Kam v okolici Londona? Angleško podeželje...

bade25

Pripravnik
17. sep 2012
104
0
16
Čez dober mesec z ženo spet rajžava v London. Da pa ne bo vedno ostalo samo pri mestu, bi želela tokrat videt tudi kakšno tipično angleško vas v okolici Londona. Tako nekako z vlakom uro ali dve od Londona. Windsor in Eton sva si že ogledala.
Kakšna ideja?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ni ravno podeželje ampak brighton je meni taka ql destinacija.z avtom 1uro20min.potem nekaj v tem časovnem rangu je še cambridge.tudi superca za videt pa mal sprehodt se.
rentacar za 24ur te pa pride fiesta ali polo 26€
 

bade25

Pripravnik
17. sep 2012
104
0
16
Brighton in Cotswolds sta dejansko poleg Canterbury-ja prva izbira. Pri Cotswoldsu bi bilo fino imet avto, ki ga pa nimam.
Ideja je, da se z vlakom zapeljem, šetam po vasi (mestecu) večino dneva in pod večer nazaj v London, Brighton se mi zdi nekak najboljša ideja.
Je že kdo bil v omenjenih treh mestecih?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Brighton, Oxford z okolico sem bil pred leti, a z avtom. Nekje malo ven iz mesta (spet: če si z avtom) najdeš B&B (jih je kolikor hočeš za kulutren denar), pa je zmaga. Brez avta pa, priznam, ne bi vedel, razen Brightona, ki je itak počintiško mesto s kupim B&Bjev in holelov vseh kategorij v mestu, ampak v bistvu, ko se drugič sprehodš okoli obale, tudi dolgčas ...
 

bade25

Pripravnik
17. sep 2012
104
0
16
Ja saj zato iščem nekaj malega, kamor bi šel z vlakom in šetal nekaj uric pol pa nazaj v London, kjer imam že bukiran hotel. Namreč dejavnosti se mi odvijajo zvečer (koncerti), čez dan pa sem mislil skočit pogledat kak dan na podeželje, ampak kot sem že sam predvideval, za to bo potreben avto in pa seveda B&B-ji, ki jih je vsepovsod dovolj....
Torej Brighton - tuga, počitniško mestece? ....pogledal sem ga preko street view na Google Earthu....prevelik.