kam v dalmacijo

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Meni Korcula zadovolji zgornje zahteve (razen otrok, ki so "under construction"), od ostalih otroci pa se ne pritozujejo.
Predvsem kulinaricno je meni osebno vrhusko. Od restavracij, vinskih kleti, agriturizmov.... najboljse pa ce kaka 65-letna domacinka izpod peke hobotnico ter podobno golazen privlece......
srce-1.gif

Me kr ma spakirat pa it.
smile-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Omiš. V privat apartmajih skoraj ob morju, peščene plaže, ogromno konob, bližina dalmatinske Zagore(Klis-jagnjetina) in Splita. Bil 2009 v mestecu Duče, ki se drži Omiša v privat apartmaju za dva 40€. Do plaže sva imela 20 metrov na plaži bar-pizzerija... V Omišu sem se vsak večer ubijal z morskimi delicijami "sa gradela".
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Omiš.

Zanimivo, kako smo si različni. Pri meni je bil Omiš do sedaj edina lokacija v celotni Dalmaciji, ki mi je bila tolk mim, da sem tam zdržal en cel dan. Naslednji dan sem spokal kufre, se zapeljal do Splita, od tam pa na trajekt za Vis.

Sicer gre pa tudi moj glas za Korčulo.
 

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
pomoje se bomo res kr za korčulo odločil
smile-1.gif
sem se šel malo pozanimat, in je res lepo

me pa zanima, če ima kdo kakšen kontakat ali link od dobrih preverjenih apartmajev

super ste hvala
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Tudi jaz svetujem Korčulo.
Imaš na forumu ogromno info. o Korčuli, malo prebrskaj.
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
Tko kot so ti svetovali Korčula Lumbarda, samo brez čolna je dol beda, ker ni nobene taprave plaže tm oz. je gužva na njih, je pa veliko otočkov zraven kjer imaše lepe plaže brez gužve.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Mi smo v Veli Luki ze n-let, vedno na isti lokaciji - v bistvu z lastniki ze druzinski kolegi.
Mas v VL vec takih variant - aparma pa par m (5-10) oddaljena skor privatna plaza, kjer prakticno drugega ni. Res pa je, da ni peska (razen pri hotelih - pesek ali prod), kar pa mene ne moti, ce je dostop v vodo OK.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, Vela Luka ni ravno neka destinacija za kopanje
smile-1.gif


Bo treba že iti v kakšno okoliško vasico, kjer imaš na plaži mir oziroma sploh imaš plažo. Jugozahodni del z otočki je že prava stvar npr..
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Hehe, od kje si pa sedaj Brač potegnil? Sama skala, precej visok (precej klancev in ovinkastih cest), tistih nekaj lepih plaž dostopnih bolj s čolnom kot ne, Zlatni rat fin za pogledat, ampak nabasan, za otroke ravno ni, ker je zelo hitro zelo globoka voda. Meni je bil Brač bolj tako-tako. No, ampak zihr bo fajn...
smile-1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Brač je zakon...no vsaj zame, ko se v Sutivanu počutim skor kot domačin
cheer.gif
. Zlatni rat pa res samo za pogledat, ratam živčen v tisti gužvi.

Letos pade Brač že za prvomajske
cheer.gif
 

Obozujem_morje

Zelenc'
27. feb 2011
6
0
1
Ljubljana
Korčula je super za družine - v Lumbardi imaš 3 različne plaže, skalnate, prodnate in peščene. Vrhunski apartmaji po normalni ceni - Apartmaji Ob bazenu, slovenski lastniki, slovenska agencija jih ponuja. Preverjeno in super, imajo bazen s pličakom za tamalčke, žar, itd. Evo link: http://www.biseri-jadrana.si/biser/419/871/apartmaji-ob-bazenu . Lahko najameš čoln za kopanje na bližnjih otočkih (boljši gumenjak za 50 €7dan), kolesa (vrhunske kolesarske poti so!), pa še Korčulo imaš blizu, 5 min z avtom, ki je itak pravi mali bonbonček...

Če greš pa na Brač pa moje čestitke, moj NAJLJUBŠI otok! Vrhunska energija, nekaj posebnega, res. Če boš v Bolu, pojdi v gostilno Chicco, malo naprej do Bola po makadam cesti (avto ne bo ravno čist, ampak lahko greš tudi s skoud-i in narediš iz tega avanturo). Stric pripravi dnevni ulov na gradelama, medtem ko se ti kopaš tam na eni privat plažici s kamenčki. Čista romantika, že kar kičasto... :) (ampak ženske imamo to rade!). Sutivan je tudi lep, super apartmaje imajo tudi tam, vtipkaj apartmaji Družinsko doživetje Sutivan, pa jih imaš. Tik ob morju, prodnata pkaža, čez dan skoz senčka na balkonu, v kleti savna, igralnica za otroke, fitnes, wi-fi, vse brezploačno, lastnica Slovenka, poročena z Dalmatincem. Idealno za družine!

Pa lej, kamorkoli greš v Dalmacijo, ne moreš falit. (oz. moraš bit že res prav poseben talent :) )
hysterical-1.gif