Kam peljati runnerco50 na servis (okolica LJ.)

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Živijo,
v knjižici od skuterja sem našel informacijo, da bi lahko peljal rabljeno runnerco50 na servis:
- MikMekanik (Kolarjeva 9)
- Scooter center (Celovška 40)
- ostali iz knjižice (2008) so že zaprti

ali še kje v Ljubljani kdo dobro poservisira runnerce ??

Hvala za link
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Zaradi slabih izkušenj od pooblaščenih serviserjev na forumu (zlasti Lučka), MikMekanik ne dela, PVG na Celovški se seli in nima trenutno servisa...Sem se kar sam "naučil" prek youtuba.

Edina stvar, ki jo moram zrihtati je previsoko prijemljanje sklopke-se pravi da moram dati gas do 6500 obratov, da sploh spelje. Sem zamenjal rdeče fedre od prejšnjega lastnika z belimi fedri-najmehkejši iz Stage6 seta, pa se mi zdi, da je še vedno previsoko
frown-1.gif


Skoraj vsi fedri, ki jih imam trenutno so debeli nad 2,0mm. Bi moral najti kaj tankega, tako da se fedri takoj raztegnejo in sklopka prime - idealno bi bilo pri 4000RPM ??

Pri koliko obratih spelje nepredelana runerca-z original fedri ??

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
To (ce je redni servis) sem ti hotu tud sam predlagat...pa sm reku ajde...
smile-1.gif


Z original fedri...ko so novi spelje OK...po 24kkm ko se raztegnejo pa zoprno kmalu prime...tko sm nabavu rumene (mislim da polini)...so ekvivalent belih (mislim da so malossi)...skratka tm nekje 10-15% tršani glede na original...nisem se montiral...

Probaj na www.skuterist.si izberi model....in poglej pod razdelek...mislim da so nadomestni deli...pac ponud std. robo...
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Bom jutri probal kje staknit original fedre (magari v Kranj, kjer je po forumskih izkušnjak korekten servis za Piaggio), saj bi rad da se zjutraj čimprej in diskretno izpred bloka speljem.

Tele so mi dali: http://trgovina.cilinder.si/pr...q8hqa50p9ngp3pa
pa kot sem rekel - tudi najmehkejši (beli) so pretrdi: že ko sem jih z roko upogibal pred menjavo so se mi zdeli pretrdi - in tako je tudi bilo!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Uglavnem....ne najdem barvne lestvice za fedre na sklopki nikjer....polini ma svojo malossi ma svojo.....če boš šel v kranj pač rečeš al standardne fedre...al pa prve naslednje po trdoti ( so tm 10-15% tršani glede na original)....več za nepredelan scooter ne rabiš!

Orodje (abciger) za sklopko si lahko zvariš tud sam......eno štango za ročaj......eno cev gor na ročaj tok da bo približno fi pokrival luknje na sklopki...pa dva štrclja od mreže od armiranga betona da se zatakneta v 2 luknji od sklopke pa ga maš

zgleda takole (original) http://www.skuterist.si/index.aspx?source=nasveti&id=2

za variomat sem raje kupil: http://www.skuterist.si/index.aspx?source=katalog&grupa=509&id=SIP008
Pa ko boš šravfal na blok ga med blokom in orodjem podloži z kakimi podložkami da ne boš odlomil aluminija ( brez podložk je preveč v luftu in spodrsava!!!)

Predlagam še 2 kosa tega za na vsak konec zadnje vzmeti ( da se sklopka lepše premika): http://www.skuterist.si/index.aspx?source=katalog&nadgrupa=10&grupa=109&id=M2512828

Pa poglej če je zadnja os pri jermenici od sklopke namazana...da se ne premika na suho....poltekoča mast...taka bl šmirasta da se prime da ne bo jermen masten...(recimo za zglobe pri avtu)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
daš na konce vzmeti na vsaki strani......da zadnja jermenica lepš laufa

Gre pa komot tud brez
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Kameleon: A si kdaj že štelal "ventil" za mešanico ? Se mi zdi, da moja runerca včasih precej pokadi in sem opazil na netu, da se da pod variomatom naštelat "gumb" za delanje mešanice....

Imam pa tudi nov izpuh in je sosed pripomnil, da pokadi zaradi novega izpuha??
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
kolko je to nov izpuh? pod 100km? če je že več kot 100km potem se ne kadi zaradi tega.
pač je 2 taktni in kadi. To je normalno, sploh pri hladnem motorju.
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Nov izpuh z 5 prevoženimi kilometri...ga še nisem peljal na tehnični. Pa zračni filter je bil precej "oljen", pa sem nekje prebral, da se da to razmerje olja znižat

Bom pustil pri miru!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Citat:
Uporabnik sulaco pravi:
Kameleon: A si kdaj že štelal "ventil" za mešanico ?

A
sprasujem se.gif


Pumpa je fixna...se je nč ne štela v +/- .....

Kadi ti lahko zarad mnogo stvari......

1) mrzla 2 takt mašina zmeram mal pokadi...če je to je vse OK.....sploh na začetku ko je motor stal...bencin izhlapi...olje ostane v frgazarju....karterju....in zato vedno pokadi na mrzlo ker je % olja večji dokler ga bencin ne spere...

2) maš že mal kilometrine pa bi bli obročki za zamenjat (pa usput zgornji ležaj ojnice).....ti "mala" generalna......če si pedanten je to pr cca 10-15kkm......moja ma 24kkm pa je še vse prva vgradnja...bom 1x ko bo čas
wink-1.gif
Kadi....tud zarad 17,5mm PHVA (več mešance)

3) maš pocen olje.....kaka mineralna rada kadijo.....sintetika ponavad nima dima ko je motor segret
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Filtra za zrak ne rabiš lih utopit v olju
smile-1.gif


Je pa res da motorno olje ni najbolj primerno.....ker steče na spodnji del.....najbolš je namensko...ki ostane tam kjer ga posprayaš
 
Nazadnje urejeno:

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
2 zarezci......ena na "jermenici"....druga je pa kaj? Na unem kvadratnem delu na pumpi pod šravfom?

A zdej maš ko daš full gas črpalko na full odprto? Da nau kej ribnl
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
z sklopko preveč kompliciraš.
tavlko matico v primež. rahlo odviješ. potem z roko primeš skupaj jermenici in z drugo roko odviješ. Brez problema z roko držiš skupaj.

z mešanco se pa tudi jaz nebi igral.... itak brez dima in vonja neboš nikoli. pač 2taktni. Smrdi in dimi.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Dimi ze...da pa smrdi me pa ne bo noben preprical
smile-1.gif