Kako enostavno iz Beograda v Prištino?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

v decembru moram eno nedeljo iz Beograda do Prištine.

Direktne letalske povezave itak da nimajo, pa iščem alternativo. Ena izmed njih je let do Skopja, pa s taksijem do Prištine, ali pa kak povezovalni let v Evropo in potem nazaj. Cenovno je prva opcija boljša, ampak je mal vprašanje cena taksija.

Ima kdo kakšno dobro idejo za to pot?

Hvala in LP, Matjaž
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Slika prikazuje kar se tišče letališča, drugače pa poskušaj dobiti kakšno letalsko linijo beograd - Podgorica ali pa Beograd - Tirana, potem pa rent a car. To je najihtrejša opcija, ne nujno pa najcenejšsa, drugače pa z avtom do Prištine, samo se priprav na na muko, dosti prometa, Šiptarji nimajo avtocest, dosti checkpointov, pregledovanje na meji. Pa upam, da imaš nekoga, ki te bo čakal v Prištini, ker je muka iskat dol, glumijo pa šiptarje in ne govorijo srbsko.
1336331-Untitled.jpg
 

Priponke

  • 1336331-Untitled.jpg
    1336331-Untitled.jpg
    29,8 KB · Ogledi: 155
Nazadnje urejeno:

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Kar lepo po Slovensko začni potem bodo hitro ponovno znali srbsko. Samo uvod je bistven potem bo lažje

Drugače pa kakšne avtobus ne pride upoštev?
 
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Tole z jezikom je res...pri starejši generaciji jaz sicer najprej vljudno začnem po angleško in kar hitro me šaltajo na srbščino.

No, glede prevoza...iščem nekaj "elegantnega", ker z avtobusom pa res ne grem. Sej cena ni tak problem, sam da najdem eno pametno povezavo. Verjetno bom res letel kar do Skopja, pa z enim taksijem naprej. To me pride na koncu še ceneje, kot prevezava nekje v Evropi.

Amapk, če ima kod še kako idejo, pa kar na plan z njo.

LP,M.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
NO z Slovenščino jih omehčaš najdeš kako besedo, ki jo ne razumejo in smo tam, kjer moramo biti.

Sicer pa ima Adria lete iz Brnika v Prištino. Tudi wizzair leti iz Markpolota v Skopije na primer.

Koliko bo taxi ne vem, verjetno pa ne ravno malo.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Najbolj elegantno let BG-SKOPJE, na letališču vzameš rent a car tu http://www.macedoniarentacar.com.mk/cars/ ,imajo avte od 35€ na dan neomejene kilometre.Drugače te pa od letališča Skopje pa do Prištine pride taxi okoli 100€- cca.110 km, če boš dobro shantlal mogoče malo manj.

lp

Izgleda, da ni druge...kolikor sem gledal, je tudi karta iz BG do Skopja ful poceni (80 €), takod a si tole mal skompenziram taxi. Rent a car mi ni toliko aktualen, ker se potem vračam direkt domov.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Najbolj elegantno let BG-SKOPJE, na letališču vzameš rent a car tu http://www.macedoniarentacar.com.mk/cars/ ,imajo avte od 35€ na dan neomejene kilometre.Drugače te pa od letališča Skopje pa do Prištine pride taxi okoli 100€- cca.110 km, če boš dobro shantlal mogoče malo manj.

lp

Izgleda, da ni druge...kolikor sem gledal, je tudi karta iz BG do Skopja ful poceni (80 €), takod a si tole mal skompenziram taxi. Rent a car mi ni toliko aktualen, ker se potem vračam direkt domov.

Tudi v tem primeru rent a car, povprašaj, če lahko avto pustiš v njihovi poslovalnici na Kosovu.
 

bero1

Majstr
2. sep 2007
2.888
101
63
mb+ -20km
Ne more, oziroma lahko, samo ga bo zelo zelo drago prišlo, ker morajo oni potem svojega šoferja poslati po avto.
Moraš razumet, da je v tem primeru avto v drugi državi.
 

bero1

Majstr
2. sep 2007
2.888
101
63
mb+ -20km
@Matjaž
verjemi, da je točno tako, kot sem zgoraj napisal.Sem lani želel vzeti avto pri nas na Sixtu, pa ga želel vrniti v Nemčiji v Sixt(znači vozilo ostane v EU),
pa so mi rekli, da mora vsako vozili priti v svojo državo.Ker sem vztrajal pri najemu, so mi naračunali zelo enormni znesek-se ne spomnim več koliko.

Seveda imajo tudi v Makedoniji mednarodne rentacarje:
http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=D6E95F491B245C4EA5DC44DD90A4D210

lp.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Tole glede rentacarja se bom te dni pozanimal še pri malo bolj "poznanih" družbah..mogoče one imajo kaj podobnega.

A kdo pozna doli, če imajo kaj Avis, Hertz ali kater bolj mednaroden rentacar?

Zdaj za Kosovo nimam izkušenj, ker sem vedno bil s svojim avtomobilom oz letalom pa so me potem čakali na letališču. Vem pa, da je Sixt zalaufal podružnico na Kosovu. Nazadnje, ko sem pri njih rental, sem z doplačilom ca 20 eur, lahko pustil avto v drugi državi. Najel sem ga v Srbiji, pustil v Črni gori. Je pa res, da furam njihov program lojalnosti (zlata kartica). Zaradi tega imam nižje tarife, večji popust, plačaš manjši avto, dobiš večjega itd.