Kaj narediti - zamakanje v stanovanje

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Hud problem.



Jaz pravim, da je kriva fuga na fasadi. Upravnik in izvajalec pa, da so kriva okna pri mojem sosedu zgoraj. Slikali so, pregledali in naročili, da mora moj zgornji sosed popraviti zatesnitev okna. Ta je to tudi naredil, v kar sem se prepričal sam. Meni pa zamaka še bolj kot prej. Z vsakim deževjem je huje. Upravniku dol visi in vztraja pri svojem.

Kaj naj naredim? Pravkar sem se vselil, stena je na novo prepleskana pa že vsa flekasta.
rolleyes-1.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.367
433
83
A zamaka sam ce je dez ?
Sicer je mogoce, da stvar prihaja iz kaksne kopalnice levo-desno nad teboj.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik boc pravi:
A zamaka sam ce je dez ?
Sicer je mogoce, da stvar prihaja iz kaksne kopalnice levo-desno nad teboj.

Ne, ne. Te stvari smo najprej preverili. Noben radiator, nobena kuhinja ali kopalnica. Ko dežuje, še posebej če dež nese direktno na fasado. In z vsakim dežjem je huje. Najprej sem imel fleke le nad oknom, potem je začelo kar kapljat s stropa (čisto zraven stene), zdaj imam kar razpoke v barvi, in skozi te špranje teče voda. Po zadnjem deževju so se pojavili fleki še desno od okna.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.607
9.279
113
Ouch, a to je novogradnja?
Držim pesti, da boš čimprej rešil, ker tole zna biti pa jeb.a. Sploh če teče po notranji strani fasade, vendar bi potem verjetno imeli tudi sosedje nad tabo te težave.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Predlagam, da narediš test in ga dokumentiraš.

Ob naslednjem dežju na rob okenske police soseda nad teboj prilepi kos polivinila tako da bo pokrival fugo na fasadi, ter po možnosti še malo levo ter desno. Izvedi tako, da bo voda s police tekla čez in ne pod polivinil. Lahko tudi polivinil prilepiš na palico daljšo od police ter palico s polivinilom pritrdiš pod rob police z dvemi malimi mizarskimi sponami.

Če bo zamakalo še vedno, ni kriva fuga na fasadi.
Če ne bo več zamakalo, je kriva fuga na fasadi in se spravi na upravnika in izvajalca z dopisi, kot so ti že svetovali.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ouch, a to je novogradnja?
Držim pesti, da boš čimprej rešil, ker tole zna biti pa jeb.a. Sploh če teče po notranji strani fasade, vendar bi potem verjetno imeli tudi sosedje nad tabo te težave.

Ne, ni novogradnja. Jaz sem prenovil svoje stanovanje. Fasado in fuge so prenovili pred nekaj leti.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
imaš še kako sliko objekta od zunaj?



Z rdečimi križi so označena PRIBLIŽNA mesta, kjer zamaka z notranje strani. Jaz pravim, da voda priteka skozi tisto fugo nad mojo "kocko", upravnik pravi, da so lahko kriva okna soseda nad mano in celo soseda eno nadstropje više. To se mi zdi nesmiselno, ker moj zgornji sosed nima nobenih težav. Sem bil v sobi nad mojo in se sam prepričal v to.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Predlagam, da narediš test in ga dokumentiraš.

Ob naslednjem dežju na rob okenske police soseda nad teboj prilepi kos polivinila tako da bo pokrival fugo na fasadi, ter po možnosti še malo levo ter desno. Izvedi tako, da bo voda s police tekla čez in ne pod polivinil. Lahko tudi polivinil prilepiš na palico daljšo od police ter palico s polivinilom pritrdiš pod rob police z dvemi malimi mizarskimi sponami.

Če bo zamakalo še vedno, ni kriva fuga na fasadi.
Če ne bo več zamakalo, je kriva fuga na fasadi in se spravi na upravnika in izvajalca z dopisi, kot so ti že svetovali.

Hvala za idejo. Se bom pomenil s sosedom. Z upravnikom in NS bloka imam pa 4.10. sestanek.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik softi pravi:
fuga je.

skor nemogoče, da bi bilo okno soseda.

Upravnik je poslal "spidermana", da si je ogledal situacijo, poslikal vse skupaj in ti trdijo, da ni fuga kriva. Zdaj se pa pejd. Zdaj pravijo, da lahko naročim drugega izvajalca, ampak kdo bo pa to plačal?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.071
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
fuga je.

skor nemogoče, da bi bilo okno soseda.


Upravnik je poslal "spidermana", da si je ogledal situacijo, poslikal vse skupaj in ti trdijo, da ni fuga kriva. Zdaj se pa pejd. Zdaj pravijo, da lahko naročim drugega izvajalca, ampak kdo bo pa to plačal?

Lahko se jaz po štriku spustim in še enkrat poslikam in rečemo da je fuga
wink-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
fuga je.

skor nemogoče, da bi bilo okno soseda.


Upravnik je poslal "spidermana", da si je ogledal situacijo, poslikal vse skupaj in ti trdijo, da ni fuga kriva. Zdaj se pa pejd. Zdaj pravijo, da lahko naročim drugega izvajalca, ampak kdo bo pa to plačal?

Lahko se jaz po štriku spustim in še enkrat poslikam in rečemo da je fuga
wink-1.gif

Hehe. Saj se hecaš, ne?