Kam v soboto zjutraj na kavo pri GH Union?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
V soboto zjutraj pride v Ljubljano uporabnik Ampere iz Bolgarije, s katerim sem se spoznal na gm-volt.com forumu. Je na popotovanju po Evropi in v Ljubljani bo cca. v soboto ob 6-7 zjutraj.
Dobila se bova pri polnilni postaji pri Grand Hotel Union v Ljubljani, kamor bova dala polniti Amperi, jaz pa ga bom peljal na kavo, potem pa si bo še ogledal mesto, med tem, ko se mu bo avto polnil na polnilni postaji.

Kje blizu GH Union je dobra jutranja kafeterija, da je notri in da se da dobiti dobro kavo s kakšnim rogljčkom ali čokoladno torto? Bi ga peljal v kavarano GH Union, a je odprta šele od 9:00 naprej.

Hvala za predloge!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.620
113
Kdaj se pa Knafljev prehod odpre? Cutty Sark...itd? Neboticnik...pa un lokal nasprot neboticnika?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Videl in nesramno popravil. Med tem ko si oddajal sporočilo sem ravno spregledal
smile-1.gif
.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Citat:
Uporabnik oby pravi:
ccc
wink-1.gif

Sej nisem jaz popravil. olfa je popravil iz originalnega teksta, kjer je pisalo, da se Zvezda takrat še ne odpre in popravil malenkost za mano
smile-1.gif


Poglej timestamp mojega posta in njegovega popravka.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Res je priznam, zato sem tudi napisal, da sem nesramno popravil med tem ko je Andy ravno prilepil link.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Vem, sem že bil tam, ampak primarno si tip želi ogledati stari center Ljubljane in bo polnil prližnostno na eni od polnilnic v centru. Jaz mu bom aktiviral polnilno postajo, ker tista, ki je Plug&Charge pri GH Union ima samo Mennekes priključka, za katerega pa on kabla nima in ima samo Schuko polnilni kabel, ki ga dobiš zraven avta, tako da bo poterbno iti na tako polnilno postajo, ki ima Schuko vtičnico, ta pa se nahaja na polnilnih postajah Elektra Ljubljana, ki jih aktiviraš z SMS-om.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Imam eno vprašnje zate, sicer pa samo na pol povezano s temo.

Ali se tako polnjenje kaj plača, ali je ta SMS samo za to, da se polnjenje prične. Ali v času polnjenja plačaš tudi parkirnino ali je to potem all inclusiv v ceni polnjenja?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Plačaš (za enkrat) samo pošiljanje SMS-a operaterju. SMS aktivira vtičnico na polnilni postaji. Poraba se meri, se pa (še) ne zaračunava. Aktiviraš lahko z SMS-om polnilno postajo tako, da se registriraš na spletni strani elektro-crpalke.si, kjer podaš nekaj podatkov in potem, ko pošlješ SMS, pogledajo v bazi, če si registriran in potem se vtičnica aktivira. Poraba se meri in je vezana na račun tistega, ki je poslal SMS.
To velja za polnilne postaje Elektra Ljubljana. Za druge pa je potrebno pogeldati navodila na zgornji spletni strani.

Parkirnina je brezplačna na parkirnih mestih za elektrčna vozila, seveda samo za električna vozila in samo v času polnjenja. Ko se avto napolni, ga moraš umakniti s takega parkirnega mesta.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Koliko časa pa se polni? Ker v centru videvam Ampero in Citroena vsak dan priključena od jutra do popoldneva, ko gresta očitno iz službe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
To temo sem že sprožil na DEVS-u in jo bom danes, ko je sestanek Društva za Električna Vozila Slovenije, izpostavil, ker to ni nič drugače, kot če ti polnilno postajo zaparkira ne-električni avto. Njihov avto stoji napolnjen, med tem, ko bi se lahko kdo drug polnil, pa ne more.
Če mislijo, da jim električni avto daje pravico za rezerviran parkir platz za cel dan, se motijo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Včeraj smo se dogovorili za etični kodeks, ki sem ga predlagal, tako da tudi take stvari bodo urejene, kot sem pisal zgoraj.

Ampak to ni tema za to temo, samo poročam.