjajo
wink-1.gif
in tam so tudi stare kopeli ) do modernejšega kompleksa, vsi so med sabo povezani, vsi verjetno istih zvezdic, samo stil je različen. Zelo lepo urejeno.
Okolje: eno samo podeželje in v bližini vas, hribčki s cerkvicami.....zelo lepo.......energetski park okoli hotelskega kompleksa, pešpoti blizu in malo dlje, Aškerčeva domačija na sosednjem hribu -zelo zanimivo; hišo in vse okrog tega ti razkaže njegov mensezdi vnuk...imajo tudi dimljen sir
wink-1.gif

Sobe so pač v vsem kompleksu toliko luksuzne, kot jih naročiš/plačaš. Če se hočeš ven metat, se lahko (ne vem sicer, zakaj bi bilo to potrebno
evil.gif

Romantiko imaš lahko v vsem kompleksu.
Hrana: kar ti srce poželi v okviru hotelske ponudbe. Imaš pa tudi alacard al kako se reče, v Sofijinem dvorcu, lahko se tam zlo fensi prenajedata par ur. Samo potem najbrž ne bo nič s tabo
bonk.gif

Povsod po stenah hodnikov rimski izreki. Meni za videt in ustvarit vtis - enkratno. Malo premišljuješ.
Bazeni: nič posebnega, notranji (tisti, ki ga vidiš v čudovitih barvah in praznega na slikah) v resnici ne deluje tako mistično. Boljši so zunanji. Niso tipično topliški.....ampak meni je vse skupaj delovalo super. Predvsem zato, ker ni malih otrok. Oziroma - sploh ni otrok
cheer.gif
)
Rimske so name res naredile dober vtis, predvsem je tam MIR, lepa narava in delček preteklosti
smile-1.gif



p.s. maš zdaj do 1.12. konkretne popuste
https://www.spar-klub.si/ponudba/rimske-terme-213

Mamca, lepo napisano. Iz pisanja se vidi, da Nenasitni Buco ni bil zraven.
Drugače pa na netu ocene Rimskih niso ravno pohvalne. Slaba hrana, hladno v prostorih, neprijazno osebje...
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Mamca, lepo napisano. Iz pisanja se vidi, da Nenasitni Buco ni bil zraven.
Drugače pa na netu ocene Rimskih niso ravno pohvalne. Slaba hrana, hladno v prostorih, neprijazno osebje...

[/QUOTE]

Ojojoj Fadil
hysterical-1.gif


Tudi tiste komentarje ne upoštevaj, ki jih drugi pišejo, ne boš zgrešil, če greš tja. Resno priporočam. To so še edine treme, ki me zanimajo (poleg Dobrne, ki je pa itak samo za ženske zadeve
tongue-1.gif
)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Mamca, lepo napisano. Iz pisanja se vidi, da Nenasitni Buco ni bil zraven.
Drugače pa na netu ocene Rimskih niso ravno pohvalne. Slaba hrana, hladno v prostorih, neprijazno osebje...

Ojojoj Fadil
hysterical-1.gif


Tudi tiste komentarje ne upoštevaj, ki jih drugi pišejo, ne boš zgrešil, če greš tja. Resno priporočam. To so še edine treme, ki me zanimajo (poleg Dobrne, ki je pa itak samo za ženske zadeve
tongue-1.gif
)

[/QUOTE]

Bom preveril in kasneje tudi podal svojo oceno.
V kakšno nesrečo rinem, praviš?
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Nč, nč, sam ne izzivaj s temi Bucoti, Nenasitnimi itd....ker enostavno ne veš in potem še sam napišeš kaj takega, da te potem zajebavajo/mo. Kar pa ni fan, ane?
wink-1.gif

Ampak Rimske so res zelo dobra izbira, če hočeš malo več zasebnosti. Luksus pa toliko, kolikor ga pač izbereš. Lahko tudi maximalno.
LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Nč, nč, sam ne izzivaj s temi Bucoti, Nenasitnimi itd....ker enostavno ne veš in potem še sam napišeš kaj takega, da te potem zajebavajo/mo. Kar pa ni fan, ane?
wink-1.gif

