kaj videt - otok kos grčija, grem že jutri

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Grem z tamalim, 4 leta. Doli bova 1 teden. Rent-a-car bo tudi. Kaj pogledat da mu ne bo dolgčas vsake pol ure. Kakšna dobra plaža z mivko?
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Bil 3 tedne nazaj: idi v therme malo naprej od Agios Fokasa, s sabo vzemi vodo, tam se skopaj na plaži. Potem pojdi do Agios Stefanosa malo pred Kefalosom na JZ otoka, ko prideš iza drugega ovinka po spustu proti Kefalosu sta dve cesti, druga ob drugi , na levi strani, ti vzami ono drugo, prva je z rampo za hotel (opuščen, lokacija pa svetovna, nič jasno), samo dol se spusti proti morju in parkiraj. Tu si lahko pogledaš razvaline templja in levo in desno od tu imaš peščeno plažo, primerno tudi za froca. Nasplošno: severna stran otoka od Masticharija do Kosa po mojem mnenju ni vredna kopanja: valovi , ni možno plavati normalno, je pa pesek, zalije te v tri krasne, skratka razočaranje. Povsem druga pesem je južni del otoka od Kardamene do Kefalosa: peščene plaže do prodnato peščene, morje pa kljub vetru mirno, plavanje je pravi užitek. Mi smo na srečo imeli večino dopusta rentani avto in smo se kopali v Kardameni na plaži med hotelom Norida beach in Akti beach. Zame en najboljših kosov otoka.
Drugače maš še Lido park, bazene in tobogane, ne vem kako je ker sem samo mimo vozil, potem pa je še par lepih plaž naprej od Kefalosa, ki pa za otroke niso ravo primerne zaradi valov, je pa fajn videti. Piha pa na Kosu povsod.
Če te kaj zanima samo vprašaj.

lp
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Pogledat pejt terme, čeprav meni niso bile nič posebnega, če odštejem, da ima voda preko 30 stopinj. Splača se videt tudi asklepion, antično svetišče posvečeno temu bogu. Ko se plješ proti Kefalosu boš zraven vojaškega oporišča videl napis za grad in to se splača videt. Mesto Kos je samo po sebi super, Tigaki mi je po simpatičnosti takoj za njim, Marmari je dolgočasen, Mastihari še bolj, Kefalos pa mi je bil tudi kar ok.

Kar se tiče plaž je tako kot je ergo napisal, mi je bila pa daleč najlepša Kamila Beach. Majhna plaža, lahko skočiš v vodo, mir itd. Paradise beach je najbolj popularna, ampak meni ni bila nič posebnega, Golden beach bolj všečna.
Aja, splača se videt vasico Zia, gor vidiš sončni zahod in splača se jest tja, ampak v desno gostilno
smile-1.gif
Ni drago pa ful je dobro, samo zna bit kar gužva.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Seveda, kako sem lahko pozabil na Zio.
Drugače pa si verjetno imel v mislih trdnjavo Antimachio, Asklepeio je ostanek antične bolnišnice in je bolj ali manj povezan s Hipokratom.
Tudi meni je mesto Kos precej simpatično, sploh tista tržnica na trgu piazza in nekaj (ni mi jasno odkod makatonarsko ime za ta trg, mogoče se pa motim). Ko boš tu ne pozabi na Hipokratovo drevo; sam ga nisem našel oziroma našel sem nekaj kar bi utegnilo biti to, pa zaradi pozne ure (preko 0.00) ni bilo časa preveriti.
No sam bazen v termah ni nič posebnega, razen to, da je tik ob morju in voda je polna vrelcev, pa da smrdi, meni je bolj padla v oči plaža pred bazenom s črnim peskom. To ravmo ne vidiš vsepovsod na tem otoku.

lp
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Drevo se nahaja čisto na koncu ulice v mestu Kos, tam kjer se ta ulica poveže z ulico, ki vodi v Lambi. Če se voziš skozi središče Kos-a (bar street) prideš do enega semaforja, ki te pelje naravnost ali pa levo. Če greš levo, greš pač ven iz mesta. če greš pa naravnost pa prideš do enega krožnega. Tu vmes je drevo, ki pa ni nič posebnega.

Za Asklepion sem mogoče nekaj zašuštral ja, ker sem šel v lastni režiji.

Terme: spustiš se po bregu dol in prideš do tega bazena, potem če greš pa še malo naprej pa imaš mini plažo. Ampak pazi, če splezaš čez skale na tej plaži čisto na koncu, boš našeč dve plači ki jih imaš lahko čisto zase, problem je edino ker ni sence. Jaz sem bil tam dve uri in ni bilo žive duše
smile-1.gif


ergo, to trdnjavo sem mislil ja
http://www.greekhotel.com/dodecane/kos/antimachia/village/kos-antimachia.htm

Kamila beach pojdi pogledat, ne bo ti žal
smile-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Verjetno je naš kebab že odfrčal v grčijo, mater mu zavidam..
on:
tablo za kamila beach sem nekje ob poti videl; kje točno je, da vem za prihodnjič (čez n let)?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
To je pred Paradise Beach in za Golden Beach.

Prvič v Grčiji, da sem lahko skočil v vodo. Malo je sicer treba poplezat, ampak nič posebnega potem pa hop
smile-1.gif
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Sem nazaj, je bilo ful dobro
smile-1.gif

Smo bili na vseh teh plažah in Kamila Beach je res najlepša. Je vozila moja draga in skoraj ni upala dol peljat po tisti strmini.
Je pa naprej še ena ki je bila kar ok; Public Beach mislim da se je imenovala. Še enkrat hvala za dobre nasvete.
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Ne... Bi mogoče če bi vedel kje. Smo prispeli tja dokaj pozno, nekje ob petih in nisem videl da bi kdo skakal.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pet pa ja ni pozna ura...
Sicer pa sem se sam lani naskakal v egejca na plaži ob hotelu Akti iz pomola: ni bilo gužve, ker sem bil cel teden edini, ki je skakal, letos je bilo bolj bogo vse skupaj , ampak čisto dovolj iz skal pri Agios Stefanosu pred Kefalosom.
Kako so se ti dopadle therme? Če si imel otroka s sabo, si se verjetno slikal s tistimi kozami na vrhu, tako domačih živalc ne vidiš prav pogosto?!
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Evo, sem našel še slikce Kamila beach




Terme smo izpustili čeprav sem jih hotel videti. Je pa tamali bil najbolj fasciniran nad tanki, ki so jih ravno nekaj prestavljali in jih je bilo polno za videt ter ko je videl Mcdonalds
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno: