kako najlažje priklopit zunanje TV zvočnike ?

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
En problem:
Mam LG 47LV5590, ki ima seveda bolj boge zvočnike vgrajene.
Izhoda za zunanje ma samo dva - al slušalke al digitalni izhod.
Preko izhoda za slušalke se seveda da, vendar je zelo tih signal in moram dati na radiu čisto do konca glasnost.
Potem pa preklopim na radiu taprav radio, pa začne tulit...po možnosti sredi noči
rolleyes-1.gif

Torej al dam vmes kak ojačevalnik, al kak hišni kino z možnostjo dekodiranja digitalnega zvoka, samo to najbrž pride veliiiko dražje ?
Kako imate ostali rešeni, najbrž imajo TVji normalen izhod za zunanje zvočnike, škrteži od LGja pa nočejo tega dat
jezen.gif
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Na ebayu imaš recimo digitalno analogne pretvornike za kakšnih 20€. Za ta denar avdiofilski ravno niso, ampak funkcijo opravljajo spodobno. Fotr se zaenkrat še ni nič pritožil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.928
2.359
113
Pomurje
Kaj ko bi za foro,na TV probal nastavit glasnost slušalk vsaj na polovico.
evil.gif
Takrat ti na radiu ne bo treba dajat glasa na full.

Ti pa bentiš čez LG
hysterical-1.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Preizkusi kake boljše računalniške 2.1 zvočnike (so aktivni), boš videl, če te bo zadovoljilo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.356
213
63
Kakšen pa je normalen izhod za zunanje zvočnike po tvojem mnenju?
A ni nekako logično, da spelješ digitalni optični avdio na ojačevalec oz. hišni kino?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
jaz imam enak oz zelo podeoben lg 46", priklopil sem blueray z 2.1 zvočniki rk digitalnega out in delajo zelo v redu. Edin minus je ta, da glasnost zdaj štelaš z drugim daljincem in ne z daljincem od tv-ja.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
"Normalen" analogni izhod je namenski močnostni izhod za vsak zvočnik, za slušalke ni kaj pretirano ojačan, pa tud impedančno je višji.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.356
213
63
Za "normalen" izhod potem potrebuješ ojačevalec oz. v tvojem primeru iščeš TV z vgrajenim ojačevalcem. Niti ne vem, če to sploh obstaja...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.928
2.359
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik tac pravi:
"Normalen" analogni izhod je namenski močnostni izhod za vsak zvočnik, za slušalke ni kaj pretirano ojačan, pa tud impedančno je višji.

Že pet let imam prek izhoda za slušalke vezano na glazbeni stolp. Dela brez problemov, le glasnost slušalk na TV moraš povišati.

Dokler ne nabaviš kaj bolj resnega-digitalnega, je ta rešitev 100x boljša od TV zvočnikov.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Ena od dokaj ugodnih opcij je Samsungov soundbar ( price/performance ) HW-F355. Priklopiš lahko prek optike, ali RCA kablov ( izhod za slušalke ) ali pa preko Bluetootha, če ga tv podpira. Pravtako lahko nanj predvajaš prek BT zvok iz računalnika ali telefona. Z dostavo nebi smel bit več kot 150 eur !

LP Miha
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
jaz imam enak oz zelo podeoben lg 46", priklopil sem blueray z 2.1 zvočniki rk digitalnega out in delajo zelo v redu. Edin minus je ta, da glasnost zdaj štelaš z drugim daljincem in ne z daljincem od tv-ja.

to se da ponavadi rešit, če obe napravi povežeš preko hdmi kabla, ki ni ravno bil zraven praška za darilo (kje so tej cajti
grin1.gif
) Seveda morajo tudi obe napravi to podpirat.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Kje globoko v nastavitvah je to skrito, ker nisem uspel pod zvokom nič o slušalkah nastavit.
Mogoče servisni menu?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.928
2.359
113
Pomurje
Nisem našel danes podmenija pri mami, ki imam nek LG.

