Katere karte za AT, DE, FR, IT, CH...

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Pozdravljeni!

Na Desiru imam naštiman Motonav in sem z njim kar zadovoljen. Odpravljam se na daljšo pot po Z Evropi in me zanima, katere karte naj naštimam za te države. Nameraval sem namestiti zadnje TeleAtlasove (če mi kateri napiše zadnje verzije, bom zelo hvaležen). Bodo v redu ali priporočate katere druge?

Hvala.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Teleatlasove (mislim, da so zadnje julijske)- čeprav sem bil nad Teleatlasovimi sam kar razočaran, ko sem jih primerjal s Monolitovimi v Sloveniji.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Teleatlasove (mislim, da so zadnje julijske)- čeprav sem bil nad Teleatlasovimi sam kar razočaran, ko sem jih primerjal s Monolitovimi v Sloveniji.

Prej obratno,glede na vodenje!
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
No, moje izkušnje so takšne. Pri Teleatlasu je manj informacij o stvareh ob cestah (recimo ne vidiš kje je gozd, kar je dobra informacija), potem se mi v Avstriji pogosto zgodi, da vozim z reduktorjem, pa je omejitev 100 km, na slovenski strani je potem takoj 40
evil.gif
, v POI točkah tudi v Celovcu ne najdeš niti približno toliko kot v Ljubljani ... ceste okrog Bad Rechenhala že nekaj let niso niti približno bližu resničnosti ... skratka na vsaki poti naletim na mnogo težav.
Roko na srce je tudi Monolitova še polna napak (brez njih takšne karte itak ne bodo nikoli), pa vseeno imam boljši občutek. Notri so tudi kolovozi, kar pride prav pri pešačenju ali kolesarjenju ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
bonk.gif

Saj ne vem kaj bi rekel. Aja hruške in jabolka.

Smo že 100X da Monolit spada v skupino izdelovalcev zemljevidov imenovano Top Map, kjer so vsak za svojo V in JV Evropsko državo specializirani.
Zaradi tega sta TA in NQ ta del Evrope popolnoma zanemarila. TA se kaže kot boljši za navigiranje po srednji in Z Evropi od Navteqa, ki pa ima obširnejše zemljevide (po velikosti fajla). Updejti so za obe verziji približno usklajeni (+- par dni).

Torej po moje za naštete države TA, updejt št. 3 iz avgusta letos. Oznaka na primer: Austria_83_TA_2010.06_100716.fbl
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
bonk.gif

Saj ne vem kaj bi rekel. Aja hruške in jabolka.

Smo že 100X da Monolit spada v skupino izdelovalcev zemljevidov imenovano Top Map, kjer so vsak za svojo V in JV Evropsko državo specializirani.

Meni je to popolnoma jasno
cheer.gif

Pravim samo, da imam veliko boljši občutek pri Monolitu v Sloveniji, kot pri Teleatlasu v Avstriji (čeprav je po mojem najboljši za Avstrijo) in Italiji.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No tale pa je zame malo bosa. Jaz se seveda najboljše počutim z navigacijo tam kjer poznam ceste in lahko po svoji pameti kontroliram navigiranje. Zato tudi vsako napravo, ki jo preizkusim najprej po Mariboru in okolici pošteno "zvozim".

V tujini pa sem se navadil, da "po pameti" ubogam navigacijo, posebej v S in Z Evropi in moram priznat da me v 7 letih aktivne uporabe navigacij še nikoli ni "zavozla" tako kot me včasih poskuša še danes v SLO.

Če se ti to v A dogaja zelo pogosto je verjeten vzrok v verziji navi sw. Sem že enkrat opisoval čudno obnašanje različnih verzij iGO8 na enaki Monolitki v SLO.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Vsak naj to uporablja po svojih izkušnjah in pameti. Sam sem imel nekaj slabih izkušenj ... pa še tisti POI so tako redko posejani po Avstriji, da jih je lahko sram.
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Andi, obstaja že IGO, ki lepo deluje tudi na Desireju.
wink-1.gif

Sem videl ja, ampak se še nisem lotil.
A ima kake konkretne prednosti (razen več možnosti nastavitev) npr. bolj gladko vodenje itd?
Vmesnik na Motonav je čisto ok, vodenje tudi, tako da če ni neke bistvene izboljšave, ne bom zamenjal.

Hvala.
 

Raso

Zelenc'
27. nov 2009
24
0
1
kako pa je z vzhodno evropo...konec tedna gremo v Prago, tako da me zanima katera je za Češko najboljša mapa (loh pa tud še za Slovaško, Madžarsko, Avstrijo in Nemčijo) ..