Kako dobiti licenčne WIN7 po formatu nazaj?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Kupil sem rabljen prenosnik, ki pa je še v garanciji. Na njem je nalepka za licenčne Win 7 Home premium, vendar pa je prodajalec želel zbrisati podatke tako, da je sformatiral disk (verjetno tudi recovery particijo, saj tipka f11 ne prikaze recovery-ja, kot bi morala ob bootu) in nanje naložil "neoriginalne" Win 7 ultimate.
Ker pa bi rad imel licenčne Winse (Home pr.), da bo vse legalno, me zanima ali je kakšen način, da to dobim?
Ali lahko preprosto vpišem KEY z nalepke, naložim Home premium nekje z neta in se bo zadeva registrirala/ aktivirala ?
Lahko sformatiram comp in grem k prodajalcu ali na Microsoft?

Samo ugibam
smile-1.gif


Hvala!!!!!
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Priljubljena torrent stran, posnemi točno tako verzijo, kot si jo imel(brez raznih dodatkov) ter pri inštalaciji uporabi svojo kodo. Če je kaj problemov pri aktivaciji, pokličeš na MS
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Samo en problem, mislim da so bili v originalu gor italijanski winsi. Ali je pri moji kodi problem, če dam angleske?
No, pa drugi problem, na partisu so 64 bitni samo eni winsi, pa se ti v paketu za 5,5 gb, kar ob moji povezavi traja leta, da potegnem dol
frown-1.gif
ali je mozno na MS dobiti original winse- samo dvd, glede na to, da licenco imam kupljeno. Seveda po ceni samo za medij.. 10 eur.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
ali je mozno na MS dobiti original winse- samo dvd, glede na to, da licenco imam kupljeno. Seveda po ceni samo za medij.. 10 eur.

Ko sem jaz zelel isto za WinXP (zalozil sem medij, na prenosniku je jasno nalepka), so na MS rekli, da naj kupim nove (ne-OEM), na HPju pa da artikla nimajo, ceprav sem nasel njihovo interno kodo. Najbrz so hoteli reci, da ga nimajo v Sloveniji in da se jim ga ne ljubi narociti. Pripravljen sem bil placati vec kot samo ceno medija (dokler je cenejse od polne verzije seveda).

No, na koncu sem po hecnem nakljucju nasel doticne medije, ko sem iskal cisto nekaj drugega
cool-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Prodajalec in MS ti ne bosta pomagala. Zakaj tako nimam pojma, sem obupal nad njimi, ker je DIY opcija lažja in hitrejša. No, vseeno lahko poizkusiš, mogoče boš imel srečo.

Sicer pa lahko poizkusiš na obstoječ OS vnesti svoj key in pravi certifikat (tega verjetno nimaš, če je bil disk zbrisan, ampak ga dobiš b.p.) in boš videl, če stvar dela. Ziher nisem, ker nikoli nisem testiral spremembe (v/iz ultimate ali karkoli drugega) preko spremembe keya, tudi za jezik nisem 100%. Ampak možno je, da bi šlo.

Najprej pa rabiš "čist" sistem, brez kakršnihkoli aktivatorjev, crackov ipd. Če tega ne moreš zagotovit pa greš na poljubno torrent stran in dol potegneš ČISTO verzijo Sedmice (najbolje kako kopijo iz MSDN), namestiš brez vnašanja keya, tega vneseš kasneje na že nameščen sistem, skupaj z ustreznim certifikatom (=xml fajl, ki ustreza proizvajalcu tvojega PCja).

Seveda lahko vzameš tudi W7 Home premium za tvojo znamko računalnika, če ga najdeš.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ne bo ti delala koda pri angleških.
Zanimivo, pri novem laptopu je na začetku ponudilo 3-4 jezike za Windows.
Koda na nalepki pa je seveda le ena.
Kako gre to skupaj?
A Italijanska verzija gre po drugi logiki?
Gre za Win7 Home Premium 64bit (Slo, Cro , Ang in mogoče še kaj).

PS: Prijatelj je imel podoben problem. Po telefonatu na HP so mu po pošti poslali instalacijski DVD. Čisto zastonj.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Mislim da koda prime tudi za druge jezike.
Primer iz druge roke: CD key za kitajski win 7 (iz MSDNAA) prime tudi na angleški verziji.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ne bo ti delala koda pri angleških.

Na novem prenosniku imaš vedno možnost, da si pri prednaloženih Windowsih izbereš jezik. Izbor jezikov je različen, vedno pa je možnost tudi angleščina. Seveda vsi jeziki primejo na isto kodo..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Preje na servis, tam imajo recovery medije. Niso pa vsi mediji med modeli kompatibilni...
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
No, grem na servis poskusit dobit recovery dvd, sicer pa pozenem aktivator in pozabim na vse..
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
hmmm, ne vem če je tole čist res....
confused-1.gif


jest sem na HP spraševal kako je glede tega, pa so rekli, da oni vedno postavijo računalnik v prvotno stanje....v mojem primeru bi to bila francoščina....
cry12bpy.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No ne vem... Kolikor sem delal s temi recovery mediji itak potem v drugem koraku izbereš jezik...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
ampak, jest nisem dobil medija....particija je pa tudi zbrisana....tako da mi niso "mogli" pomagati...
confused-1.gif


...še vedno iščem rešitev, da se rešim francosko-slovenskih win7....kišta je pa pavilion dv8....kdo ve kakšna je rešitev?...legalna seveda...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa kam si spraševal?
HP slovenija ima s servisom prenosnikov prav nič... Pavilijoni pa... A so uradno pri nas ali ne?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Zdej a si len, a se zajebavaš?

Ker pred časom si spraševal isto in sem ti napisal step by step navodila, v tej temi imaš tudi odgovor, ampak ti hočeš kaj...? Da ti serviramo vse na krožniku?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Enim se pa res da zajebavati na veliko...
Torrent, DL si winse, ter pri inštalaciji uporabi svojo kodo.