Kambodža

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Spomladi gremo v Kambodžo.
Letimo v glavno mesto Phnom Penh, potem templji...Angkor Wat.
Nato proti jugu.

Torej, če je kdo od vas že bil, bi prosila za kakršnekoli nasvete okoli hrane: kaka njihova posebnost pri hrani, pijači,...
Na jugu kaka posebna plaža...?
Cene verjetno nizke (kot večina okoliških držav)?
roza.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Cene so res najnižje v tistem območju, edino Laos je še verjetno cenejši.

Angkor Wat, rabiš nekje 2 dneva. Za hitrejše potepanje po ruševinah najemi kolo za vsaj en dan. Teh ruševin je tam RES ogromno, crkneš od celodnevnega izleta, pričakuj ogromno hoje, kolesarjenja, vzpenjanja po stopnicah itd. Za lepo doživetje štartajte pred sončnim vzhodom, ker je lepo... Angkor Wat si poglej obvezno tudi ob sončnem zahodu ko zasije v rdečih barvah.
Če ti ostane kak dan najemite tuk-tuk in naj vas odpelje do "Land mine museum" in tam okoli je še nekaj stvari v naravi za pogledat.
Izogibaj se azijcem, ker ti bodo vedno uletavali v kader s svojimi ipadi ko se boš hotela slikat.

V Phnom Penhu imaš veliko dobre kulinarike in tečaje kuhanja. Privošči si ta tečaj, je zabavno.

Na jugu nisem bil, sem prišel iz Vietnama naravnost v Phnom Penh in potem tudi v Siem Reap, od tam pa naprej v BKK.


Ne vem, na hitro se ne spomnim v detajle. Je pa lepo. Jaz sem bil tam v sredini aprila in je bilo soparno vroče.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
uuu, najlepša hvala. TO so zanimive informacije zame
zmaga.gif


Hvana je pomoje tako zelo podobna vsej Azijski hrani: dosti see fooda. Pa noodlsi v seh možnih kombinacijah in oblikah...ter juhe?
mmmmmmmmmmmm
In tudi tole o tečaju kuhaja je odlična ideja!

HVALA
roza.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Ja kakšna lokalna tržnica je "must go", če si bolj kuharske sorte. Vidiš svega i svašta. Tudi polže ki bežijo iz lavorjev
smile-1.gif

Če imaš rada na masaže, hodi na masažo vsak dan. Za 4-5eur boš težko še kdaj dobila masažo celega telesa.

Tako je, juhe, nudli in riž (z zelenjavo (čili) in malo mesa) v vseh možnih kombinacijah...meni je to top. Se bom sprehodil skozi svoje slike, ker jih moram še urediti pa se mogoče še česa spomnim in kaj napišem.

Strahu v tistem koncu sveta ne rabiš imeti. Tam sem imel slabe izkušnje samo s Tajci, ki poskušajo krasti na nočnih avtobusih ali trajektih.

V Phnom Penhu pojdi v muzej genocida (S-21), ki je bil nekoč zapor in mučilnica za vse nasprotnike Pol Pota in režima Rdečih Kmerov. Poskusi se vživeti v to agonijo skozi katero je šel narod. Najprej so jih deloma bombardirali američani zaradi Vietnamske vojne, potem so pa nasrkali še od Pol Pota zaradi katerega je umrlo in bilo pobitih okoli tretjina prebivalstva. Zato boš tam težko srečala zelo stare ljudi (stare, onemogle, bolane so v sedemdesetih letih enostavno pobili).
http://www.killingfieldsmuseum.com/s21-victims.html




jooooj, bi kar še enkrat šel v tisti konec sveta
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Jojjj, jaz bi že tudi kar šla, ko si tako dobro opisal!
Sem tudi čisto zaljubljena v tiste dele sveta... in njihovo hrano! mmmmmmmm

Tržnice pa itak. Kjerkoli po svetu sem, iščem lokalne tržnice. Pa ponavadi lahko tam zabijem tudi cel ljubi dan, če sama sebe ne brcnem ven
cool-1.gif


No, če pa najdeš kako zanimivo sliko, pa le prilepi
smile-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Se potrudim glede slik.

kar potrpi, izbrala si dober termin za tiste konce, dobro splaniraj in si preberi kaj se splača pogledat. Meni je mogoče malo žal, da nisem imel več časa v Kambodži, mogoče bi šel malo bolj ven iz turističnih krajev, bolj k domačinom, kjer bolj občutiš te ljudi.