Sem pa priklopil slušalke in se glasnost nastavlja isto kot pri televizijskih zvočnikih. Zvok na +.

Je pa zanimivo, da pri mojem Panasonicu glasnost vgrajenih zvočnikov moraš dati na 0, če ne, še ti igrajo zraven stolpa.
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik tac pravi:
En problem:
Mam LG 47LV5590, ki ima seveda bolj boge zvočnike vgrajene.
Izhoda za zunanje ma samo dva - al slušalke al digitalni izhod.
Preko izhoda za slušalke se seveda da, vendar je zelo tih signal in moram dati na radiu čisto do konca glasnost.
Potem pa preklopim na radiu taprav radio, pa začne tulit...po možnosti sredi noči
rolleyes-1.gif

Torej al dam vmes kak ojačevalnik, al kak hišni kino z možnostjo dekodiranja digitalnega zvoka, samo to najbrž pride veliiiko dražje ?
Kako imate ostali rešeni, najbrž imajo TVji normalen izhod za zunanje zvočnike, škrteži od LGja pa nočejo tega dat
jezen.gif
Rabiš reciever, kupi rabljeni marantz, denon, onkyo ali kaj sličnega.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Jaz imam pa malo drugačen problem. Tv sem povezal s scart kablom in dvema audio cinchoma na hišni kino. Ko gledam Tv (SLO1) dobim zvok na zvočnike od hišnega kina, ko pa na TV gledam nekaj preko interneta je pa zvok samo na TVju
confused-1.gif
.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.385
291
83
34
Se bom še jest uštulil..

Imam nek starejši Technics 5.1 stolp in Lg plazmo, ki ima od OUT izhodov samo optičnega, drugi so vsi IN. Kako naj to vežem med sabo, je kakšna možnost, da bi mi zvok deloval na vseh 5ih zvočnikih stolpa? Vse skupaj zgleda nekako takole: (slika ni od tega modela, tako da audio out-a kot je tu na sliki spodaj, nimam, vse drugo je enako)

224727-lcdledplasmatvs-samsung-un32f5000-d-3.jpg


sany0012di6.jpg
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Preko optike pravi DD 5.1, preko chinch / jack analognega izghoda pa na vseh zvočnikih le kot DSP program ( naprimer, da ti stereo signal porazdeli še na ostale zvočnike ).

Mi je pa čudno, da stolp ( če že ima 5.1 ) nima optičnega vhoda.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.385
291
83
34
Nerodno sem se izrazil, pravzaprav je nekakšen 4.1. A sm jest blesav, ampak jack-a tud ne najdem.
confused-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
iz optike na chinc (rdeče-beli) potrebuješ konverter
http://www.ebay.com/itm/Digita...0-/360819605255 vklopiš v tvoj prost vhod VCR (EXT)
Dobil boš samo stereo zvok. Da ti bo igralo na vseh zvočnikih, pa bo poskrbel kak fejk surround program na stolpu.

Da bi imel pravi 5.1 zvok, pa potrebuješ tak konverter, ki potem priklopiš v tvoje chince pod DVD 6ch...
http://www.ebay.co.uk/itm/Dolb...A-/260890198059
Igralo ti bo na tiste zvočnike kot so ustvarjalci filma določli oz kar tvoj tv ponudnik spusti naprej. Ali pa spet uporabiš efekt na stolpu in ti stereo razdeli na vse zvočnike.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Da še jaz izkoristim temo... gledam razne optične kable in jih dobiš od Kitajcev za drobiž oziroma tudi pri nas za 3-4 EUR, a ti kabli (vsaj pri Kitajcih) so 2,2mm debeline. Potem imaš še recimo Amazonbasics toslink kabel, ki pride cca 10 EUR oziroma druge kable, ki se začnejo z 20+ EUR kot npr. http://www.ebay.co.uk/itm/Pipe...=item565f516f4a

Kaj se mi "splača" kupiti?