Kako zapeči DVD?

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.480
1.047
113
Pozdravljeni...

Imam eno sicer popolnoma banalno vprašanje, ampak sem kar malo bos, ker tega nisem še nikoli počel...
redface-1.gif


Kako prepečti DVD na DVD? Torej iz "originalnega" DVDja sem podatke shranil na računalnik. S Power DVDjem mi vse lepo predvaja. Za peko uporabljam program Nero 6 Ultra Edition 6.6.0.14. Najprej označim DVD, nato skušam narediti podatkovni disk in ko izberem mapco v kateri imam prekopiran DVD mi napiše:

"You have added DVD-video content to a compilation type that will not result in a DVD-Video compliant disc. To create discs playable in standalone DVD-Video players, please use the DVD-Video compilation type."

Če prav razumem je problem v napačnem DVDju. Ata je kupil Verbatim DVD+R 4.7 GB (16x speed).

Mi lahko kdo pove v čem je problem. Rad bi zapekel tako, da ko vstavim v DVD predvajalnik (ne v računalnik), da mi enostavno predvaja...

Hvaležen za konkreten nasvet talam zvezdice in/ali alte...
wink-1.gif


LP, Yogi

P.S.: Ne gre za peko ilegalnih stvari (pač pa praznovanje).
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
878
19
18
Slovenia
Ko kreiraš nov dvd, izberi "dvd video" potem pa vso vsebino iz "video_ts" (dvd-ja ki ga želiš kopirati) prenesi v ta "video_ts" direktorij, ki ti ga ustvari nero. Dvd-je imaš prave- Če imaš dvd bralnik in zapiovalnik, lahko kar direktno kopiraš dvd - ne rabiš nič nastavljati, če pa ne, pa najprej skopiraš na disk in potem zapečeš.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Uporabi funkcijo Copy DVD v Nerotu, ti bo sam skopiral podatke na disk in potem posnel tako kot je potrebno (razen če ima original kake zaščite, potem pa bo potreben kak drugi program, npr. CloneDVD).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.480
1.047
113
Odlično, tole je pa koristen link...
grin1.gif


V glavnem, ko sem v prvo pekel po svoje (kot sem zgoraj omenil) mi v DVD playerju odpre meni in moram sam izbrat kateri del naj predvaja... Po teh navodilih pa mi lepo sam začne predvajati...
wink-1.gif


Obema hvala! Zvezdice so padle, alcazarju pa še nekaj altov...
zmaga.gif