Kaj vas moti pri vašem avtu?

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
ksz, mislim da spada v to temo

Razfookan sem, čeprav sem rešil problem.

He, decembra je frendu crknila tretja zavorna luč. Uradni servis je dal ponudbo za sto eur.
Nesprejemljivo, če se na spletu najde za manj kot polovico. S poštnino iz Latvije vred.

Včeraj so meni na rednem servisu ugotovili crknjeno tretjo luč. Ker sem imel v spominu svežo izkušnjo sem seveda pobrskal ebay. Našel za podoben denar, med 35 in 50 EUR. Rabljeno celo za 20€.

Ker pa sem hotel vedeti koliko profita bom naredil sem povprašal še uradni servis. 135 EUR, delo vključeno. Hm, delo : konektor dol, porin luč ven, novo noter in konektor gor. Totalno sem popizdil.

Ta luč je sestavljena iz devetih ledic, ene diode, enega kondezatorja in osmih uporov.

Pri Farnellu stane material cca 10€, tiste ki kupujejo na kile tega materiala verjetno krepko manj. Ob vsem tem je luč še »glupa« ; za razliko od vseh ostalih crknjenih žarnic, ki javljajo svoje stanje na ekrančku je bila ta tiho. Odločil sem se da zadevo še enkrat pogledam preden se spravim k zamenjavi/popravilu.

Za začetek sem odlotal originane žičke za napajanje, nalotal nove in zadevo preizkusil in glej, glej . problem rešen. Strošek nič.

Razfukan (brez oo) sem pa še vedno : komponenta je bedno konstruirana, morala bi svetiti pa čeprav bi bila dobra samo ena dioda, par žičk za paralelno vezavo bi mogoče povečal stroške proizvodnje za en cent. Nenormalno razmerje med vrednostjo uporabljenega materiala in končno ceno luči je pa samo znak žaljivega odnosa uvoznika do kupcev teh vozil.

Komponenta : tretja zavorna luč, GM13372164, Opel.
 

Priponke

  • TretjaZavLuc.jpg
    TretjaZavLuc.jpg
    449 KB · Ogledi: 174

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ko je na mojem Puntiču crkla zadnja desna luč (svetile vse pomalo-masa problem), sem samo spucal kontakte, dodal malo cina nanje in ker je konektor padal dol, zabil zraven še en zobotrebec :zmaga: . Seveda sem prej na YT šel pogledat, kako se sploh luč dol vzame, ker mi ni bilo jasno ... Drugače se vse zame "felerje" zrihtal že pred časom (premehek gas, blokada rikverc menjalnika. pokrov pod motorjem, alu feltne, distančniki, večje gume, eko-4ti pedal, "soft_Turbo" zajem zraka, vortex generatorji, napis namesto zadnjega bedja Fiat nalepka "Toshiba" :zardelalter: , fluoroscentni trak okraski za boljšo vidnost etc.) ... ko je bilo še vse na frišno se je folk kar oziral za mano, kaj zaeno čudo je to :evil:
Še najbolj mi greni življenje letno 1x pucanje/pranje in tehnični ... :zavijazocmi:
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
ksz, mislim da spada v to temo

Razfookan sem, čeprav sem rešil problem.

He, decembra je frendu crknila tretja zavorna luč. Uradni servis je dal ponudbo za sto eur.
Nesprejemljivo, če se na spletu najde za manj kot polovico. S poštnino iz Latvije vred.

Včeraj so meni na rednem servisu ugotovili crknjeno tretjo luč. Ker sem imel v spominu svežo izkušnjo sem seveda pobrskal ebay. Našel za podoben denar, med 35 in 50 EUR. Rabljeno celo za 20€.

Ker pa sem hotel vedeti koliko profita bom naredil sem povprašal še uradni servis. 135 EUR, delo vključeno. Hm, delo : konektor dol, porin luč ven, novo noter in konektor gor. Totalno sem popizdil.

Ta luč je sestavljena iz devetih ledic, ene diode, enega kondezatorja in osmih uporov.

Pri Farnellu stane material cca 10€, tiste ki kupujejo na kile tega materiala verjetno krepko manj. Ob vsem tem je luč še »glupa« ; za razliko od vseh ostalih crknjenih žarnic, ki javljajo svoje stanje na ekrančku je bila ta tiho. Odločil sem se da zadevo še enkrat pogledam preden se spravim k zamenjavi/popravilu.

Za začetek sem odlotal originane žičke za napajanje, nalotal nove in zadevo preizkusil in glej, glej . problem rešen. Strošek nič.

Razfukan (brez oo) sem pa še vedno : komponenta je bedno konstruirana, morala bi svetiti pa čeprav bi bila dobra samo ena dioda, par žičk za paralelno vezavo bi mogoče povečal stroške proizvodnje za en cent. Nenormalno razmerje med vrednostjo uporabljenega materiala in končno ceno luči je pa samo znak žaljivega odnosa uvoznika do kupcev teh vozil.

Komponenta : tretja zavorna luč, GM13372164, Opel.
Ne boš verjel, ampak na servisu je tudi Gates zobati jermen x3 ali olje oziroma komplet zavor, kot v trgovini z avto deli, tako, da dobro jutro
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ja, ampak taki potrošniki nismo zaželjeni v potrošniški družbi.
Ta Opel od TGV je najbrž starejši od 4 let in tako je amortiziran in bi lahko kupil novega,vtega pa dal na odpad.
Drugi del je sarkazem, vendar glede na objave nekateri na alterju imajo pač tako mišljenje in se jim ne zdi napačno. .
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.952
113
Nenormalno razmerje med vrednostjo uporabljenega materiala in končno ceno luči je pa samo znak žaljivega odnosa uvoznika do kupcev teh vozil.