Jaz upam, da bom še kdaj imel možnost iti od juga Vietnama na sever, pa potem v Laos in nazaj dol proti jugu.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
111
43
Pisal bom po spominu, tako da se mesta verjetno drugače črkujejo...

Nama je bil ZELO všeč Battambong - se čuti Francoski vpliv, široke ulice, nekoč lepe hiše, zanimiva okolica. Rentaš moped ali tuktuk (mislim, da se jim v Kambodži reče remorque ali nekaj podobnega).

Od tu greš lahko v Siem Reap (izhodišče za Angkor Wat) z ladjo, če je dovolj vode (preveri sproti, sicer med potjo večkrat nasede), kar je slikovito; hitreje in ceneje je z busom.
Siem Reap je mesto za turiste, meni to ni preveč všeč. Greš gledat kompleks Angkor, tega je res ogromno. Glavni kompleks moraš videti zaradi slave in velikosti. Če ti množice ne pašejo, uberi kakšno drugo zaporedje in ne bo preveč gužve. Ne rini z množicami na sončne vzhode in zahode. Midva sva rentala bicikel tandem in šla do bližnjih templjev; če kupiš dnevno karto za Angkor, ti velja že prejšnji dan od pete ure dalje - izkoristi; enako za daljše karte.

Če si zrihtaš prevoz je lep Banteay Srei tempelj (zelo detajlno izrezljan), nama je bil najbolj všeč Bang Melea (ni tako turistično urejen in sam raziskuješ ruševine - se počutiš ko Indiana Jones,), je pa malo dlje (verjetno uro in pol zmerne vožnje z mopedom in uživanjem pokrajine).

Phnom Penh ima "kopijo" kraljeve palače iz Bangkoka, tisti svoj kucelj in žalostno bližnjo zgodovino. Ter krasno tržnico (Francozi pač); midva sva tu jedla krasne žabe (bull frog).

Sihanukville sva se izognila - menda je Kamboški Portorož. Čez Koh Kong al kaj je sva šla do Trata (prvo resno mesto ob morju čez Tajsko mejo) in od tam na Ko Kut - to res priporočam, ne vem pa, če imaš (lahko) tak načrt. Menda so zahodni Kamboški otoki zelo zelo lepi, vendar težje dostopni. Na vzhodu je pa en rabbit island in podobno - kaj vem, presodi sama.


Preberi si njihovo zgodovino, boš lažje več razumela. Malo poljudne lahko vidiš tudi v kakšnem filmu (Polja smrti al nekaj takega, pa Two brothers, pa Lara Croft ima par kratkih prizorov iz Ta Prohm templja).
Po celi Kambodži je precej teh lobanj.

Veliko je revežev. Imej debelo kožo in sočutje. Pomagati vsem ne moreš, ne pomiluj pa jih. Marsikdo nosi sledi mučenja po telesu. Otroci so taki kot povsod, prisrčni, radovedni. Najlažje čez njih vzpostaviš stik, potem se tudi odrasli odprejo in so topli ljudje. Kot v vseh turističnih deželah pa je precej nategatorjev, ki jih z zdravo mero razuma spregledaš in obvladaš.

Mimgrede - v Kambodži je v tuktukih precej mopedov in zmahanih motorjev, ki se komaj vlečejo. Preden najameš, preveri, da se ne boš potem 20km lekla eno uro, ker hitreje ne bo šlo
smile-1.gif


Vprašaj naprej, kar te zanima.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Ne rini z množicami na sončne vzhode in zahode. M

Zanimivo, jaz pa nimam izkušnje z množicami. Ni bilo neke hude gužve, je bilo zmerno.
Sončni vzhodi in zahodi so bili bolj v osami, ni tako veliko ljudi tega gledalo. Pri sončnem vzhodu smo bili čisto sami ob jezeru.

