Kako se znebiti maščobe okoli trebuha in priti do six-packa?

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Katere vaje izvajati, da se znebimo maščobe okoli trebuha oz. katere so najbolj učinkovite? Sicer nisem debel, nisem pa niti v top formi. Rad bi pa prišel do te top forme, v kateri sem že bil, pa sem iz nje žal izpadel zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Imam občutek, da me na poti do maksimalne forme najbolj ovira maščoba okoli trebuha (no ja, verjetno nisem edini s podobnim problemom).

Koliko časa je potrebno, da pridemo do six-packa? Posnetkov, kako priti do six-packa je veliko, kaj najbolj "vžge"?
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Maščobe ne moreš napasti točkovno - le tam, kjer bi hotel. Trebuh naj bi zginil nazadnje - vsaj pri večini ljudi.
Če hočeš six-pack, manj jej in se več gibaj. Veliko lažje je manj pojesti xxx kalorij kot enako število kalorij izgubiti z vajo oz. telovadbo.
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Maščobe ne moreš napasti točkovno - le tam, kjer bi hotel. Trebuh naj bi zginil nazadnje - vsaj pri večini ljudi.

Bom dal trening na "maksimum", bomo videli, kakšne rezultate bo prineslo. :nazdravje:
Če hočeš six-pack, manj jej in se več gibaj. Veliko lažje je manj pojesti xxx kalorij kot enako število kalorij izgubiti z vajo oz. telovadbo.
Ne vem, če je to povsem res. Če bi bilo, potem bi vsi "suhci", ki jih poznam, imeli six-pack. Pa ga nimajo, razen res redkih.

Zaželeno bi bilo, če bi kdo napisal, kako je on (oz. ona) prišel do six-packa. Torej svojo izkušnjo, katere vaje je delal, kako pogosto, koliko ponovitev, morda tudi okvirno, kaj je jedel.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
No to je logično da brez vaj za trebušne, tam ne bo mišic. Samo za odstranit maščobo, ki prekrivajo mišice, se bo bolj poznalo če boš primerno pazil tudi v kuhinji in ne samo telovadil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in odranoel

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Katere vaje izvajati, da se znebimo maščobe okoli trebuha oz. katere so najbolj učinkovite? Sicer nisem debel, nisem pa niti v top formi. Rad bi pa prišel do te top forme, v kateri sem že bil, pa sem iz nje žal izpadel zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Imam občutek, da me na poti do maksimalne forme najbolj ovira maščoba okoli trebuha (no ja, verjetno nisem edini s podobnim problemom).

Koliko časa je potrebno, da pridemo do six-packa? Posnetkov, kako priti do six-packa je veliko, kaj najbolj "vžge"?
Če se hočeš znebiti maščobe, boš moral veliko vložiti v v cardio vadbo, saj šele takrat telo začne kuriti telesne maščobe,
ampak to ni tako enostavno, saj se kurjenje začne šele po kakšni uri treninga, tako da bi realno kaj dosegel, je vsaj 2 uri cardio treninga
in to verjetno 3x na teden, ter nekaj vaj za trup.

Cardio trening, je trening kjer dosegaš konstantni pulz 50 - 60% tvojega maksimalnega pulza ( max pulz je 220bbp - tvoja starost),
če si star 40 let je tvoj optimalen pulz za cardio med 90 -108 srčnimi utripi....

Kje boš to najlažje dosegel, počasen tek/hitra hoja, kolesarjenje/spining...

Veliko folka se za zažene v šport za eno uro na dan in takrat šopa pulz 150-180, takrat pa telo ne kuri nakopičenih maščob.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.380
113
Komot....

Recimo če si iz Lj....

Kolo...krog: Lj-Podutik(čez klanec)-Dobrova-Horjul-Vrhnika-pa nazaj po stari cesti da se spihaš via Lj

Če brcaš proti vetru po ravnih delih imaš bp pulz 140 +/-.....pa 2-2.5urci ti ne uideta....
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ in odranoel

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Komot....

Recimo če si iz Lj....

Kolo...krog: Lj-Podutik(čez klanec)-Dobrova-Horjul-Vrhnika-pa nazaj po stari cesti da se spihaš via Lj

Če brcaš proti vetru po ravnih delih imaš bp pulz 140 +/-.....pa 2-2.5urci ti ne uideta....
Jaz sem šel včeraj na bicikel, po ravnem sem imel pulz okrog 100-130, čim greš pa malo v klanec pa poskoči,
pulz mora biti čim bolj v mejah 50-60% maksimalnega pulza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Komot....

Recimo če si iz Lj....

Kolo...krog: Lj-Podutik(čez klanec)-Dobrova-Horjul-Vrhnika-pa nazaj po stari cesti da se spihaš via Lj

Če brcaš proti vetru po ravnih delih imaš bp pulz 140 +/-.....pa 2-2.5urci ti ne uideta....
Idealna dvourna tura, dostikrat jo prakticiram. Lj-Horjul-Butajnova-Polhov Gradec-Lj. Ko se mi da, z Butajnove nadaljujem do Gorenje vasi in Škofje Loke ter nato do Lj.
Za uro in pol pa na Jakoba čez Osredek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Mah ne vem, kar se tiče kolesarjenja da bi mi kaj posebej pomagalo glede trebušnih maščob. Sploh pa se mi nekako ne da v tej vročini kolesariti, še indoor bike me začne dolgočasiti po pol ure, je veliko bolj zanimivih naprav v fitnesu.