Grem v Evroton. Kupim zadnji brisalec za Golfa. 20€. Ok, malo drago, ampak ok, bo za par let. Doma vidi to oče, pa reče da imamo iste na Samuraju spredaj pa je dal 10€ za dva. Grem gledat. Identični brisalci od Champion. Ko sem drugeč menjaval sem kar za Suzukija gledal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Citat - Alter:
1. vse lahko naredite sami.
2. je treba še orodje - dvigalo - kupit.
3. sedaj, ker vsi pod kozolcem delajo, je treba ocurit tistega, ki pride na servis
4. ne pozabit na 1 000€ regresa. Od kod vzeti?

Konec sarcasm-a!
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
KSZ
Se vozim mimo enega novega servisa in sem prišel na idejo, da pokličem, povem, da iščem servis, kateremu bom pošteno plačal delo, ne pa tudi 100+% na rezervne dele, ampak recimo max. 50%, ne zato, ker sem žid, ampak zato, ker imam obcutek, da se norca dela z mene...
Sem res žid zaradi tega?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
KSZ
Se vozim mimo enega novega servisa in sem prišel na idejo, da pokličem, povem, da iščem servis, kateremu bom pošteno plačal delo, ne pa tudi 100+% na rezervne dele, ampak recimo max. 50%, ne zato, ker sem žid, ampak zato, ker imam obcutek, da se norca dela z mene...
Sem res žid zaradi tega?
Še kaj drugega bolj kot žid
 
  • Haha
Reactions: B81

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
ksz, mislim da spada v to temo

Razfookan sem, čeprav sem rešil problem.

He, decembra je frendu crknila tretja zavorna luč. Uradni servis je dal ponudbo za sto eur.
Nesprejemljivo, če se na spletu najde za manj kot polovico. S poštnino iz Latvije vred.

Včeraj so meni na rednem servisu ugotovili crknjeno tretjo luč. Ker sem imel v spominu svežo izkušnjo sem seveda pobrskal ebay. Našel za podoben denar, med 35 in 50 EUR. Rabljeno celo za 20€.

Ker pa sem hotel vedeti koliko profita bom naredil sem povprašal še uradni servis. 135 EUR, delo vključeno. Hm, delo : konektor dol, porin luč ven, novo noter in konektor gor. Totalno sem popizdil.

Ta luč je sestavljena iz devetih ledic, ene diode, enega kondezatorja in osmih uporov.

Pri Farnellu stane material cca 10€, tiste ki kupujejo na kile tega materiala verjetno krepko manj. Ob vsem tem je luč še »glupa« ; za razliko od vseh ostalih crknjenih žarnic, ki javljajo svoje stanje na ekrančku je bila ta tiho. Odločil sem se da zadevo še enkrat pogledam preden se spravim k zamenjavi/popravilu.

Za začetek sem odlotal originane žičke za napajanje, nalotal nove in zadevo preizkusil in glej, glej . problem rešen. Strošek nič.

Razfukan (brez oo) sem pa še vedno : komponenta je bedno konstruirana, morala bi svetiti pa čeprav bi bila dobra samo ena dioda, par žičk za paralelno vezavo bi mogoče povečal stroške proizvodnje za en cent. Nenormalno razmerje med vrednostjo uporabljenega materiala in končno ceno luči je pa samo znak žaljivega odnosa uvoznika do kupcev teh vozil.

Komponenta : tretja zavorna luč, GM13372164, Opel.

To je vse super, dokler si sposoben to narediti sam in imaš čas. Za koliko bi bil to pripravljen narediti stranki, ki je ne poznaš, pa ne keš na roko, da bi imel odprt d.o.o., prostore in opremo. Koliko časa si raziskoval kaj je narobe? Sedaj pa računaj da za normalno obratovanje firme moraš zaračunat vsaj 30€/h raje 45 €.

Koliko bi prišlo torej tako popravilo?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
C4-2011 1.6 bencin

-Prtljažnik rjavi
-Pije olje
-Pije hladilno tekočino
-Skoraj 200k km

Še ne nameravam menjati :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
TGV je samo spoznal, kako deluje sodobna ekonomija in kaka so razmerja.
Pred leti mi je en pravil, da so neki tujci v njihovo podjetje prinesli nov kos, ki se kot rezervni del za avto ni dal več dobiti. Ta vozila se po Evropi več niso vozila, so pa se uporabljala na drugih celinah. Kateri avto točno je bil, mi ni povedal, verjetno niti ni vedel. Da ne dolgovezim, oni so potem naredili serijo tega, dobili 7 enot za kos (€ ali $) in nekaj zaslužili, bolj po naključju pa so ugotovili, da je v maloprodaji cena 200 enot. Verjetno, če bi se vozilo uporabljalo v EU, ki je bolj bogata, pa bi bila cena 500 enot.
Tako pač to je. Ali nekdo nesramno bogati, ali pa so stroški logistike in ostalega res taki, jaz težko ocenim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
no, ce se ti hladilna mesa z olje, tak motor za kaj hudo dolgo casa glih nebo :)
je pa zalostno da se to dogaja z 200 jurji
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ni hudič, da bi potem tako napisal. Stari bemfl mi je z veseljem pil eno in drugo, glava je bila pa b.p. ...