Kako najenostavneje in najceneje iz LJ v Bonn?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Januarja bi moral iti v Bonn. Kako?

Direktnih letalskih povezav ni, pa tudi poceni niso. Kar sem videl, je ena od variant vlak, sam nisem online uspel najti cen. Saj moram iti malo na zeleznisko.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Najlažje?
Zjutraj 7.45 na avion za FRA, tam si ob pol desetih, potem skočiš ob 10 čez uro na "tapravi" ICE in si čez dobro uro v centru Bonna. Karta za vlak je odbrih 50 evrov, kolikor se spominm. Pojdi na bahn.de pa si kar kupi karto, ko boš imel letalsko. Potem prideš iz aviona že na vlak ob 10.10 ...

Vlak celo pot? Po moje nima smisla. Traja predolgo.
 

BossTonE

Zelenc'
11. okt 2007
6
0
1
Če ti ni predaleč se do Celovca (ali Graza) zapeljat: Tuifly leti za pribl. 60-100 EUR (odvisno od sreče) linijo Klagenfurt (oz. Graz) - Köln/Bonn.
Direkt pod letališčem je železniška postaja in je potem mačji kašelj prit do centra Bonna.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Super, hvala ti za ta info. Dejansko s TUIfly lahko odletim gor veliko hitreje (in nekaj ceneje) kot ce bi sel z vlakom gor.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Jaz skozi moje oči bi se pa usedel v avto in se odpeljal tja. Je malo manj kot 1.000km in si gor v 9h.

Brez zamere, če ti to ni opcija, samo meni se zdi vse kar je manj kot 1.000km, da ni za z letalom, če je sama avtocesta na poti do tja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Torej nimaš nič proti, če te šef pošlje jutri zjutraj 1000 km daleč na sestanek z avtom in zvečer nazaj? Ali pa vsaj jutri čez dan (da zjutraj še malo v službo prideš), pa pojutrišnjem po sestnaku nazaj?
 
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Germanwings imajo domicilno letališče na Konrad Adenauer Köln/Bonn, poglej kam letijo direktno, včasih so letel Benetke, Celovec in Zagreb - kjer ti je bližje.

Včasih so bli Germanwings moji najlubši nizkocenovni prevoznik, samo nisem že kakšnih 5 letel z njimi.

Bonn-Budimpešta-Bonn povratna karta 40 € (rezervirano 14 dni pred poletom, 20 kg prtljage vključeno).
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ne vem zakaj pravociraš, sem samo podal mnenje. V primerih z avtocesto do 1.000km se pa marsikdaj razide tako, da si z avtom prej na cilju kot pa s transferji od do letališč + sam let.

Vsekakor je letalo opcija, samo če se moraš iz Ljubljane peljat v eno okoliško večje mesto z letališčem, na letališču moraš biti 2 uri pred letom in po letu prevzemati prtljago in druge komedije pa si hitro na 9+ urah, plus zafrknacije s taksiji, busi, vlaki,...

Saj pravim, brez zamere odpiratelju teme, moraš biti tudi tip takšen, da se ti ni problem zapeljati do 1.000km.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
A da bi se peljal iz Ljubljane v Budimpešto, da bi letel v Bonn se tebi zdi logično?
grin1.gif
 
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
A da bi se peljal iz Ljubljane v Budimpešto, da bi letel v Bonn se tebi zdi logično?
grin1.gif

Kje ti vidiš da sem mu rekel naj se vozi v Budimpešto (Sicer pa tudi poznam ljudi, ki so šli na letelišče v Budimpešto iz Ljubljane) ?
Povedal sem mu da letijo v Celovec, Zagreb, Benetke, to pa ni tako daleč, spet odvisno ali si iz Jesenic, Brežic ali pa Kopra.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Hvala, sem preveril, Germanwings so dražji od TUIfly, sem pa gledal destinacijo Celovec - Bonn.

Najverjetneje bom šel kar z letalom iz Celovca. Kar se pa tiče avta in 1000 km, je pa tko... saj nebi bil problem odpeljati, sem poleti naredil z avtom turo od Ljubljane do Invernessa pa nazaj. A konkretno sedaj grem na zelo pomemben sestanek in čeprav nimam nič proti vožnji, je 1000km vožnje določen napor, priznali ali ne.

Pa če pogledam s stroškovnega vidika, z avtom bi potreboval dva polna kestla goriva, pa smo že pri 160-170 EUR, pa vinjeta za AT, pa tuneli al karkol že pride vmes, pa smo že na 200 EUR. Letalo pa imam za nekaj čez 90 EUR iz Celovca (povratna karta). Ja z avtom grem.
cheer.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem pogledal še varianto Zagreb - Bonn, sicer pride malo dražje od TUIfly iz Celovca, sam leti na dan sestanka zgodaj zjutraj in bi uspel priti na sestanek pravočasno, iz Celovca pa bi moral leteti dan prej in v kombinaciji s hotelom bi me prišlo dražje, a po drugi strani mi nebi bilo treba biti v Zagrebu pred šesto zjutraj, ker leti 6.50. Vsekakor hvala za info, ker do sedaj nisem bil seznanjen z nizkocenovci v Evropi. Edine, ki sem jih poznal so bili Sky (če sploh še obstaja), Ryanair in Easyjet.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ne vem zakaj pravociraš, sem samo podal mnenje. V primerih z avtocesto do 1.000km se pa marsikdaj razide tako, da si z avtom prej na cilju kot pa s transferji od do letališč + sam let.

Vsekakor je letalo opcija, samo če se moraš iz Ljubljane peljat v eno okoliško večje mesto z letališčem, na letališču moraš biti 2 uri pred letom in po letu prevzemati prtljago in druge komedije pa si hitro na 9+ urah, plus zafrknacije s taksiji, busi, vlaki,...

Saj pravim, brez zamere odpiratelju teme, moraš biti tudi tip takšen, da se ti ni problem zapeljati do 1.000km.

Ne provociram, pravim samo, da je 1000 km za poslovne variante predaleč. Še recimo za Budimpešto, ki je res blizu in easy, ker je parktipno skozi AC, je za en dan malo tečno. OK, za 2 dni gre, čeprav raje sedim na letališču in letalu in delam kot da vozim (razen če je kak fajn avtov igri).
Sploh pa: če bi šel recimo iz Lj v Minhen (in tole je iz prakse, na tej relaciji sem letel ničkolikokrat)
Od doma grem 1:15 pred odhodom letala, na letališču sem (na securityju) kakih 50 min pred odhodom.
Pa uro leta, pa cca 20 min da pridem v minhnu ven + cca 20 min s taksijem do mesta (kakšna komplikacija? prodeš, sedeš, pelješ, plačaš). Skupaj znese od doma dobre tri ure. Z avtom ni šans v tem času. Pa je minhen res blizu. Do Frankfurta ali pariza, recimo, porabiš max 1 uro več.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Sem pogledal še varianto Zagreb - Bonn, sicer pride malo dražje od TUIfly iz Celovca, sam leti na dan sestanka zgodaj zjutraj in bi uspel priti na sestanek pravočasno, iz Celovca pa bi moral leteti dan prej in v kombinaciji s hotelom bi me prišlo dražje, a po drugi strani mi nebi bilo treba biti v Zagrebu pred šesto zjutraj, ker leti 6.50. Vsekakor hvala za info, ker do sedaj nisem bil seznanjen z nizkocenovci v Evropi. Edine, ki sem jih poznal so bili Sky (če sploh še obstaja), Ryanair in Easyjet.

Če moraš biti v Zg na letališču ob 5.50, računaj malo več kot uro vožnje iz Lj do parkinga na letališču. Pa malo rezerve za vsak slučaj. Tako da tako grozno zgodaj spet ni.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Se rad vozim, ampak v 9 urah ne bos pa nikoli gor.
smile-1.gif
10-12 je realna cifra na koncu. Racunaj na dela na cesti, racunaj na vmesne postanke, dva sta takoj na spisku. Racunaj na kaksen stau in pa da autobahn ni vec kar je bil in so marsikje omejitve. Z letalom si skoraj pol hitrejsi, je pa res, da se meni je da kufrov trogat po podzemnih in ce se grem na kaksen sejem s prospekti cel dan letat na okol. Tako jih butnem v gepek in mirna bosna. Pa se kul se mi je fijakat gor. Spomladi grremo spet z avtom, ker je frcoplan postal financno drazji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.970
10.378
113
ponavadi moraš za nedivjanje, pomeni normalno vožnjo vzet povprečje 100 km/h, to je še vedno delovala, če ni bilo kakšnega posebenga več urnega zastoja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
385
83
Cela Avstrija je razkopana, po Nemčiji se tudi precej dela, vožnja po enem pasu itd.. ni šans da boš imel povprečno 100km/h.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Vsako leto ali 1x na dve leti letim v Koln. Bil je tudi Essen, Hannover. Pod 10 ur nisem nikoli prisel. Pa kjer se je dalo se je vozilo hitreje, 150+. Teorija o povprecni hitrosti zdrzi zgolj v teoriji.
smile-1.gif
Ob prazni cesti brez dogodkov ja, sicer ni sans. Ali pa ce ga tiscis preko vseh omejitev.