Kakšno hrano za kampiranje?

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Yo

Kakšno hrano predlagate za tridnevno kampiranje, glede na to, da verjetno ne bo nobenih toplih kosil? Torej takšne propalice smo, da ne premoremo enega grila in 3 kg čevapov, zato vsak poskrbi za lastno hrano.

Torej rabim nekaj čim bolj hranljivega, vzdržljivega ..., da bom preživel 3 dni pijanskega kampiranja.
smile-1.gif


Hvala!
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Če so take propalice, da ne zmorejo sabo vzet enega grila in par kil čevapov, jih zajebej in kupi žar za enkratno uporabo in eno kilo čevapov. Sicer ni bog ve kaj, ampak njihov pogled na tvoje čevape bo neprecenljiv :p
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Šit, kjera družba. Saj ti sploh ne ostane drugega kot to, da se ga na mrtvo napiješ...
cry12bpy.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Mi vzamemo mesne doručke in ribje konzerve (zajtrk), pa kake paštete (za malco). Za večerjo pa mamo kake klobase (hrenovke ipd) ki jih direkt na ognju spečemo (ošiliš palco, natakneš gor in pečeš style). Raznih roštiljev ne jemljemo s sabo ker gremo s kanuji in na kakem slapu si hitro v vodi in roštilj težko v sod spraviš, pa še nepotrebna teža je na kanuju.
Če gremo pa samo taborit pa itak da s sabo vzemeš mali roštilj pa čevape obrneš. Brez tega ne gre.
 
Nazadnje urejeno:

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Ja seveda. 3 dni boš živel samo od alkohola in nič hrane. Meni je zmeraj zanimivo poslušat ko se frajerji menijo kako so 3 dni samo pili in nič jeli. Pol sem pa na lastne oči vidu taiste pivce, ko so po 4 urah malo močnejšega pitja kozlali, komirali in zjutraj ni o alkoholu slišat niso hteli.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
No sej, s takimi grem jaz ... To bi se 3 dni non-stop pilo, ampak troli ne razmišljajo o tem, da bo treba tudi nekaj pojesti. Jaz pa vem, da če sem lačen, mi ni do ničesar. Zato izbiram malo predloge.
smile-1.gif
Kaj, sir, jogurte se splača dol vlečt ali se mi bo že po poti vse pokvarilo??
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ma ne, nič nimam.

To grem drugič v življenju kampirat, ko smo bili prvič, nam je nek tip uturil ekstra močne kukije in tisto nas je tako sfliskalo (3je smo bili), da se sploh nismo mogli premaknit iz šotora, vsi smo bili pa tako dehidrirani, da smo mislili, da bomo umrli ... Mene je bilo dejansko strah it po vodo, ker nisem bil sposoben. Potem sem se končno opogumil in zapravil 20€ za 6 costel, da smo si malo splahnili usta. Ko jim danes omenim, da moramo obvezno vzeti cel plato vode, jim pa spet ni prav.
smirk-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.615
1.415
113
Emona / Carnium
Sem ravno hotel napisat, da kloshar ni tak.

Zajtrk: tuna, suha salama (pozabi na čokolino, muslije in kosmiče)
Malica: Pivo (čips, smoki, itd...)
Kočerja: Pašta (omake kupiš), instant juha, rižota (zelenjavna)

Dragi sine, ne pozabi na kakšno sadje in veliko vode med obroki.
Obvezna oprema:
- kuhalnik
- ponev
- krožnik
- vilica / žlica
nahrung002.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Ma če nimaš hladilnika ne jemli nobenih mlečnih izdelkov s sabo. Vzemi paštete pa kaj v konzervi. TO zdrži tud atomsko vojno.
Mistique, ne rabi nobenih pašt kuhat , pa rižote pa ne vem kaj vse. Za 3 dni grejo, pa še to sami tipi....kolk mam jaz izkušnje se nobenemu na taborjenju ne je pašt, pa rižote, še posebaj ko si pijan ne bo šel noben tega kuhat. Naj vzemejo že zgoraj napisane konzerve pa kruh, da bo želodec poln, da se lahko pije. Ker kolk razbiram iz njegovega pisanja vidim je glavni namen bit nažgan, ne pa zganjat hude kulinarike.
Dejstvo je da če si hudo lačen se ti ne da pit. Drugo dejstvo je, da če si hudo pijan se ti ne da (oziroma nisi zmožen) komplicirat pri prirpavi obroka. Če vse skupaj sešteješ dobiš da so konzerve najboljša zadeva v njegovem primeru. Sem spadajo še hrenovke (če že hočejo nekaj "konkretnega" pojest), ker ogenj bojo itak meli, pol je pa najmanjši problem hrenovko na palco dat pa 5 min pečt.
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.615
1.415
113
Emona / Carnium
Zorroslav, pašta ni huda kulinarika. Je pa malo truda za topel obrok. Ravno tako juha iz vrečke. Ok, rižota, to je pa že visoka kulinarika, ker je treba malo večkrat premešat.
Če se bo zbujal pijan, pa je pivo za zajtrk idealno. Mrzlo!
Če se spomnim lastnih "kampiranj", potem bom rekel, da mrzlo pivo za zajtrk ni tako slabo
smile-1.gif
 

khakuam

Pripravnik
19. maj 2008
260
0
16
Haha, kakšen thread! No, a smo pozabili na oreške in banane? To da ful energije, pa nič ni treba kuhat. Vse vrste oreškov - mandnji, arašidi, orehi, pol pa še semena, če to ni zate hrana za ptiče, seveda. Aja, pa datlji. Bomba!