Kaj vse gre gor na IGO-a

jople

Zelenc'
22. sep 2008
7
0
1
Lep pozdrav vsem.
Kupujem IGO-ja 683b. Na vašem forumu sem dobil dosti koristnih in tudi nekoristnih informacij, zato vas sprašujem naslednje.
1. Katere navigacijske sisteme ste naložili gor in da so tudi potem delovali brezhibno.
2. Kako ste te sisteme instalirali na IGO.
3. Ali so ti sistemi lahko gor instalirani vsi naenkrat in jih po želji zamenjuješ (npr. najperj imaš gor IGO navigacijo potem se premisliš in ga zaženeš v navigona , in nato še v tomtom.) ali pa mora biti samo eden naložen na IGO.
4. Prosil bi vas, če ste tako prijazni da mi delujoče navigacijske sisteme, ki so preiskušeni lahko pošljete po mailu ali pa linke do njih.
5. No pa še mape in dodatke (jeziki itd.) za zgoraj omenjene sisteme bi prosil.

Najlepša hvala za odgovore.

JOPLE
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Evo odgovor na vsa vprašanja. Kupi kaj drugega, resno. Kupi kakšen brand (Garmin, Navigon, Mio), ne šparat. Tale IGO ima še preveliko ceno za kakovost, ki jo nudi.
 
Nazadnje urejeno:

jople

Zelenc'
22. sep 2008
7
0
1
Ok dobro, res je lahko navigacijski software slab ali pa samo mape niso podrobne kar se tiče sSlovenije. Lahko pa si gor naložim tomtoma ali pa navigona. Kar sem prebral na netu je hardware kar uredu sestavljen, tako da si ga kupim ni nato naložim navigona ali pa tomtom-a.
Če se strinjate z mojo logiko mi sporočite.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
JAh takole je. Najprej si ves navdušen kako boš nabavil navigacijo in na njo dal tono programov. Potem vidiš, da je recimo zaslon slabši, po enem letu ti crkne GPS, zaslon postane slabo odziven itd. Take so izkušnje nekoga, ki je kupil maqma napravo, ki je kakovostno verjetno na enaki ravni kot tale igo naprava.
Če že hočeš nalagat razne programe potem nabavi Navigon 2110 max, na katerega lahko naložiš kar hočeš, pa še dobre custom menije se da dobit (kopijo sd kartice bi ti lahko jst poslal).
 

djgizmo

Zelenc'
21. maj 2008
4
0
1
Meni iGo kar ustreza, na njem imam vse kar od njega zahtevam in sicer:
- cestna navigacija iGO8
- terenska in navtična navigacija OziExplorerCE
- predvajalnik video vsebin; v primeru novejšga sistema (Win CE 5.0) originalni predvajalnik, v primeru starejšega (Win CE 4.2) pa TCPMP
- predvajalnik MP3 - originalni zadostuje
- pregledovalnik pdf datotek - Foxit
- pregledovalnik datotek Total Commander

Vse aplikacije so nameščene istočasno in jih (razen Foxit-a) poganjam iz tipk v Shell-u; tipke za zagon iger sem uporabil za zagon Ozija in Total Commander
 

jople

Zelenc'
22. sep 2008
7
0
1
Hvala za odgovor, kaj pa navigacija z njim vem, da nekaterih hišnih številk ni ma meni zadostuje ulica potem že dobim hišo. Kako pa deluje zaslon in njegova odzivnost. Kar se tiče programov jih imaš en celi kup gor nameščenih samo ne vem za kaj jih uporabljaš. Jaz bi potreboval dve ali tri navigacijske programe, če eden zaluta bi zagnal sistem v drugem. Koristil bi bluetooth za telefoniranje (prosim če mi to opišeš kako se sliši) in predvajanje kakih risank za mulce če jim bo v avtu dolgčas.

Hvala Jople.
 

jople

Zelenc'
22. sep 2008
7
0
1
Še eno uprašanje, kje na netu bi dobil opise ali teste z ocenami cestnih navigacij. To boste vi sigurno vedeli ker ste v tem profiči.
Hvala Jople.
 

djgizmo

Zelenc'
21. maj 2008
4
0
1
Kje boš našel teste z realnimi ocenami cestnih navigacij nimam pojma, pri vseh kar sem jih jaz bral sem imel občutek, da vsak tuli v svoj rog (ali pa navija za tisto katere je najbolj navajen).
Zgodovina pri meni pa je naslednja: poleg igo683b imam tudi dlančnik na katerega sem namestil nasledje navigacije:
- maporama drive me
- garmin XT z adriaroute, adriatopo in Bluechart Atlantic
- miomap
- tom tom
- igo 2006 (in nazadnje igo8)

Vse navigacije sem predihal testiral in na koncu uporabljal samo še igo 8 (ter Garmin v gorah in na morju).
Moja opažanaja so bila naslednja:
- Drive Me; včasih me je hotel peljati po čudni poti, zemljevid Slovenije je poleg Adriaroute najboljši, na Hrvaškem povsem odpovedal (imel je več ali manj samo glavne ceste).
- Garmin XT; za Slovenijo najboljši zemljevid, zamerim mu grd vmesnik - v križiščih večkrat premalo nazorno pokaže kam zaviti, hišne številke v manjših naseljih so zavajujoče, tudi zemljevidi imajo še veliko možnosti za izboljšavo.
- mio map - bratranec igo, uporablja iste zemljevide (kot igo 2006),
- tom tom - uporbljal sem ga malo, zemljevidi nekje na nivoju igo, enostaven za uporabno vendar zame premalo nastavitev.
- igo 2006 (pred igo8), manjši kraji so brez ulic in hišnih številk, vendar to takoj vidiš ko ti ne ponudi številk in že vnaprej veš kaj te čaka in če ne gre drugače že doma na TIS-u poiščeš hišo.