Bolj me vleče delat take stvari kot na posnetku, preveč vroče je zunaj, če bi pa kolesaril zvečer, ko ni vroče, pa bi me vleklo, da še kaj pojem, kar pa ne bi bilo OK v teh poznih urah.


Mogu bi malo prej začet z intenzivnejšimi treningi, ko so bile bolj znosne temperature, je kar hitro začelo s 30 stopinjami letos.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Brez veze hodit na nevem kolk dolge sprehode itd.... kaj takega in gledat kaj ješ.


Jaz sem se pa tudi zredil ene 15kg v zadnjem letu :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
Če se hočeš znebiti maščobe, boš moral veliko vložiti v v cardio vadbo, saj šele takrat telo začne kuriti telesne maščobe,
ampak to ni tako enostavno, saj se kurjenje začne šele po kakšni uri treninga, tako da bi realno kaj dosegel, je vsaj 2 uri cardio treninga
in to verjetno 3x na teden, ter nekaj vaj za trup.

Cardio trening, je trening kjer dosegaš konstantni pulz 50 - 60% tvojega maksimalnega pulza ( max pulz je 220bbp - tvoja starost),
če si star 40 let je tvoj optimalen pulz za cardio med 90 -108 srčnimi utripi....

Kje boš to najlažje dosegel, počasen tek/hitra hoja, kolesarjenje/spining...

Veliko folka se za zažene v šport za eno uro na dan in takrat šopa pulz 150-180, takrat pa telo ne kuri nakopičenih maščob.
Formula hrmax=220-starost NE velja. To formulo si je desetletja nazaj izmislil Polar in je nekakšen okvirni približek, v kakšnem razponu naj bi se gibal posameznikov pulz.

Primer: veslači osmerca Cambridga, cca enaka starost in telesna pripravljenost: en ekstrem je hrmax 120, drug ekstrem je hrmax 200.

Posameznik si mora izmeriti svoj dejanski hrmax in potem s tem podatkom računati cone.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mah ne vem, kar se tiče kolesarjenja da bi mi kaj posebej pomagalo glede trebušnih maščob. Sploh pa se mi nekako ne da v tej vročini kolesariti, še indoor bike me začne dolgočasiti po pol ure, je veliko bolj zanimivih naprav v fitnesu.

Bolj me vleče delat take stvari kot na posnetku, preveč vroče je zunaj, če bi pa kolesaril zvečer, ko ni vroče, pa bi me vleklo, da še kaj pojem, kar pa ne bi bilo OK v teh poznih urah.


Mogu bi malo prej začet z intenzivnejšimi treningi, ko so bile bolj znosne temperature, je kar hitro začelo s 30 stopinjami letos.
Manj glej youtube, pravilno jej in vežbaj... to je edina pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Lahko delaš vaje z youtuba cel dan, pa ne bo vidnega efekta, če imaš čez špeh. Torej, tako kot so ti že vsi povedali, bistveno je manj jest/več telovadit, znižat procent telesne maščobe, tistih par vaj za trebušne boš pa spotoma naredil. Pazi edino, da si z nepravilno izvedbo vaj ne narediš diastaze (razmik med vertikalnimi trebušnimi mišicami = "luknja" sredi trebuha). Je pogost problem pri ženskah po nosečnosti, zato je njim namenjena večina vaj na to temo, ampak imel jo je tudi "foter" Pilatesa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Bolj me vleče delat take stvari kot na posnetku, preveč vroče je zunaj, če bi pa kolesaril zvečer, ko ni vroče, pa bi me vleklo, da še kaj pojem, kar pa ne bi bilo OK v teh poznih urah.


odličen video, da boš ojačal trebušne in core s tem, ni dvoma. vendar te moram opozoriti, da čeprav je samo 8min, jih prvič ne boš zdržal, če je do sedaj vse kar si naredil, iskal youtube filmčke in ko jih boš, boš res ojačal v želenem predelu, vendar bo ostalo malo skrito in pokrito vse skupaj.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
baje najboljš je cardio na tešče. če piješ kavo, rukneš eno in greš za pol ure na cardio. potem pa normalno v dan.
pa hidrate zmanjšat. ne rabiš bit lačen. morda kak teden, dokler se telo in glava ne navadita. samo pri vsakem obroku malo manj hidratov poješ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ješ v smislu, da si moraš hidrate zaslužit, beri hidrate se je pred in med vadbo, sploh 4 urna kolesarska tura ne gre brez tega, po vadbi se je beljakovine. Telo pa po dolgi kardio vadbi kuri maščobe tudi v fazi regeneracije. Je pa res da telesa nekaterih bolj branijo maščobne zaloge, kot drugih. Se da shujšat tud brez vadbe, sam tist pol dobiš nazaj z obrestmi in ostaneš brez mišične mase. To je za normalne.
Za six pack ki ga vidiš v filmih je pa treba garat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel