Kako nastavit RAID_0 ?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
Prvič delam z raid nastavitvami in sem se čisto zgubil
uf-1.gif

Proc: core2duo
Matična: Asus P5K
Diski: 2x hitachi 80GB [Sata2]
dvdrw: nec [ide]

a se je že kdo s tem igral? lepo sem sledil vse tak kot v navodilih piše ampak se mi je vseeno zalomilo.
TUKAJ je manual od matične če koga zanima.

ustavilo pa se mi je pri tej točki:
yORYk_rdYGzFFWRgVWvzY.jpg

v navodilih sta na prvi sliki vidna oba trda diska, medtem ko meni zazna samo enega. zakaj pa se mi niti približno ne sanja.

ma kdo kaj pojma o tem?

v navodilih sem prebral da je potrebno en disk priklopit na "sata_1" priključek, drugi disk pa potem na "sata_e2" kateri potem tudi avtomatsko aktivira JMB363 RAID BIOS utility....

ampak ko ga priklopim tja gor mi program enega od diskov ne vidi ( še zdaj nevem katerega ali tistega ki je na sata_1 ali sata_e2 )

confused-1.gif
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
466
27
28
44
MB
edina opcija pri tej plati za raid je da priklopiš en disk na zunanji sata konektor.. je malo glupo napisano v navodilih,
sem se enkrat isto zaje.al s to plato, gruntal pa priklapljal diska ko butl, probaval vse fore in na konce na asus forumu prebral da gre samo z zunanjim sata priklopom..skratka za posrat
stupid-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
ne me je.bat

zdaj lih berem P5K manual ki se dobi na internetu in vidim da je drugačen kot moj!!!!
in sicer tukaj:
MieFufLCeenLO_thCk4cn.jpg


in sicer!!! v mojih priloženih navodilih takoj za prvo točko piše v okvirčku še:
Citat:
Install the internal Serial ATA hard disk drive ti the SATA connector labeled SATA_E2

kaj zdaj to sploh pomeni?
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
Citat:
Uporabnik simon_m34 pravi:
edina opcija pri tej plati za raid je da priklopiš en disk na zunanji sata konektor..

ma je najmanjši problem spelat en kabl skozi zadnje reže in ga priklopit v eSata konektor, disk pa bo kljub temu "interni"
a tak bi šlo? če ne, nesem matično nazaj...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik simon_m34 pravi:
edina opcija pri tej plati za raid je da priklopiš en disk na zunanji sata konektor..

ma je najmanjši problem spelat en kabl skozi zadnje reže in ga priklopit v eSata konektor, disk pa bo kljub temu "interni"
a tak bi šlo? če ne, nesem matično nazaj...
Seveda da to špila.
Sicer pa zakaj delaš RAID na dodatnem kontrolerju? A SATA v SB ne podpira RAIDa?
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
466
27
28
44
MB
to sem tudi jaz študiral, da bi sata kabel ven napeljal, no če bi dva kabla skupaj štuklal bi še segnilo..no na koncu sem jo zamenjal za p5k-e in mi špila raid 0 že lep cajt brez problema (ima pa intelov raid kontroler gor), pa še bios ima boljši za navijanje, tak da ti priporočam da menjaš
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik simon_m34 pravi:
edina opcija pri tej plati za raid je da priklopiš en disk na zunanji sata konektor..

ma je najmanjši problem spelat en kabl skozi zadnje reže in ga priklopit v eSata konektor, disk pa bo kljub temu "interni"
a tak bi šlo? če ne, nesem matično nazaj...
Seveda da to špila.
Sicer pa zakaj delaš RAID na dodatnem kontrolerju? A SATA v SB ne podpira RAIDa?

ja kaki drugi kontroler pa še potem je? v navodilih se omenja samo tega enega....
jaoooo meni ni nič jasno
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
p5k-e za 180€?

to več ni res.... iz predvidenih 300€ za nadgradnjo sem prišel na skoraj do 600€
bonk.gif


drugače pa bom probal priklopit na zunanji eSATA.... si bom od fotra sposodil kabl
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik simon_m34 pravi:
edina opcija pri tej plati za raid je da priklopiš en disk na zunanji sata konektor..

ma je najmanjši problem spelat en kabl skozi zadnje reže in ga priklopit v eSata konektor, disk pa bo kljub temu "interni"
a tak bi šlo? če ne, nesem matično nazaj...
Seveda da to špila.
Sicer pa zakaj delaš RAID na dodatnem kontrolerju? A SATA v SB ne podpira RAIDa?

ja kaki drugi kontroler pa še potem je? v navodilih se omenja samo tega enega....
jaoooo meni ni nič jasno
Ja imaš kontroler v južnem mostu plate in dodatni JMicron kontroler. V 95% primerov tudi kontrorer na sami plati podpira RAID. Samo zgleda je tvoja plata res totalno oskubljena in imaš RAID na sami plati onemogočen
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
katera verzija matične na osnovi P5K torej ima spodoben RAID kontroler?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
tak je enako pri moji... s tem da ni duha ne sluha od kakem intelovem raid krmilniku, JMicron pa ne zazna diska na sata konektorju
bonk.gif


ni mi jasno kaj so pri Asusu čarali....
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Seveda ni. Še enkrat preberi kaj sem napisal. Tvoja ima ICH9. Potrebuješ pa tisto z ICH9R. Samo ena črka več je. Pa vendar tako pomembna.

PS. Jaz se sicer teh fakeRAID ne pritaknem. Programski RAID je boljši za moje namene. Predvsem pa je prenosljiv.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
eh... nimam nobenega sata => esata kabla ..... bom kar nesel matično nazaj.