Kam v Carigradu žurat?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Sicer sem že bil, pred 10 leti, a sem vse pozabil. Kam grejo 30+ ljudje žurat v carigradu. da je malo housa, da pijača ni sky high draga pa da ni neke hude vstopnine. taxim? kaki predlog za klub? hvala za pomoč.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest sem bil lani dol...kaj naj ti rečem...na Taksimu oz. ob Bosporski ožini, je kar nekaj tega-tam sem videl nekaj diskačev ob cesti, ampak je kar nevarno...v glavnem, spoznaš domačine in greš z njimi okoli...tko smo mi naredil, kje smo bli pa ne vem...hehe.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
ko sm bil jst dol , nas je pelu en lokalc okrog. nimam pojma kje smo bil, samo vem, da smo bli vsepovsod. najceneje je bilo v desetem štuku ene stolpnice z čudobvitim razgledom na Istanbul. tja smo šli ker so bl superce peri po pet evrov, kar je ful pocen. pa vem, da so ble cele četrti z samo metal in rock sceno, pa kurben hausi, pa reggea četrt s sto lokali, ... u glavem, najd uno ta dolgo ulco like čopova pr nas, sam da je dolgo cca. 5km na kateri je na stotine diskotek. pol greš pa samo v uličice ob tej ulci in odpre se ti še na tisoče lokalov. na tej glavni je pa vse fuuuuul drago.

lp

lp
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
To je Taksim.....ponoči zelo nevarno-nas je opozoril domačin...je treba paziti...tam so preventivno ob cesti parkirani na vsake kvatre, beli policijski oklepniki z vodnimi topovi
evil.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Je že Ateis napisal kaj je vse tam....ampak tam je res svašta, od droge do čudnih četrti, med drugim tudi ob glavni ceti ulica tranvestitov, sej hitro vidiš da neki čudni okol hodijo, pač na enemu mestu ogromno ljudi. Mi smo se mimo peljali ob 3.00 sredi tedna in je bil na cesti zastoj kot v LJ na vpadnicah ob 16:00...ampak ven nas ni spustil. No da ne bo kdo to tako resno vzel da pač vsakega štihnejo ipd....sej je že npr. v LJ v centru marsikaj dogaja, tam je pa naroda in vsega skupaj še krat milijon. Mi je pa kolega pravil da so že na SP v Košarki, pred njihovim hostlom sredi dneva enga štihnili, par ulic stran od Taksima...pa je blo skor vsem vseeno, pač dilerji med sabo kaj pa veš...največje sranje je če se vmes najdeš. V glavnem treba je biti previden, sploh ponoči kot turist a ne, in če nimaš domačinov okoli sebe. Ipak ima Istanbul z okolico cca 20mio + folka.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Istanbul je itak tok velik, da brez domačinov in peš si zgubljen. Še posebej če si ponoči tam pijan, ker tud približn ne veš kam moreš it. Peš pa sloh ne. Istanbul ima 20+ mil ljudi, tko da to ni LJ, kjer si s taksijem v desetih minutah kjerkoli, peš pa v pol ure max. Evropski del je še nekako, Azijski je pa čist glomazen. Majo neke mini buse po teh ulčicah, samo kaj ko nikoli ne veš kam te peljejo. Jst sm se sicer počitil čisto varno, mogoče že zato, ker sm bil z družbo lokalcev pa nism meter pa čevap. Ko sem prišel vn je sicer na ulici ful ljudi, ampak nekako ni panike. Sej ni treba it glih v najbolj zanikrn lokal. Bolj je problem, če se greš explorerja pa hočeš preveč odkrivat. Je pa tko, da vsako veliko mest je nevarno, ampak itak moraš vedt, da zvečer nimaš kej iskat sam al pa s punco v neznanih enih četrtih. Če maš pa družbo, pol lahko pa še ti koga naluftaš, če teži.
smile-1.gif
Pa nej bo to Istanbul, Beograd, Lisbona, Praga,...