Igo638b imam nekaj mesecev in dosedaj dela korektno, odzivnost ekrana na nivoju dlančnika, svetloba in barve boljše od dlančnika, vendar v soncu kljub temu ne vidiš praktično nič.
Približno 5% divx-ov se pri celozaslonskem predvajanju zatika slika.
Modrozoba povezava pa ne uporabljam, tako ti na to ne morem odgovoriti.
 

jople

Zelenc'
22. sep 2008
7
0
1
Hvala za in formacije. Namreč imam iskušnje z garminom nuvi 200 in 255w. Nisem bil preveč zadoljen z nastevitvami ima pre malo možnosti za nastavitve. In predvsem sem mu zameril to, da kadar sem ga najbolj rabil mi je odpovedal. Šel sem v Belgijo in mi je sredi Bruslja zmrznil ni več vedel kaj naj, neprestano je preračunaval, zavij levo ne obrni, levo levo preračunavam. Totalno se mu je skisalo tako. da sem ga resetiral in potem je nakako prišel k sebi. No to sem že nekako potrpel toda ko mi je isto naredilo sredi avtoceste se mi je pa malo zameril, razumem v mestu ko je bilo cesta pri cesti in še veliko križišče pa valike stolpnice in mu je mogoče zmanjkalo signala, toda kaj mu je falilo na avtocesti pa ne vem in to večkrat. Tudi ko sem zgrešil sem imel občutek ,da rabi dosti časa da preračuna novo pot. Naslove seveda ima vsa not, toda kljub temu te včasih pripelje daleč od cilja (zgodilo 2x me je pripeljalo 900m stran). Ne bom trdil da je garmin slab daleč od tega samo za tisti denar in ime ki ga ima, bi lahko kaj popravili ali pa dodali v naslednjih verzijah. Zato iščem eno alternativo ali pa kompromis med temi navigacijskimi sistemi.

Hvala Jople.
 

djgizmo

Zelenc'
21. maj 2008
4
0
1
Total Commander je pregledovalnik datotek (prosto ga lahko snamete na http://www.ghisler.com/wince2x.htm), ki deluje na podoben način kot DOS-ovski Norton Commander.
Instalacija gre lahko na dva načina:
1. Začasno spremeniš GpsShell.ini na

[Navi0]
start=\windows\explorer.exe
handle=navi
stop=iGO8.exe
nowait=1

S čimer namesto navigacije poženeš explorer, na kartico že prej kopiraš ustrezen .cab file,
Instalacijo narediš z poganjanjem tega cab fila.

2. Instaliraš preko s programom tcmdwince.exe (PNA mora biti povezan preko ActiveSync, program pa si lahko snameš na zgoraj opisani strani).

Povezava tipk v shellu z drugimi programi
Tipke v shell-u imajo povezave na programe; na primer tipka za igro ima povezavo na \DataStorage\GAME\BoxMan\Boxman.exe, druga igra ima narejeno povezavo na \DataStorage\GAME\Link\Link.exe. Ko sem hotel zamenjati programe sem uporabil sistem "kukavičjega jajca".
Obstoječe programe sem preimenoval; npr. Link.exe sem preimenoval v Link2.exe (nikoli ne veš kdaj boš še rabil original), v isto mapo sem presnel že instaliran program npr Total Commander.exe in ga preimenoval v Link.exe.
Omejitev pri tem sistemu je majhen prostor, ki je namenjen shranjevanju programov kar pomeni da je ta način uporaben samo za majhne programe in ne za velike programe tipa kot je npr. TomTom.

Igo8 sem namestil na podoben način, saj če sem spremenil pot v GpsShell.ini stvar ni najbolje delovala.
Mapo igo8 sem preimenoval v IGO 2006 in program igo8.exe v NAVNGO.EXE

Velike programe lahko zaganjaš na dva načina:
- imaš dve kartici, na vsaki kartici je svoja navigacija, katere ime zagonske datoteke je spremenjeno v \SDMMC\IGO 2006\NAVNGO.EXE, za zamenjavo navigacije zamenjaš kartico
-ali pa poganjaš najprej Total Commander, da se prebiješ ven iz lupine in nato poganjaš željen navigacijski program
 

jople

Zelenc'
22. sep 2008
7
0
1
Hvala za odgovor, stvar je je za amaterja kar zapletena. Seveda si pa moraš uzeti čas in se igrati z napravico.
Bom poskusil hvala.

Jople
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:

Povezava tipk v shellu z drugimi programi
Tipke v shell-u imajo povezave na programe; na primer tipka za igro ima povezavo na \DataStorage\GAME\BoxMan\Boxman.exe, druga igra ima narejeno povezavo na \DataStorage\GAME\Link\Link.exe. Ko sem hotel zamenjati programe sem uporabil sistem "kukavičjega jajca".



Ko bi se dalo priti do vsebine shell-a ...
confused-1.gif

Js bi raje zamenjal link do nečesa na kartici...
pozdrav.gif
 

gantlej

Pripravnik
17. mar 2009
62
0
6
no pa še mene zanima kako malo "predelati" igota...imam platformo WinCE 5.0, orginal video predvajalnik je slab...zatika se pri gledanju dvd-ripov ki so pretvorjeni na resolucijo 480x272 ter v nekakšen pocketPC format varjanto...obstaja kakšna šansa da si dam gor kakšen TCPMP, sem že nasnel enga, vendar mi je po začetku predvajanja filma zablokiralo vse skup...najbol se mi gre za video posnetke, drugo ne rabim...

lp
 

Podobne teme