Vrstni red...mi smo šli kar tako malo po svoje s kolesi, ne preveč planirano. Nobene gužve nikjer, razen ko so prileteli kaki japonci s fotoaparati in tablicami. Njih smo se izogibali. Drugače pa smo srečevali predvsem budiste. Nekih hudih turistov na srečo nismo srečevali.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
uuu, najlepša hvala. TO so zanimive informacije zame
zmaga.gif


Hvana je pomoje tako zelo podobna vsej Azijski hrani: dosti see fooda. Pa noodlsi v seh možnih kombinacijah in oblikah...ter juhe?
mmmmmmmmmmmm
In tudi tole o tečaju kuhaja je odlična ideja!

HVALA
roza.gif

jaz sem bil 3 tedne samo v kambodzi ...menda sem nekje že nekaj pisal o vsem
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Jojjj, jaz bi že tudi kar šla, ko si tako dobro opisal!
Sem tudi čisto zaljubljena v tiste dele sveta... in njihovo hrano! mmmmmmmm

Tržnice pa itak. Kjerkoli po svetu sem, iščem lokalne tržnice. Pa ponavadi lahko tam zabijem tudi cel ljubi dan, če sama sebe ne brcnem ven
cool-1.gif


No, če pa najdeš kako zanimivo sliko, pa le prilepi
smile-1.gif

hrana ni tipicno azijska...mas vpliv francoske kuhinje, maslo in baget recimo..pa dosti popra in sadja. sadni sejk lasi mores pit.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Jojjj, jaz bi že tudi kar šla, ko si tako dobro opisal!
Sem tudi čisto zaljubljena v tiste dele sveta... in njihovo hrano! mmmmmmmm

Tržnice pa itak. Kjerkoli po svetu sem, iščem lokalne tržnice. Pa ponavadi lahko tam zabijem tudi cel ljubi dan, če sama sebe ne brcnem ven
cool-1.gif


No, če pa najdeš kako zanimivo sliko, pa le prilepi
smile-1.gif

hrana ni tipicno azijska...mas vpliv francoske kuhinje, maslo in baget recimo..pa dosti popra in sadja. sadni sejk lasi mores pit.


mmmmm, Lasi je drugače Indijska stvar. Torej jo imajo tudi tukaj?? SUPER!
Mango lasi je nekaj najboljšega
cheer.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Jojjj, jaz bi že tudi kar šla, ko si tako dobro opisal!
Sem tudi čisto zaljubljena v tiste dele sveta... in njihovo hrano! mmmmmmmm

Tržnice pa itak. Kjerkoli po svetu sem, iščem lokalne tržnice. Pa ponavadi lahko tam zabijem tudi cel ljubi dan, če sama sebe ne brcnem ven
cool-1.gif


No, če pa najdeš kako zanimivo sliko, pa le prilepi
smile-1.gif

hrana ni tipicno azijska...mas vpliv francoske kuhinje, maslo in baget recimo..pa dosti popra in sadja. sadni sejk lasi mores pit.


mmmmm, Lasi je drugače Indijska stvar. Torej jo imajo tudi tukaj?? SUPER!
Mango lasi je nekaj najboljšega
cheer.gif

ja kot v indiji samo boljsi...sadje pa je itaq vrhunsko ne samo mango,tudi papaya, pa vse ostale nestete vrste...

kambodza je v bistvu najboljs destinacija tam okrog...se froci nic ne fehtajo ampak samo mahajo
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Sulc koliko časa si pa imel za to potovanje? Midva imava samo dobre 14 dni, na plažo bi šla za kake 3-4 dni, se pa še odločam ali v Kambodži ali pa kar na Tajsko... Do Trata sta šla z busom, Ko Kut pa z ladjo? Koliko vama je pa ta pot vzela časa? Na Ko Kut sta imela že kaj v naprej rezervirano?
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Sihanoukwille - trat z busom racunaj cel dan... je kar nekaj guncanja...
Na meji smo sli vsi z busa pa cez pes. Na tajski strani so nas nato prerazporedili v kombije pa gasa naprej do trata.