Kak dober nasvet za Lizbono prosim...

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Iz glave, po dooolgih letih: Belem (zgodovina, tower, lep predel ob reki), Docas (tudi blizu, žur plac z restavracijami in bari), Bairro Alto (star del mesta, ki oživi ponoči), zapleji se do akvarija - mislim da končna postaja na novi vzhodni liniji metroja. Tam se ti splača ogledat tudi postaje, vsako je obdelal en umetnik in izgleda zelo zanimivo. Če maš čas lahko skočiš tudi do Sintre, malo ven iz Lizbone, ampak prej preveri vreme - je pogosto v oblakih. Pa še Chapito - cirkuška šola z restavracijo in barom v centru.

Edino tisti bus ne vem kje vozi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Za Lizbono se po mojem ne splača vzet tistega busa, ker je dokaj dober javni promet. Vzami njihovo metro kartico, in kupi 24 urno varjanto, ta ti velja potem tudi za vse navadne buse in tramvaje.

Belem, potem zraven je nek samostan, kjer je tudi Vasco Da Gama pokopan, pa akvarij, pa celoten center. Je kar nekaj stvari za videt, pa ne bit presenečen, ko ti bo prišel folk na ulici, če kupiš hašiš ali ganđo
grin1.gif
Je pa verjetno zdaj kar mrzlo tam.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ufff ta Lizbona, eno najbolj dosadnih in zagamanih mest kar sem bil... sicer pa stvar okusa... Belem ja...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Belem je bil men res zanimiv. Bajta na vodi pa vsak štuk ima svojo tematiko. Od mučilnic do kraljeve prostorov.

Drgač pa men tud ni bla nč posebnega, še posebej zarad ne ravno dobre hrane in lenih Portugalcev. Ampak če si že tam...

lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
O hrani bodi samo tiho... slabše hrane še nisem jedo kot na Portugalskem, in v Portu in v Lizboni... Španija je bila seveda druga pesem...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Bom pa kr repliciral morebitne pametnjakoviče... JA itak, morš vedet kam it jest kajne? Ker če grem za nekaj dni mimo se bom zdaj ukvarjal samo s hrano in iskal restavracije po zagamanem mestu kjer ne zna noben kur** angleško...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
hysterical-1.gif


Tudi meni Lizbona ni ostala v najlepšem spominu ... tam sem bila julija - bilo je cca 40°C, suh zrak, nobenega vetra, tako da sem večino časa porabila za pritoževanje čez vročino. Docas v večernih urah je zakon pa tudi akvarij je zelo zanimiv. Zapomnila sem si tudi sončni zahod na Praia da Caparica, drugače mi pa mesto ni bilo posebej lepo ali zanimivo. V okolici Lizbone je zelo lep narodni park Arrabida z nekaj odličnimi ribjimi restavracijami ... če si ljubitelj narave

Sem bila pa drugače veliko bolj navdušena nad jugom države ... tam je pa noro lepo, nekako nedotaknjeno deluje ... tko da je to močno popravilo vtis, ki sem ga dobila v Lizboni.
lp
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Meni pa je bila Lizbona med lepšimi mesti, pa sem jih nekaj videl. Je se odlično, vsak dan jedel kosilo in večerjo zunaj, nikoli na istem mestu, povsod je bilo dobro, še najbolj so zanimive miniaturne gostilne s par mizami, kjer so večinoma domačini. Po Bairru Altu imaš kolikor hočeš restavracij in lepih lokalčkov za zvečer (pazi v nedeljo zvečer, južni del Baira ima roza večer
smile-1.gif
) Samo mesto mogoče ni med bolj zanimivimi, ampak doživetje kot celota je bilo meni super, ljudje prijazni, komunikacija ni bila prevelik problem, hrana dobra (ne toliko kot v Španiji), nočno življenje zanimivo.
Kdaj si nazadnje jedel malico v kafiču/knjižnjici? Ali pil Caipirinho v bivši mesnici, kjer so glave solate za lustre in imajo Playstation priklopljen na črnobel TV? Ali bil v trgovini, kjer so poleg oblek imeli tudi frizerski stol in te še malo postrižejo mimogrede? Ali se vozil s škripajočo vzpenjačo/tramvajem z lesenimi klopmi?

Lisboa? Anytime!
 
Nazadnje urejeno:

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Jaz sem spal na Avenida de Liberdade, dovolj blizu centra, da se gre lahko peš.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Jaz sem spal v Palmeli, malo ven iz Lizbone.
www.varandazul.pt poceni, čisto, prijazno osebje. Hotel sem našel po naklučju, ko smo pred nočjo iskali nekaj mirnega, zunaj Lizbone in sem z avtom zavil proti osvetljenem naselju na hribu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz sem šel dol na obisk v Porto in sem skozi dobro jedel in pil. V Lizboni sma spala v vip executive hotel eno noč (v delu mesta pri glavni železniški postaji) **** 55€ na noč za dva. Je bil plan dva dni v Lizboni, vendar se je tik pred zdajci plan spremenil in sma morala eno noč prej tja, zato je bil ta hotel za prvo noč. Nato sma bila še dva dni v Sete Colinas ***, manjši hotel, metro pred vrati (dobesedno), kar za tiste, ki malo slabše spite zna predstavljat težavo. Cena je bila tu 65€ na noč za dva, s super samopostrežnim zajtrkom. WiFi zastonj v sobah, kar v tistem zgoraj ni bilo.