Kako bi najlažje odstranil rjo

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Kako bi najlažje odstranil rjo na nosilcu kolesa ( na sliki )? Prejšnji lastnik je izgleda tole rja prekril z nekim kitom, saj sem mislil, da je gor katran s ceste. Ko sem odstranil svinjarijo vidim, da zadeva rjavi. Verjetno bi bilo potrebno rjo s kakšno žično krtačo zbrusiti, potem nanos temeljne barve in na koncu še kakšno sivo ( srebrno )??? Nimam izkušenj s tem, zato sprašujem kako bi lahko zadevo lepo zrihtal!?

 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
to ti rjavi samo galvanizirana prevleka.te fleke zbrusiš do čistega železa ostalo samo nahrapiš z 400.za barvanje OBVEZNO avtolake.najprej primer za pocinkane karoserije ker ma dodano kislino ki pomaga pri adheziji na pocinkano površino.pol pa z avtobarvo prek najbolje poliuretanska.najbole da vzameš vse od istega proizvajalca.mobihel bo čist vredu
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Mislim da je železo z neko srebrno prevleko! Kako pa določiš tip barve ( srebrna )? Verjetno jih je več vrst in rad bi zadel isto ali čim bolj podobno obstoječi!? Vprašati prodajalca ali obstaja kakšna lestvica, katalog...?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Jaz bi najbrž razšraufal očistil in odnesel v mešalnico barv, da ti zmeša točno takšno barvo.
Potem pa speskat pa pobarvat. Glede barvanja pa ličar, če bi rad pa sam ti pa lahko v mešanici barv naredijo barvo v sprej in sam pobarvaš. Seveda potem čez še s prozornim lakom.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Mislim da je tole bolj problem razšraufat, saj se mi zdi da je del geštela! Ves tale postopek, ki si ga opisal je zelo zanimiv in sigurno nekaj najboljše, vendar je motor star in gledam, da bi čim ceneje prišel skozi! Saj me razumeš...?
smile-1.gif
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Tako nahitro se mi zdi, da ko boš odstranil kolo in ščitnik za verigo moraš le še razšraufat tam kjer je vpetje. Po moje je os z matico, ki jo odstraniš in bi morale it zadnje vilice vstran.
Potem pa samo čiščenje, da razmastiš in lepo očistiš in, če ne želiš peskat pač sam dobro prebrusiš da bo lepo gladko in razmastiš pred barvanjem.
To, da ti zmeša 2dl barve pa tudi ni drago. Jaz sem dal za 1dl v spreju mislim, da 7€.
Ne rečem, da bo čisto simpl vilice dol dobit samo ni pa to misija nemogoče.
Ali pa poišči kakšen service maintenance za ta motor kjer imaš lepo narisano kako se to dol dobi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Hvala lepa za pomoč in nasvete! Tudi na motosvet forumu so mi svetovali da zadevo demontiram, speskam in dam prašno barvati...Bom imel čas čez zimo!