Kasko in alu platišča

damirj

Guru
9. maj 2012
4.813
2.069
113
Živjo,

mogoče malo čudno vprašanje. Zgodilo se mi je, da imam zaradi slabe ceste (cesta je res slaba) poškodovana, sicer predvsem lepotno (opraskana) dva alu platišča. Ali je že kdo uspel jih popraviti preko zavarovalnice oziroma iztržiti nova platišča in kako?

LP, D.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Kakšnim je to že uspelo ja in sicer tako, da jim taka platišča potem običajno "ukradejo" in ti zavarovalnica časti nove. Druga opcija je pa popravilo iz polnega kaska ampak to se ti zelozelo verjetno ne izplača.

Pa še čist tko info vprašanje, kako ti je uspelo na slabi cesti lepotno poškodovat platišča? Da jih zviješ na kakšni luknji, ko nabiješ nanjo še ne rečem, lepotno pa običajno poškodujejo feltne bolj kakšni robniki in podobno
grin1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.813
2.069
113
Makadam, kot pravi pred mano. Poleg tega je tudi cesta zelo ozka, tudi tam kjer je asflat in je potrebno za umikanje včasih peljati po bankini. Tam pa ni peska oz. šudra po domače, pač pa veliki kamni in skale.

popravil typo
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.813
2.069
113
No no, ni potrebe se delati idealnega. Predvidevam, da se tudi tebi izmuzne kakšna napakica. Če pa imaš kakšen pameten odgovor, si vabljen.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Obujam temo.

En letalec je priletel po mojem pasu in sem se mu bil primoran umakniti v robnik. Rezultat sta 2 opraskani platišči, popravit se jih ne da ker niso barvana, eno novo je 550 eur.

Lahko to uvevljavljam kakorkoli iz kaska ali bi moral na licu mesta ustaviti in poklicati policijo?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Lahko uveljavljaš. Plačaš morebitno franšizo in izguba 3PR (razen če se koristi odkup 1.škode).
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.773
4.283
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Obujam temo.

En letalec je priletel po mojem pasu in sem se mu bil primoran umakniti v robnik. Rezultat sta 2 opraskani platišči, popravit se jih ne da ker niso barvana, eno novo je 550 eur.

Lahko to uvevljavljam kakorkoli iz kaska ali bi moral na licu mesta ustaviti in poklicati policijo?

tako kot je napisal pbutec...

p.s. a se ne da vsakega platišča, z lepotno "napako" popravit?
če se ne da popravit, me zanima odziv cenilca/zavarovalnice na menjavo dveh platišč, zaradi prask... resno...

slika?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Edino v angljii sem našel mojstre ki popravljajo takšna platišča (diamantno brušenje), da bi pa gor pošiljal pa ni računice. Rabljene se prodajajo za cca. 200-250 eur. po komadu za brezhibno ohranjene, ampak jih je izredno težko dobiti, če pa jo že najdeš pa ponavadi švaba noče v slovenijo poslati.
bonk.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Obujam temo.

En letalec je priletel po mojem pasu in sem se mu bil primoran umakniti v robnik. Rezultat sta 2 opraskani platišči, popravit se jih ne da ker niso barvana, eno novo je 550 eur.

Lahko to uvevljavljam kakorkoli iz kaska ali bi moral na licu mesta ustaviti in poklicati policijo?

tako kot je napisal pbutec...

p.s. a se ne da vsakega platišča, z lepotno "napako" popravit?
če se ne da popravit, me zanima odziv cenilca/zavarovalnice na menjavo dveh platišč, zaradi prask... resno...

slika?

Meni je priznal menjavo zaradi lepotne poškodbe. Ustavilo se je pri izplačilu, ker je "po eurotaksu" na avtu 16", renault je pa v eni "spešl" akciji nataknil gor 17". Ne jaz ne zav. Agent tega nisva poštudirala do poškodbe...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ce bi poklical policijo, imel zapisnik, bi slo brez probema skozi. primer: jaz mimo parkinga pa cesti (10 na uro), ena teta ven rikverc z parkinga, se umikam-zahaklam robnik z alu, teta me se butne v moja vrata. policija, zapisnik, zavarovalnica placala novo alu in novo gumo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik smt pravi:
ce bi poklical policijo, imel zapisnik, bi slo brez probema skozi. primer: jaz mimo parkinga pa cesti (10 na uro), ena teta ven rikverc z parkinga, se umikam-zahaklam robnik z alu, teta me se butne v moja vrata. policija, zapisnik, zavarovalnica placala novo alu in novo gumo.
Kdo pa ti je vrata kril? Sicer gre pa za različni situaciji, ker je pri tebi prišlo do trka znanega vozila, pri njem pa ni bilo stika z neznanim vozilom.
Kar bi policija v njegovem primeru naredila, je le to da bi mu dali pihati, to je pa vse ...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ja vem, razlicna situacija. hocem povedati, da, ko imas zapisnik policije zavarovalnica ne komplicira. vrata so sla tudi "prek" tete. policist je poslikal tudi robnik in gor se je jasno videla "sled" alu. to je bilo to.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik smt pravi:
ce bi poklical policijo, imel zapisnik, bi slo brez probema skozi. primer: jaz mimo parkinga pa cesti (10 na uro), ena teta ven rikverc z parkinga, se umikam-zahaklam robnik z alu, teta me se butne v moja vrata. policija, zapisnik, zavarovalnica placala novo alu in novo gumo.

zapisnik v mojem primeru ni bil bistven... Šlo je iz kaska, neroden izvoz iz garaže... Plačali vse, RAZEN platišča ker je bil drugačne dimenzije kot po eutotaksu, pa čeprav je bil takšen avto kupljen nov....
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Tipičen ovinek za drgnjenje felten ob pločnik je ovinek/križišče na začetku Šmartinske pri Kolinski, kjer vozniki z levega pasu v ovinku zavijejo na desni pas ne glede na to ali se tam kdo pelje ali ne.

Sodelavec je imel nadavno tovrstno srečanje, zaradi česar se je zbremzal in umikal v pločnik, kjer je pustil kar nekaj aluminija.
Tisti pred njim ni ustavil, čeprav ga je lovil, prijava na policijo in zavarovalnico pa ni dala pozitivnega učinka. Menda ni bil on so rekli, čeprav ga je pofotkal.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V tvojem primeru si imel deljeno krivdo z agentom ki ti je zavaroval... On BI MORAL pregledati vozilo in ga pravilno zavarovati, ti bi moral pregledati polico / seznam zavarovane opreme pred podpisom...
Na isti način se sedaj prijatelj hakla z zavarovalnico ob totalki passata, ker brihta od agenta ni zavarovala tudi 4motion pogona... Sicer lahko samo natolcujem, da je agent lovil ugodno premijo da ni bilo prestopa h konkurenci a danes ga tepe ob totalki...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
4motion je kolikor vem 4kolesni pogon. Torej Passat Comotline. Dokupiš 4motion pogon kot dodatno opremo. doplačaš 2k (npr) in je to to.
Ampak nima veze. Lahko pa preverim pri tej zavarovalnici kako to gre... iz firbca...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
4motion ni oprema ... vsaj pri zavarovanju vozila ne, ampak tip vozila. Isto kot da bi izbral Megane Karavan namesto Megane Coupe Cabriolet ... in bi potem bilo treba streho zamenjati.