Kamera za na čelado

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Živjo!

Vse bolj razmišljam, da bi si kupil kar kamero za na čelado, kajti posnetki niso potem tako monotoni, posnameš načeloma to kar gledaš. Ker to ni moje domače področje, me zanima, kaj bi kupili vi? Rad bi dokaj dobro sliko, da ni ne vem kaj velika na čeladi, da se dokaj lahko zmontira na čelado, da pri malo večji hitrsti ne pade z nje in da ko si zaželiš snemati, da to narediš kar med vožnjo.
Predlogi?

LpT
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Vsekakor GoPro. Njihova spletna stran za ogled http://www.goprocamera.com/

Link do mimovrste, ki je nažalost nedobavljiva. http://www.mimovrste.com/katalog/1496/kamere-in-senzorji

Jaz sem si naročil Motorsport HD in že komaj čakam da jo dobim. Ža vse v glavi kam bo šla po avtomobilu
grin1.gif


Se pa tile paketi ločijo samo po nosilcih. Vzameš golo kamerco in en nosilček, ki bi ti odgovarjal. Review štirih podobnih kamer prilepim popoldne, ko pridem domov. Ma se že sedaj opravičujem, ker vem da bom pozabil.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Zakaj neki bi rabil posnetke vožnje (razen da drugim kažeš kakšne kretenizme delaš na cesti)? Jaz se peljem normalno pa mi na misel ne pride da bi doma posnetke vožnje še kdaj gledal. Mogoče če bi tekmoval na kaki progi... No, drugače pa še pri kitajcih poglej, mislim da sem zadnjič na DXu videl nekaj takega.
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
431
48
28
43
Mogoče bi pa človek rad posnel kakšno zanimivost, kakšno lepo panoramo, lepo dolino, lep objekt, hud avto. Zakaj mora biti ravno neko divjanje???
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Še najboljša se mi zdi ta tvoja varjanta. Sicer ja nekoliko dražja, ampak ponuja pa tudi precej več. Minus zame je edino t, da nima AA baterij (za potovanja je priročno, da imaš en polnilec in eno vrsto baterij).
So pa v USA precej cenejše.
frown-1.gif

@KarEn: Verjetno si si ogledal vse naše home made posnetke v tem forumu.
evil.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
grin1.gif


@Tusi: pomojem imaš prav! Če boš začel uporabljati kaj drugega kot fotoaparat, bi bil zame tudi pogoj uporaba AA baterij, drugače boš s tem imel same nevšečnosti na poti. Preveri tudi možnost direktnega napanja iz 12V vtičnice - si pač povezan z mopedom na dovolj dolgem kablu. Sitno, ampak ni bojazni za prazno baterijo na poti.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Zame bi tudi bil pogoj (če se postavim v tvojo kožo glede na tvoje dosedanje posnetke), da si montiraš nosilce:
- fiksnega na belanco
- prilimanega + varnostno na traku na čeladi
- fiksnega nekje zadaj

...da lahko kamerco samo prestaviš, brez veliko dela tja, od koder želiš posneti odsek ceste na poti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Zakaj neki bi rabil posnetke vožnje (razen da drugim kažeš kakšne kretenizme delaš na cesti)? Jaz se peljem normalno pa mi na misel ne pride da bi doma posnetke vožnje še kdaj gledal. Mogoče če bi tekmoval na kaki progi... No, drugače pa še pri kitajcih poglej, mislim da sem zadnjič na DXu videl nekaj takega.

Takšnih posnetkov tukaj od nas nisi videl. Jaz pa rad posnamem zanimivo okolico in traso, da tudi drugi vidijo in se lažje odločijo ali pa da boš lahko na stare cajte gledal in obujal.

In če si pogledal Tusijeve posnetke ni tam nobenega kretenizma ali divjanja, poudarek je na okolici, naravi itd., plezanju po drevesu, vožnji v zapuščen objekt in še kaj
smile-1.gif
skratka zanimivo za pogledat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kvaliteten posnetek, vsebina posnetka pa je takšna kot jo je imel v mislih KarEn = objestnost
smile-1.gif
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
No, o vsebini posnetka lahko odpremo novo temo v rubriki Spam, ki mislim da se najbolj primerna
wink-1.gif

Sem bolj nacela, ce kdo kaj vprasa, mu poskusam le preprosto odgovoriti na zastavljeno vprasanje.