Katera navigacija za cca. 130-140 evrov

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Hoj klapa,
Rabim eno napravo v omenjenem rangu. Conrad ma akcijo navigona 2210 za 129€. Gledam še garmina 255t. Kaj mi swetujete? Pri navteku je vključenih 40 držav, za garmina pa ne vem točno. Kako je s pokritostjo pri obeh?
Hvala
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Odvisno kakšnega 255t kupiš... tudi garmin ima Navteq mape, enako kot Navigon.
Da se pa kupiti tudi garmina brez map, ki jih potem dodajaš samostojno, pri teh pa je kar nižja cena.

Navigoni so nekako bolj eyes-friendly, z bistveno več funkcijami, redno pa dodajajo tudi nove. Obstaja tudi MapFresh za posodobitve, ter dokupovanje funkcij, kot so text-to-speech ipd., medtem ko so Reality view PRO, Lane assistant (razcepi, križišča, itd...) lepo označeni.

Garmin je programsko še vedno daleč zadaj, ne podpira pa vodenja po vmesnih točkah, kar je velik minus, sploh na taki poti, kot sem bil včeraj, ko sva se menila, saj je Garmin striktno hotel peljati od Švice proti Salzburgu po eni stranski cesti, medtem ko ostali navigatorji peljejo lepo po avtocesti. Mape na vseh so bile posodobljene do konca, preden se bo kdo vtaknil v ta stavek.
255T tudi nima Pomoči za izbiro pravega prometnega pasu, ter prikaza prometnih znakov.


Rabiš več info?
confused-1.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Hm, o apachi, hvala za info
smile-1.gif

Se pravi, kartografija bo v obeh primerih ista. Pri navigonu sem bral da se da naročit na updejte kart (proti plačilu seveda) in imaš 2 leti mir. Verjetno se pa da tudi 'ilegalno' kako karto gor spravit.
Nagibam se k navigonu, sploh za tak denar se mi zdi dober nakup.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
kartografija na garminu je lahko tudi dosti boljša, odvisno kaj rabiš. Recimo navigon uporablja striktno samo navteq mape in posledično sta Srbija, BIH zanič. Hrvaška je pa samo "slaba".

Drugače pa ja, Navigon ima res dober vmesnik, z veliko informacijami, ga res priporočam.
 

Podobne teme