Ampak Rimske so res zelo dobra izbira, če hočeš malo več zasebnosti. Luksus pa toliko, kolikor ga pač izbereš. Lahko tudi maximalno.
LP

Kar se tiče Nenasitnega Bucota ne bluzi, ker vsi poznamo žalostno resnico.
Za Rimske terme pa sem bil odločen še preden sem odprl temo. Želel sem si prebrati to, kar si mi napisala ti. Hvala lepa na sodelovanju.
zmaga.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
sej bi ti predlagal orhidelio, sam me skrbi da me boš tm zamenal s kakšno mlado in fest pa napadu s kako govorno drisko. tko da kr pejdi v rimske, super ti bo
aplauz.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Čeprav še nisem bil v rimskih (je pa bila moja), ti vsekakor priporočam terme Olimia, kompleks ORHIDELIA!!! Močno dvomim, da je kej v SLO na takšnem nivoju kot je v orhideliji. Nastanitev pa lahko poiščeš v hotelu Sotelija, ki je pravtako vrhunski! Tudi moja je mnenja, da je to TOP ponudba, še sploh če iščeš bolj mir.

Razlogi:

Hotel Sotelia: Iz hotela Sotelia lahko greš v kopalnem plašču (ki ga tam dobiš) in kopalkah od sobe do bazenov tudi pozimi, saj imajo podzemne hodnike, lepo povezane s hoteli in bazeni. Hotel je odlično opremljen in kulinarika je pravtako vrhunska...

Kompleks Orhidelia: Mislim, da že cena za dnevno kopanje pove, da gre za nekakšen luksuz, saj je cena za osebo 35eur oz. med tednom 27,50eur. Drugače pa še nisem bil tam, da bi bil neki direndaj. Vedno je tak bolj mirno (ZEN vzdušje), imaš prav namenske počivalnice, vse je urejeno v nulo (še wc deska na moškem wc-ju je ogrevana, prav tako nisem stopil na mrzlo ploščico pozimi), savne so vrhunske, vglavnem vse je super.

Fadil, če boš slučajno šel v orhidelio, napiši potem svoje mnenje
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
sej bi ti predlagal orhidelio, sam me skrbi da me boš tm zamenal s kakšno mlado in fest pa napadu s kako govorno drisko. tko da kr pejdi v rimske, super ti bo
aplauz.gif

Nenasitni Buco, kaj si želel povedati? Da si bil v Rimskih z Mamco in da je super?
To je že Mamca napisala in še več.. Bi ti še kaj dodal? Je kaj pozabila?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Čeprav še nisem bil v rimskih (je pa bila moja), ti vsekakor priporočam terme Olimia, kompleks ORHIDELIA!!! Močno dvomim, da je kej v SLO na takšnem nivoju kot je v orhideliji. Nastanitev pa lahko poiščeš v hotelu Sotelija, ki je pravtako vrhunski! Tudi moja je mnenja, da je to TOP ponudba, še sploh če iščeš bolj mir.

Razlogi:

Hotel Sotelia: Iz hotela Sotelia lahko greš v kopalnem plašču (ki ga tam dobiš) in kopalkah od sobe do bazenov tudi pozimi, saj imajo podzemne hodnike, lepo povezane s hoteli in bazeni. Hotel je odlično opremljen in kulinarika je pravtako vrhunska...

Kompleks Orhidelia: Mislim, da že cena za dnevno kopanje pove, da gre za nekakšen luksuz, saj je cena za osebo 35eur oz. med tednom 27,50eur. Drugače pa še nisem bil tam, da bi bil neki direndaj. Vedno je tak bolj mirno (ZEN vzdušje), imaš prav namenske počivalnice, vse je urejeno v nulo (še wc deska na moškem wc-ju je ogrevana, prav tako nisem stopil na mrzlo ploščico pozimi), savne so vrhunske, vglavnem vse je super.

Fadil, če boš slučajno šel v orhidelio, napiši potem svoje mnenje
wink-1.gif

No tole tudi jaz priporačam. Ni primerljivo z laškim, rimskimi,....

Se je pa potrebno za pravi paket kr konkretno "stegnat".