Kaj kupit, všeč mi je bil iGo.

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Ko sem še imel HTC, sem bil navdušen nad Igo vmesnikom, sedaj pa moram kupit ločeno navigacijo.

Rabim pa samo navigacijo, brez nekih opcij gledanja slik in podobnih bedarij. Karte znam "kupit", bi pa res rad, da deluje natančno, potrebujem celotno italijo, avstrijo, nemčijo in hrvaško.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Sposojam si temo. A Navon je res najboljši? Zakaj je boljši od recimo Garmina?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Dajte prosim pomagat, ker moram kupit navigacijo v parih dneh. Gledam oba navona, N470+ in N650. Kakor vidim, sta po mapah enaka, oba imate brezplačno 1-letno nadgrajevanj map, razlika pa je predvsem v tem, da ima N650 bluetooth in s tem prostoročno telefoniranje (imam prav)?

Jaz navigacijo rabim več ali manj za po Sloveniji, Avstriji, sedaj pa grem na sardinijo in jo bom zelo uporabljal prav tam. Navon mi je noro všeč, ker ima iGO, gledam pa tele garmine za 100 - 150 eur in razmišljam, če ne bi rajši kupil to in si mape naložil kar sam oz. jih "kupil" preko interneta.

Pa še eno vprašanje - če vzamem ta poceni navona, na kakšen način in kje lahko uradno kupim kartografijo celotne evrope?

Jaz navigacijo rabim za navigacijo, za gledanje slik in filmov mi dol visi, ker imam druga naprave za to. Bluetooth bi sicer bil uporaben, ampak ne dam 100 eur več za to.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Garmini z kartografijo - tudi cenejši imajo prednaloženo karto Evrope, ki tudi Slovenijo pokriva skoraj tako dobro kot AdriaRoute in v 60 dneh tudi brezplačno nadgradnjo.

Poglej karakteristike in cene še za lažjo prinerjavo:

http://www.garmin.si/inside.php?cat_id=68


LP
 
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
To ti bo sigurno povedal kdo, ki ima izkušnje z temi napravami, mogoče še obema znamkama.

LP
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Izgleda super, če je še Slovenija in države ki jih boš rabil dobro pokrita, se splača.
Drugače pa pa, da v primeru nakupa nebi bil razočaran glede delovanja funkcij, tudi pri Garminu za Slovenijo še ne delajo zaenkrat vse funkcije za Slovenijo, dokler ne zapelješ čez mejo, (ne hrvaško), tako da se mi zdi kar zadeva navigacijo da se splača.
Pozanimaj se še kako je z nadgradnjo zemljevidov, da slučajno ne boš plačal zanje toliko kot za napravo.
Če rabiš tudi zapis opravljene poti se pozanimaj še o tem, æe omogoča.
Drugače bi ga pa sam osebno kupil.

LP
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Hvala. Sem se vseeno odločil, da dam malo več.

Navon N560 ali Garmin 1390?

Je Slovenija pokrita enako?
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Po ocenah drugih uporabnikov se zdi da je Slovenija v Garminovih napravah še najbolje pokrita.
Če boš kupil 1390 imaš po registraciji na MyGarmin 60 dnevno brezplačno nadgradnjo zemljevida, tako da boš imel najnovejšo zemljevide, ki pokrivajo tudi zelo dobro hrvaško in malo manj ostale bivše bratske republike.

Prednost 1390 je tudi ker si boš opravljeno in načrtovano pot lahko ogledal na računalniku v MapSourcu in Google Earthu, ter dodatna možnost za spominsko karico.


LP
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Hm, pri Navonu imam pa eno leto brezplačnega osveževanja, pa še to eno leto od prve osvežitve. Saj načeloma mi je vseeno, mogoče bi se le rad izognil garminu. Bom po vsej verjetnosti vzel garmina.

hm...
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Oba sta dobra in sigurno bi te pripeljala do cilja, za Garmin pa v slučaju da gre kaj narobe, veš kje je servis ki je zanesljiv in se nanj vedno lahko obrneš, pa četudi preko e_pošte ali telefona.

LP
 
Nazadnje urejeno: