Kamp brez 'dvonožnih generatorjev hrupa'

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Ker je že narejen plan v zadnjem trenutku padel v vodo, sem dobil nalogo, da poskrbim za plan B.

S kolegi bi v prihodnjih dneh šli kampirat nekam, kjer je mir. Slovenija, Italija ali Avstrija. V nobenem primeru NE na morje. Predvsem pa je glavni pogoj, da je v kampu mir, kar pomeni brez pijane glasne mladine, brez kmetavzov, ki nažigajo goveje viže in pa brez mladih staršev, ki se jim hebe, če njihovi otroci razturijo cel kamp.

V Sloveniji po mojih izkušnjah večina kampov pogrne vsaj pri zadnji zahtevi. Moderna permisivna vzgoja, pa to. Ampak ok, to ni zdaj tema. V Posočju sicer je par kampov, ki niso privlačni za familije in imam tudi dobre izkušnje z njimi, ampak ne bi šli tja. Smo že vsi bili letos v tistih koncih, eni tudi večkrat.

Predvidevam, da bi se v Avstriji našlo še največ primernega zgornjim zahtevam? Lahko kdo kaj priporoča? Smo pa vsi bolj outdoor tipi, tako da je zaželeno, da je v bližini čim več možnosti za športne aktivnosti na prostem (kolo, gore, itd.).

Prosim, če lahko nekaj časa ostane v Čveku, ker je tukaj več prometa.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Sam imam dobre izkušnje s kampom Klin v Lepeni, če dobiš prostor v spodnjem delu ob Soči. Grem vsako leto vsaj enkrat tja in še nikoli ni bilo problemov s podivjanimi in glasnimi otroci. 95% kamperistov je tam tujcev (severnjakov), katerih mladež je presenetljivo kulturna in mirna.

Ampak v Posočje ne bi šli, ker smo bili letos že vsi v tistih koncih, eni celo večkrat.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Evo, zaenkrat kaže, da gremo na Salzburško. Okrog jezer je kup kampov in ni vrag, da ne najdemo kaj primernega.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
S kolegi bi v prihodnjih dneh šli kampirat nekam, kjer je mir. Slovenija, Italija ali Avstrija. V nobenem primeru NE na morje. Predvsem pa je glavni pogoj, da je v kampu mir, kar pomeni brez pijane glasne mladine, brez kmetavzov, ki nažigajo goveje viže in pa brez mladih staršev, ki se jim hebe, če njihovi otroci razturijo cel kamp.

Staraš se, ni druge ...
evil.gif



ON: kaj pa Šobec? Ni kmetavzov, ni goveje muzke, otroci (pretežno tujcev) zgledajo kulturni ... sem kar dostkrat tam (ne šotorim, pač zaradi bližine), pa se mi zdi v redu. Ampak zame občutno preblizu, da bi šel tja taborit ..
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
S kolegi bi v prihodnjih dneh šli kampirat nekam, kjer je mir. Slovenija, Italija ali Avstrija. V nobenem primeru NE na morje. Predvsem pa je glavni pogoj, da je v kampu mir, kar pomeni brez pijane glasne mladine, brez kmetavzov, ki nažigajo goveje viže in pa brez mladih staršev, ki se jim hebe, če njihovi otroci razturijo cel kamp.

Staraš se, ni druge ...
evil.gif



ON: kaj pa Šobec? Ni kmetavzov, ni goveje muzke, otroci (pretežno tujcev) zgledajo kulturni ... sem kar dostkrat tam (ne šotorim, pač zaradi bližine), pa se mi zdi v redu. Ampak zame občutno preblizu, da bi šel tja taborit ..

Vem, vem. Vsako leto po tridesetem se toleranca zniža za par %
smile-1.gif


Je padla odločitev, da gremo na slepo proti Salzburgu in tam okoli jezer najdemo kak kamp, ki nam bo všeč.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Vrbsko jezero ?

Je kdo že bil tukaj?
Sama predstavitev se mi zdi zanimiva....koliko gužve se lahko pričakuje npr. sedaj v sezoni?

Smo bili zadnji vikend v juniju, ja. Koliko gužve se pričakuje, je najbolje vprašati na recepciji, preden odrineš od doma
grin1.gif

Okoli jezera so sicer še drugi (mislim, da trije) kampi, vendar tistih ne poznam. Ta, ki sem ga prilepil je miren (čeprav je na parcelah čisto pri vhodu mrgolelo najstnikov), čist, ni ravno velik, prijazno osebje (so prijazno odstopili omaro za prvo pomoč z besedami "take anything you need"
grin1.gif
).
Za kolesarje, kajakaše (ipd.) super destinacija.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Vrbsko jezero ?

Je kdo že bil tukaj?
Sama predstavitev se mi zdi zanimiva....koliko gužve se lahko pričakuje npr. sedaj v sezoni?

Smo bili zadnji vikend v juniju, ja. Koliko gužve se pričakuje, je najbolje vprašati na recepciji, preden odrineš od doma
grin1.gif

Okoli jezera so sicer še drugi (mislim, da trije) kampi, vendar tistih ne poznam. Ta, ki sem ga prilepil je miren (čeprav je na parcelah čisto pri vhodu mrgolelo najstnikov), čist, ni ravno velik, prijazno osebje (so prijazno odstopili omaro za prvo pomoč z besedami "take anything you need"
grin1.gif
).
Za kolesarje, kajakaše (ipd.) super destinacija.

Mam namen jutri skočit gor pogledat za čez vikend.
Imaš mogoče kakšen predlog kaj se splača pogledat. Koles ne bova imela seboj, torej pešak, rolerji, avto.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Vrbsko jezero ?

Je kdo že bil tukaj?
Sama predstavitev se mi zdi zanimiva....koliko gužve se lahko pričakuje npr. sedaj v sezoni?

Smo bili zadnji vikend v juniju, ja. Koliko gužve se pričakuje, je najbolje vprašati na recepciji, preden odrineš od doma
grin1.gif

Okoli jezera so sicer še drugi (mislim, da trije) kampi, vendar tistih ne poznam. Ta, ki sem ga prilepil je miren (čeprav je na parcelah čisto pri vhodu mrgolelo najstnikov), čist, ni ravno velik, prijazno osebje (so prijazno odstopili omaro za prvo pomoč z besedami "take anything you need"
grin1.gif
).
Za kolesarje, kajakaše (ipd.) super destinacija.

Mam namen jutri skočit gor pogledat za čez vikend.
Imaš mogoče kakšen predlog kaj se splača pogledat. Koles ne bova imela seboj, torej pešak, rolerji, avto.

Mi smo šli (z avtom) na Pyramidenkogel (ne vem od kod takšen naziv za razgledni stolp) od koder imaš zelo, zelo lep razgled na širno okolico.
Drugi dan smo malo kolesarili, potem pa smo se šli kopat na kopališče. To je iz kampa dosegljivo tudi z rolerji. 3km v eno smer, z enim nekoliko daljšim, vendar (za kolesarja) zelo zmernim klancem.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Nasproti vhoda v kamp je "mestno kopališče", vendar tja nismo šli, ker so ravno pripravljali prizorišče za Ironman Austria. Mi smo odkolesarili 3km ven iz kampa, do sem.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Super, Hvala za vse informacije.
Danes verjetno skočiva še po svojega Colemana....potem pa na pot. Upam, da bo O.K. Do sedaj sva večino taborila po morju.