Kanarski otoki v juniju

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.053
113
pozdrav.gif


2 osebi brez otrok razmišljava, da bi šla v prvi polovici junija na Kanarske otoke... Dopust bi bil bolj lene sorte, zato imajo lepe plaže prednost ter možnost kakšnega krajšega izleta (npr. 3x v tednu z najemom avtomobila...). Sicer sem že našel eno podobno temo tukaj na Alterju, vendar bi prosil za nasvete kam na Kanarske otoke bi se nama sploh splačalo iti?

Hvala že vnaprej za konkretne nasvete...
wink-1.gif
 

BossTonE

Zelenc'
11. okt 2007
6
0
1
Gomera: hipijevski otok, mir, lagano
Tenerife: predvsem narava, opazovanje kitov (ne vem, če je junija sezona, preveri)
Fuerteventura: nimam pojma
Gran Canaria: vsega po malem, plaže so kar solidne, edino pazit morš, da na kakega nemca ne stopiš, če si lociran v Maspalomasu, ali na angleža, če bivaš v Playi del Ingles. Jaz sem spal v mestu Puerto Rico in je bilo že malo bolje. Če spiš v kakšnem Puerto de Mogan, si pa itak zmagal. Hrana (tapasi, ribje plošče) je takšna, da bosta s punco začela drug drugega vikat. Rentacar pa je skoraj obvezen, kak izlet v notranjost, potem na sever v Las Palmas, pa tiste sipine v Maspalomasu pogledat....
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Midva s punco sva bila lani oktobra na tenerifih za 8 dni. Renta car 3 dni: en dan zahodna obala, drugi dan vzhod in sever kjer je obvezen ogled Loro Parque (orke, delfini, tjulni, pingvini, ...) http://www.loroparque.com/ . Pomoje je greh, če tega ne greš pogledat. En dan pa vulkan El Teide v središču. En dan sva si kupila voden izlet na sosednji otok Gomera. Če to izpustita ne bosta nič zamudila.

Je pa to res raj na zemlji
smile-1.gif
Povsod palme, vse urejeno, lepo, ...

Temperature maš pa recimo na tejle strani: http://www.tenerife.world-guides.com/tenerife_weather.html
 

moteco

Pripravnik
12. avg 2010
60
0
6
www.dominatus.si
Super, ravno take odgovore sem danes že iskal na tem forumu. Pristne izkušnje in kaj je najboljš izpustiit. Zdej me pa zanima samo še, ali je taka ponudba: Kanarski otoki dobra, ali je kje možno dobit še kaj boljšega?Predvsem cenovno in tudi kvalitetno me zanima
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Ryanair mislim, da ne leti več iz Benetk (vsaj za Tenerife, kar gledam sam). Je pa prav tako iz Benetk, ugodna Iberia airline.

LP
 

moteco

Pripravnik
12. avg 2010
60
0
6
www.dominatus.si
sam da vzameš Kanarske otoke last minute je takoj cenej. Drugač je pa najbolj na letališče v Benetke, pa do španije, pa tam presedeš. Al je Lufthansa, Rynair al pa kar kol druzga mi je vseen, ker je zagotov bistveno cenej kokr če na en način umešaš Brnik. Takoj si ob nekaj 100 €. Slovenski obup v glavnem
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
mi smo prejšnji teden prišli iz Tenerif.
Leteli iz Benetk preko Madrida. Karta je bila 220 EUR/os.

Ryanair je iz Bologne v začetku cenejši, ampak ko začneš doplačia seštevat se pa stvar obrne.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Citat:
Uporabnik sole pravi:
mi smo prejšnji teden prišli iz Tenerif.
Leteli iz Benetk preko Madrida. Karta je bila 220 EUR/os.

Ryanair je iz Bologne v začetku cenejši, ampak ko začneš doplačia seštevat se pa stvar obrne.

Je pa iz Bologne najbolj udobno iti, ker s prestopanji ne izgubljaš časa na letališču. Pa če je zgoden let, si že ob 12h lahko na plaži
grin1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
sam sem v Madridu v vsako stvar zgubil 45 min.
So pa Benetke bližje in bila ugodnejša cena.

Pri vseh teh Ryanairovih "4 zasilnih" pristankih zadnja dva meseca pa tudi ne vem kaj delajo.
confused-1.gif