kako do denarja, ki je v nepremicninah?

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
ali obstaja kaksna moznost, da na kaksni banki ali drugi financni ustanovi dobim kredit, ki ga zavarujem z izkljucno zastavo nepremicnine? (placa je namrec ze izkoriscena z kreditom) najprej sem probal sam sebi prodati stanovanje na podlagi leasing-a (sell and lease back),pa tega za fizicne osebe ne omogocajo. je na voljo se kaj ali bo treba prodati stanovanje kaksnemu sorodniku in na podlagi kupoprodajne pogodbe pridobiti kredit na njegovo ime, ki pa bi ga odplaceval sam? gre za vrednost cca 80000eur. odplacevanje obrokov ni problem, problem je v tem, da na banki dobis kredit SAMO na podlagi place. ostalih prihodkov ne upostevajo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
do koliko procentov pa imaš obremenjeno plačo s kreditom?
na NLB so mi omogočali obremenitev 55% celotne neto plače+dodatki, ko so mi ponujali hipotekarni gotovinski kredit.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik sass pravi:
do koliko procentov pa imaš obremenjeno plačo s kreditom?
na NLB so mi omogočali obremenitev 55% celotne neto plače+dodatki, ko so mi ponujali hipotekarni gotovinski kredit.

placa je ze bremenjena do cca 50%. jaz bi rad vzel vecji znesek na krajsi rok, se najraje z zamikom odplacila obresti in glavnice za 6 mesecev, odplacilna doba do 2 leti.....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
pa si že kaj hodil okoli po bankah? po mojih izkušnjah so bili na hypo najbolj fleksibilni glede posebnih zahtev pri najemanju kredita. probaš lahko, ne.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
v vsaki banki (tudi hypo, bks, unicredit, volksbank, ...) je prvo vprasanje, kaksna je placa. garancija jih ne zanima, ker pravijo, da po zakonu ne smejo dati kredita samo na nepremicnino (kao posledica afere orion). tako da bo treba na koncu res fiktivno prodati stanovanje.....