Katere gume za Yamaho XTZ 750 Super Tenere

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Danes sem kupil Yamaho XTZ 750 Super Tenere, letnik 1996! Ker so gume fuč, moram kupiti nove. Ker se Off Road ne bom vozil, mi vsi svetujejo naj kupim Metzeler Tourance ali kaj podobnega! Sam nimam pojma, zato me zanima vaše mnenje, kaj kupiti, kje in kakšna bi bila cena! Sem iz Gorenjske!

Hvala lepa
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Moj glas za Metzeler Tourance ali Metzeler Tourance Exp (še bolj cestno naravnane). jaz sem slednje montiral pred enim tednom in moram reči, da sem izredno zadovoljen
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj podobnega so tudi tele
Pirelli Scorpion MT90
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Šele včeraj sem motor pripeljal iz servisa, ga peljal na tehničnega in registriral! Naslednje dni je napovedano bolj slabo vreme, tako da bo bolj " švoh ", kar se tiče vožnje! Sem pa vesel, da imam motor doma in da sem vse zrihtal!
cool-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ha ha. Sem se spomnil nase, ko sem kupil prvi "pravi" motor, se jeseni in sredi zime parkrat peljal "na šverc", spomladi pa sem ga registriral in se na prvo vožnjo odpeljal na morje (to sem imel v planu celo zimo). Ker je bilo vreme slabo, me je od vrhniškega klanca do morja in celo pot nazaj izdatno pral dež, jaz pa se ves posran nisem upal niti nagniti v ovinku. Domov sem prišel premočen, premražen, ampak vesel, ker sem izpolnil svoj "cilj".
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Mene to še vse čaka! Nisem ravno začetnik v motociklizmu, ampak kaj dosti več pa tudi ne!
redface-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vreme bo idealno za trening, če boš normalno vozil ti tudi plohica ne pride do živega, gume pa itak bolj držijo kot si mislimo.

Tako kot pravi gretzky: vremenska napoved za morje je ok, nimaš daleč, kaj čakaš.

Slike mašine?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Me JBG! Ne vem zakaj mi ne pokaže slike! Piše da , če imate vklopljen Personal Firewall, naj ga izklopim! Ali ga imam vklopljenega, ali ne !? Nimam pojma...
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113




Izgleda da sedaj bo. Hvala Snecer! Se mi zdi veliko bolj komplicirano, kot recimo na drugih forumih! JBG
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Za 15 let star motor je videti odlično. Koliko pa si dal zanjo?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Dobil sem jo za drobiž, da skoraj ne bi verjel! Motor je bil neregistriran in gume so bile v kurtzu. Zamenjal sem gume, dolil anifriz, zamenjal zavorno olje in zadevo registriral! Motor bo ostal pri hiši, ne glede na situacijo! Tudi če bom v prihodnosti kupil drug, novejši motor, ST ostane. Dolgo časa sem iskal primeren motor zase, bral forume, težil ljudem itd... Najprej je bil v igri Chopper, pa sem bral da je Chopper za križ slaba izbira. Potem sem bil navdušen za Kawasaki Versys, pa je bilo preveč denarja, saj je precej nov. Nato sem imel ogledanega BMW GS 650, pa je bil vseeno preveč €. Na koncu pa sem čisto slučajno videl oglas, takoj poklical in po vrsto zapletov je bil motor moj. Izgleda, da mi je bil namenjen. Fant, ki mi ga je prodal, je prejšnji teden razbil svoj avto in je nujno potreboval denar! Bad for him, good for me!
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Danes sem kupil Yamaho XTZ 750 Super Tenere, letnik 1996!... Sem iz Gorenjske!

Hvala lepa

Čestitke.
Dejstvo da si iz Gorenjske ne pomaga...motor bo treba zaliti! Tradicija pač...
grims-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Danes sem kupil Yamaho XTZ 750 Super Tenere, letnik 1996!... Sem iz Gorenjske!

Hvala lepa



Čestitke.
Dejstvo da si iz Gorenjske ne pomaga...motor bo treba zaliti! Tradicija pač...
grims-1.gif

Ni problema!
zmaga.gif