Katera čistila uporabljate?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Torej, da najprej podam svojo izkušnjo. Za kopalnico in vse okoli nje (vodni kamen, itd.) je definitivno najboljši Cilit Bang. Posprejaš, pustiš minutko dve in dobesedno pobrišeš dol
cool-1.gif
.
Sedaj me pa zanima katera stvar bi podobno delovala v kuhinji: trdovratni ostanki hrane na ploščicah, pečici, itd... Za steklokeramično ni problema, daš čistilo za to gor, lepo razmažeš in čez par minut pobrišeš dol. Zanima me pa po pečici dol in pa na ploščicah. To sranje sploh ne gre dol
jezen.gif
. Probal Cilit (vendar ta za kopalnico, sedaj se mi zdi, da je več teh Cilitov), Pril, itd...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Meglio je zelo močan razmaščevalec...ni ti ga treba kar za VSE uporabljati
rolleyes-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Zeleni Cilit je za odstranjevanje maščobe, pečica, štedilnik, kuhinjska napa....
oranžni cilit, za odstranjevanje vodnega kamna v kopalnicah, na pipah, umivalnikih...
beli cilit za odstranjevanje vodnega kamna v WC školjkah in za odmaševanje odtokov in preprečevanje neprijetnega vonja iz odtokov...
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
mati si je čistilni biznis zrihtala (ostala brez službe) in uporablja vse od ecolab-a. je dokaj težko dobit izdelke. so pa 1a. no, z nekaterimi je treba bolj previdno delat kr so jedki.
tongue-1.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
Zeleni Cilit je za odstranjevanje maščobe, pečica, štedilnik, kuhinjska napa....
oranžni cilit, za odstranjevanje vodnega kamna v kopalnicah, na pipah, umivalnikih...
beli cilit za odstranjevanje vodnega kamna v WC školjkah in za odmaševanje odtokov in preprečevanje neprijetnega vonja iz odtokov...

Cilit je samo ena vlka reklama pred njim pa je blo kaj? samo žajfa? Tudi drugi so enako učinkoviti če ne še bol?
Probaj enkrat odstranit kamen tak kot v reklami, pa ni šans mrežico od pipe sem mel notri namočeno 3dni preden je pojedlo kamen, na reklami pa se to zgodi v manj ko minut.
Jaz uporabljam hoferov alio, pa ravnotak očisti vse.

Enako je za calgon in pralni stroj, tam vodni kamen pride (po reklami sodeč) na zunanjo stran bobna, jermenico,.... se pravi dele, ki sploh niso v stiku z vodo.
 

stilojtd

Pripravnik
28. mar 2008
51
0
6
Predrago. Mi uporabljamo razmaščevalce iz lidla in eurospina. Cena nekje 1.25€ kar je skoraj € ceneje kot Meglio. Tista zadeva iz eurospina ima še kar prijeten vonj (pač kolko ga lahko razmaščevalec sploh ima)

Sovražim pa BLAGOVNE ZNAMKE, ker mi kradejo dragoceni čas z reklamami (in to bednimi zelo).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
ja tale meglio je za maščobo pomešano s hrano, prahom in podobnimi 'cvetkami' pravi balzam!
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Jaz tudi meglio uporabljam za vse, ni boljšega čistila. Za vodni kamen pa še nisem pogruntala eno super čistilo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Me spominjaš na film Moja obilna grška poroka... kjer je ata uporabljal univerzalno čistilo ama za vse
smile-1.gif

Sicer pa glede na to da te poznam me prav presenečaš, da ne uporabljaš ekoloških čistil (kar Cilit Bang definitivno ni). No, pa saj jih boš še...
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a kdo slučajno ve, da se armature ne sme čistiti s čistili. izjema je kis in voda. ker drugače adijo garancija. velja za vse armature priznanih imen. tako da cilit in kamenec in armatura no go.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Meglio za vse mastne madeže, ampak samo na ploščicah.
Arf in podobna abrazivna čistila za kopalnico (keramiko).
Stelex za okna. To je vse kar uporabljam od čistil (detergenta za pomivanje posode, praška za pranje perila in obešanke za sekret najbrž ni v tej kategoriji
tongue-1.gif
).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
viš tukaj imam pa jaz drugačno logiko...

setelex & Co za okna mi ni všeč, ker čistilo okno 'namasti'....kar opaziš, ko se ti čez čas (kam mesec) na šipo prime ves prah in je okno vizualno pravi poraz...tam jaz uporabim navadno vodo ter malenkost šampona za posodo (par kapljic).

Glede arfa in keramike..je pa ta kombiacija smrt za glazuro....ker to je praktično šmirgel v tekoči obliki.

Na keramiki se dela kvečjemu vodni kamen..torej šprica za vodni kamen, našpricaš, počakaš par minut in s fino gobo obrišeš...po potrebi daš na gobico malenkost tekočega mila za roke.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sicer pa glede na to da te poznam me prav presenečaš, da ne uporabljaš ekoloških čistil (kar Cilit Bang definitivno ni). No, pa saj jih boš še...
wink-1.gif
Khm, pred Cilitom Bang (Bang
grin1.gif
) si drgnil z Arfom in podobnim sranjem pol ure in še vedno je bilo vse skupaj za en k....
Po Cilitu si nasprejal, lepo počakal par minut in vse skupaj pobrisal ter posprejal z vodo, da je še ostanek pobralo dol. In ekologija je šla zlahka v tri p.m.
redface-1.gif
.
Hebat ga, če že sortiram odpadke in se grem vse ostalo sranje, si pa lahko tudi malce kemikalij privoščim vsaj za pucanje kopalnice
17758-icon_confused.gif
.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
ksz
V glavnem uporabljam blagovne znamke, tako kot tudi nasploh ostale stvari. Zdaj sem pa ene dvarkrat kupla čistilo BIO- V Sparu se dobi, pa moram rečt, da je čist ql, pa tudi zelo poceni je. Drugač pa ful zapravim za čistila in za kozmetiko, pucam pa bolj malo. Zdaj si bom čistilko zrihtala, ker ne zmorem šihtov vseh, pa pucanja.