kako se oblect za tek??

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
temperature so padle, vendar je treba zacet tect in spravit salo s trebuha
redface-1.gif


kako se primerno oblect za tek zdaj ko so temperature padle, da ne bi fasal pljucnice vsak drug tedn?? aja, se kak nasvet koliko pa kako naj tecem, ker sem tekac zacetnik?

pa se to, kje bil kupil kaksne odsevne zadeve za zvecer, da bom opazen (pac takrat imam cas tect). da ne bom z osnovnosolsko kresnicko teku
smirk-1.gif

kaj se uporablja?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
jaz mam dolge hlače elastične bolj oprijete kot ne iz materijala ki odvaja švic in se hitro suši,majica tekaška ob hladnješih dnevih pa še jakna+kapa+rokavice.vse imam v črni bravi in vsak kos oblačila ima všit odsevni trak.
za začetek pa pač tečeš tolikor kolikor zmoreš in da boš drug dan lahko brez probelma tekel.ne pozabi na dobre superge zaradi kolen
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
superge so dobre. hmmm... v hervis pogledat? hmmm... kje pa majo kaj te odsevne trakove? se boljs bi blo kake take odsevne gumice, da lahko samo gor potegnem na roko recimo, al pa zapestje... obstaja kaj takega?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
se mogoce kak nasvet??

mogoce brez da bi kupil kako posebno svic opremo in uporabil pac trenerko, pa majco s kratkimi. zanima me pac, kak kombinirat s sloji, da me nebi cist prepihalo, ko bi moker bil. seveda bi dal vetrovko gor
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Za spodaj bi mogoče sedaj prišle v poštev kakšne malo bolj podložene pajkice. Sploh na kolenih, kjer zna zazebst. Zgoraj bi ti mogoče svtoval kakšno aktivno perilo. Recimo Hore. Jih je še kar nekaj, ki so kvalitetni, samo se ne spomnem imen. Kupiš aktivno preilo z dolgimi rokavi, ki je malo debelejše in bi moralo zadostovati. Samo gledat morš, da ti bo dokej oprijeto, drugače ne bo pomagalo. Obvezno si kupi kakšne rokavice in pa vsaj trak za na glavo za začetek teka. Roke so izpostavljene in te zna zebst v njih in ni prijetno. Čez lahko oblečeš še kakšen brezrokavnik. Anorak bi vzel sabo, če se boš kje spuščal. Dokler boš tekel ne bo panike, če se ustaviš je večja kriza.

Naj te cene aktivnega perila ne odvrnejo od nakupa. Osebno imam Hore in se res uporablja konstantno in je kot nov. Sicer imam stvari že kakšnih 5 let. Nevem kako je s kvaliteto sedaj.
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Pa anorak ravno ne sme biti preveč podložen. Potem se začneš kuhat hitro, pa je spet frka! Skoči v kakšen Tomas Sport pogledat za anorak pa predvsem za superge. Prvo lahko tek kombineraš s hojo. Ne pretiravaj! Teči počasi, v pogovornem tempu.

Zdej grem pa malo tečt.
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Seveda, nej bo samo "plastika" oz min podloženo. Lih tolk da toplota ne uhaja itd..
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Jst sm zadnjič kupil v Hervisu pajkice in jakno za skupaj 60€ in moram reč, da sm zadovoljen pa čeprav ni neka znana znamka (X Fact). Pajkice so ble 20€ (pajkice od Adidasa so ble npr. 55€, od Mizuna 70€), jakna pa 40€. Pod jakno pa imam oblečen dolg dres za kolesarjenje al pa spodnjo majico in navadno dolgo majco. Upoštevaj pa dejstvo, da tečem po burji, ki vleče iz Italije in ni glih švoh (včasih, ko pridem izza kakega ovinka in naletim na močen sunek me kar malo premakne).
smile-1.gif
Zato zaenkrat še ne razmišljam, da bi dal celo premoženje za oblačila. Pri teniskah pa je treba pazit.

Za začetek pa laufaj po svojih sposobnostih. Jst nism laufal več kot leto dni, pa sm začel npr. s 6 km. Seveda pa se to razlikuje od posameznika do posameznika.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
X - Fact je Hervisova znamka

Začetniki ponavadi začnejo z hojo ki se pol stopnuje do teka
Če tečeš ponoči si nabavi oni odsevni brezrokavnik.