kakšne smuči

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
mi imamo tudi covidni oddelek doma. Otroka nagruntali v šoli, PCR pozitiven... aja povsem asimptomatski...pa smo vi doma. Pa k sreči nobenmu nič. Žena gor neki kiha, jo bom v shrambo zaprl, pa hrana spodaj pod rego.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Smučišča v Furlaniji se ne odprejo še ta vikend....očitno preveč snega.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Da ne odpram nove teme...mogoče kdo ve kaj se dogaja z smučiščem v Mojstrani. Kolega se je včeraj mimo peljal, pa pravi da je zratrakirano ampak ne laufa.
Baje je prejšnji lastnik (Zajšek) prodal, ampak na netu ne najdem nič pametnega. Kakšen domačin mogoče kaj več ve?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da ne odpram nove teme...mogoče kdo ve kaj se dogaja z smučiščem v Mojstrani. Kolega se je včeraj mimo peljal, pa pravi da je zratrakirano ampak ne laufa.
Baje je prejšnji lastnik (Zajšek) prodal, ampak na netu ne najdem nič pametnega. Kakšen domačin mogoče kaj več ve?
S smučarskega foruma:

Nekoliko negotovo je letos tudi obratovanje smučišča v Mojstrani, kjer je žičniška naprava poleti dobila novega lastnika, družbo Altema. Kranjskogorski občinski svet je na novembrski seji že potrdil prenos koncesije na novega lastnika, ki pa mora izpolniti še nekaj tehničnih pogojev, da bo naprava lahko obratovala.

Kot je povedal kranjskogorski podžupan Bogdan Janša, je novi lastnik izkazal interes, da zadrži koncesijo za žičniško infrastrukturo in da vlaga v žičnico ter pripadajoče objekte. Postaviti mora tudi ekipo, ki bo delala na smučišču, pri čemer tečejo dogovori z dosedanjim upravljavcem. Namen pa je, da žičnica obratuje tudi v prihajajoči zimski sezoni.

"To je zelo pomembno," je poudaril Janša. Občina delovanje smučišča podpira tudi tako, da pomaga z nakupom letnih vozovnic za otroke. Prav tako je že prejšnjemu lastniku oziroma najemniku pomagala pri topovih in ratrakih. "Naš vložek bo tudi v prihodnje enak," je zagotovil podžupan.

Pojasnil je, da želi občina v nekaj letih poskrbeti še za pokritje drsališča ob smučišču, kar je posebej pomembno v slabših zimah. Prav tako namerava občina ob drsališču, nasproti katerega so tudi tekaške proge, urediti še parkirišče za dodatnih 20 vozil.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Raje Kanin al kako? Manj gneče, več vožnje, pol pa ne dela ker piha.
Pa tud tam samo ena naprava....hmmmmm....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Imaš še Vogel, Kranjsko, Golte, Kope, Rogla. Vsi skupaj odpirajo prog in naprav za eno normalno smučišče.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
mi imamo tudi covidni oddelek doma. Otroka nagruntali v šoli, PCR pozitiven... aja povsem asimptomatski...pa smo vi doma. Pa k sreči nobenmu nič. Žena gor neki kiha, jo bom v shrambo zaprl, pa hrana spodaj pod rego.

Isto. Jst, moja, hcerka potrjeni, druga dva sla danes na test (pcr), se cakamo. Kar je pozitivnega je, da mamo ocitno lazji potek (nobenmu nic) in da bom od srede dalje prebolevnik in bo nekaj casa mir in da grem vsaj s frendi smucat, ce ze s familjo ni slo. Pa brez psa bi se mi zmesal, gre clovk lahko ven pa pomaha kontrolorju, ce ta pride kontrolirat .

Glede Mojstrane: pojma nimam kako je zdaj, sem se pa tam ucil smucat, je stric mel koco, pa smo par zim tam prezivel. Super spomini.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Klicala iz NIJZ, otrok doma šola na daljavo, mi pa v službo. Ker sem cepljen. Logično. :valjamse:
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
870
12
18
Slovenia
Mi zna kdo povedat, ali so kakšne tehnične razlike med smučmi elan amphibio 16 različnih sezon? Ok, barva pa mogoče same vezi, kaj pa sama smučka?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
lih taprav čas sem šel smučat v italijo:)
ok. če bi bilo treba bi tudi test naredil ampak vseeno