Kako povezati zvok na Philips 47PFL7606H?

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Prosim za pomoč. S kolegom se zajebava že tri dni z njegovo televizijo Philips 47PFL7606H. Enostavno mi ne uspe, da bi mu zvok speljal na sistem hišnega kina. Kolikor sem bral ima dotični tv tele priključke:

• Ethernet LAN RJ-45
• DIGITAL AUDIO OUT: Optical
• HDMI 1 - 3
• AUDIO IN: DVI/VGA (stereo 3.5mm mini-jack)
• Antenna: 75 ohm coaxial
• VGA: PC input
• Common Interface: CI
• SD card (Video stores)
• 2 x USB
• HDMI
HDMI features
• Audio Return Channel (HDMI 1 only)

Torej, če prav pogledam, lahko zvok na zvočnike speljem le preko druge in zadnje opcije, vendar pa ima njegov hišni kino le RCA vhode, tiste činče. Razmišljam prav, če nabavi HDMI v RCA pretvornik (kabel) da bo delalo ali ne? Hvala.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ne vem, zakaj rabite nekateri 3 dni...:)

Hišni kino ima RCA , torej analogne vhode, torej vežeš zvok iz tvja na kino....analogno
smile-1.gif

V tem primeru boš dobil "audio out", samo preko scarta. Torej Scart adapter in stereo chionch kabel.

Pa ne pozabi zalaufat "pomočnika"
smile-1.gif


Drugače pa odličen izbor tvja
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Simon_Vi: ja viš, to je pa spet jeba, ker ima scart načeloma že zaseden, ta tv ima pa samo enega. Zdaj, po mojem bi potem tudi šlo z scart razdelilcem na dva ali kot sem omenil, HDMI na RCA pretvornik?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam podoben hec z LG 6 palčno plazmo. Nikakor ne morem spravit ven nič pametnega od audia. V nastavitvah je možnost da ti izklopi notranje speakerje in da samo na out, ampak jaz bi rad DVB-T signal poslal preko činčev na hišni kino, pa noče. Ne vidim pa zakaj naj bi priklopil scart, od tam konverter in naprej na činče - itak bi moral preklopiti na scart na tv-ju, ampak potem pa DVB-Tja ne bi bilo. Skratka nek začaran krog, ful čudno. Prejšnja 42 plazma od LG-ja mi je normalno dala audio out čez činče (kompozitni IO), ta pa noče.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Jaz imam podoben hec z LG 6 palčno plazmo. Nikakor ne morem spravit ven nič pametnega od audia. V nastavitvah je možnost da ti izklopi notranje speakerje in da samo na out, ampak jaz bi rad DVB-T signal poslal preko činčev na hišni kino, pa noče. Ne vidim pa zakaj naj bi priklopil scart, od tam konverter in naprej na činče - itak bi moral preklopiti na scart na tv-ju, ampak potem pa DVB-Tja ne bi bilo . Skratka nek začaran krog, ful čudno. Prejšnja 42 plazma od LG-ja mi je normalno dala audio out čez činče (kompozitni IO), ta pa noče.

To pa ne bo držalo. Ne rabiš preklopit na Scart vhod, da bo signal-out deloval na scartu od TVja. Torej kupi Scart to RCA kabl in boš imel zvok na hišnem kinu, ko boš gledal DVB-T. Simpl.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Simon_Vi: ja viš, to je pa spet jeba, ker ima scart načeloma že zaseden, ta tv ima pa samo enega. Zdaj, po mojem bi potem tudi šlo z scart razdelilcem na dva ali kot sem omenil, HDMI na RCA pretvornik?

Kaj pa ima priklopljeno na scart? Morda se da to napravo še kako drugače priklopit na TV in tako 'sprostit' scart vhod? Z scart razdelilcem bo težka, ker večina jih združuje signal dveh scartov na enega (funkcija kretnice) in ne obratno. Je pa varianta še, da izkoristiš izhod za slušalke (nisem pa sigurn, če ga ima ta TV).
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
GSMobil, ponavadi je Scart1 vhodno/izhodni ( istočasno ) - nabavi kabel Scart -> 6 x chinch.
3-je chinchi so vhodni, drugi 3-je pa izhodni.

Scart v TV, 3 vhodne činče uporabi za zunanjo napravo ( DVD, VCR, STB, ... ), 3 ( oziroma samo belega in rdečega ) izhodne ( rumeni ostane prost ) pa priklopi na hišni kino ( [censored] ga, ven dobiš samo stereo izhod ).

Druga ( dražja ) varijanta pa je pretvornik iz optike na RCA ( tu pa lahko nastopi problem, da TV ne predvaja "analognega" vhodnega signala preko optičnega izhoda ).
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kolikor vidim ima izhod za slušalke. Kabel iz 3.5mm mini-jack na RCA.

20111114-c8nxj972tmnmb12ynuti4imffs.png
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Evo, sprobal zdaj vse in frendu spil dve pivi
smile-1.gif
. Na tisto slušalke - RCA zvok je, vendar kakor daš malo bolj naglas, zelo hrešči, ničemur podobno. Če dam pa tisto varijanto, SCART na RCA, lahko dam pa hišni kino na polno na glas, pa se komaj sliši zvok, ga zelo zabija. Ne razumem več.