Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tako da povej za vse ki jih ne maraš pa bodo 14 dni zdravi doma. Če si žleht.
Ne ne bojo, ker morajo sami prijavit tesni rizični stik.
Tebe pa boljše da ne dobijo zunaj kazni gredo v tisoče evrov.
Tale je IMHO na zelo trhlih nogah.
Razen SMS-a praktično ne dobiš ničesar, kar bi ti zapovedovalo biti v izolaciji, pravzaprav ti izolacijo izreče osebni zdravnik.
Kdor npr. dela od doma in nima nekih posebnih znakov, vprašanje če osebnega zdravnika sploh kliče.
Teoretično - da se ne bo kdo spet zapenjal v neodgovornost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa res je 10. No sam sem bil 21 dni doma (sicer delal od doma). Okus je že, vonj pa še ne.
10 dni izolacije, ostalo bolniška.

Vprašanje: kako ste se zmenili v službi, ko ste delali od doma ali ste to pač dali od sebe for greater good?
Jaz sem teden po novem letu koristil bolniško, itak sem bil konkretno zjeban in nisem bil dober niti za TV gledat.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.569
984
113
48
KR
Ne ne bojo, ker morajo sami prijavit tesni rizični stik.

Tale je IMHO na zelo trhlih nogah.
Razen SMS-a praktično ne dobiš ničesar, kar bi ti zapovedovalo biti v izolaciji, pravzaprav ti izolacijo izreče osebni zdravnik.
Kdor npr. dela od doma in nima nekih posebnih znakov, vprašanje če osebnega zdravnika sploh kliče.
Teoretično - da se ne bo kdo spet zapenjal v neodgovornost.
No, če že govoriš o osebnem zdravniku, ga jaz nimam oz. ga nisem imel in sem se z današnjim dnem zmenil za registracijo. Nisem ga pa imel zato, ker so v Kranju že lep čas vsi zasedeni in noben ni jemal novih pacientov. Slučajno sem šel na ZZZS pogledat tabelo s tistimi glavarinskimi količniki, videl, da ena zdravnica še kokr ne dosega tega in vprašal, če me lahko registrira, pa je rekla da lahko. Sicer meni bi bilo vseeno tud, če bi dopust vzel, ker mi itak ostaja. Bo pa to moja prva bolniška v življenju. Bo treba kej popit na to. :nazdravje:
No, ampak, v primeru, da ne bi dobil osebnega zdravnika, kaj bi lahko človek naredil? Noben drug ti ne more napisati bolniške razen osebnega zdravnika in tako ti tud noben ne more izrečt/zapovedat izolacije v tem primeru.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa saj o tem govorimo. Jaz oz. naša familija smo bili v prostovoljnem arestu celih 14 dni, od tega en teden preden sem dobil potrjen pozitivni izvid.
Bi pa bilo dobro da bi imeli sistem, ki bi balkanezerjem preprečeval da se zajebavajo. Tudi anomalija, da imaš en gativen in en ne-gativen test je milo rečeno smešna, samo verjetno res nikjer ne piše da poleg ne-gativnega izvida ne smeš imeti tudi gativnega. :gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.763
-141
113
Ga je dobil v SMSu pa z NIJZja so ga poklical. Tako, da je seznanjen in ga imajo v sistemu.
Da bi še papirje pošiljal jih eni ne dobijo celo leto pri naši birokraciji.
Če ga res rabi ga dobi na e-upravi.
A Janši pa niso mogli SMS poslat, takrat ko mu poštar in sodni vročevalec nista uspela vročiti pisma?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Jaz sem šel ko je bilo najhujše mimo....zunaj pa en sončen topel decemberski dan lepo na kolo :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.569
984
113
48
KR
No evo, nekej sm pa le dobu od NIJZ. :cheer:

Screenshot_1.jpg
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.911
2.388
113
Jaz sem bil v torek na hitrem pozitiven, do danes še nič simptomov. Grem še na PCR, da vidimo kaj pravi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe