Južna Dalmacija

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.514
1.063
113
Titograd
Odločam se med Trogirjem, Omišem, Brelo in Baško Vodo..... Ne rabim preveč mirnega, nekaj srednjega, da se lahko gre zvečer tudi kam ven zafeštat, kaj od tega bo ok? Lahko tudi kak drug kraj, samo da bo Južna Dalmacija
smile-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Drugače je to mislim da srednja dalmacija.
tongue-1.gif

Se pa tudi sam letos ponovno odpravljam na Makarsko riviero. Res je lepo tu, pa še civilizacija je. Predvsem pomembno zvečer.
Lani sem bil v Podgori v kampu, letos pa še nevem kam grem.

Tu imaš dobro stran pa malo prebrskaj.
http://www.makarskainfo.com/
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Jaz sem pred 1 tednom bil sicer v Breli, ampak sem si šel pogledat tudi Baško Vodo, Makarsko in Tučepe. Najbolj od teh štirih sta se mi dopadla kraja Baška Voda in Tučepi. Tako po urejenosti kot tudi po možnosti najrazličnejših aktivnosti. Brela se mi je zdela bolj za starejše ljudi, Makarska pa mi nekak ni najbolj sedla, mogoče zaradi velikosti celega mesta in število ljudi. Baška Voda in Tučepi sta manjša kot Makarska in se mi zdi, da ponujata ogromno različnih aktivnosti, pa še cene se mi zdijo v Makarski malenkost dražje.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Kje je kakšna destinacija v Dalmaciji bolj za mlade (da nismo samo mi in dva ribiča).

Kakšen Brač al kaj takega?
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
308
6
18
Citat:
Uporabnik zakajaltersuxu pravi:
Kje je kakšna destinacija v Dalmaciji bolj za mlade (da nismo samo mi in dva ribiča).

Kakšen Brač al kaj takega?

Otok Hvar. Mesto Hvar.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.514
1.063
113
Titograd
Ok, Trogir je mogoče res še srednja Dalmacija, ostali našteti pa Južna. Bil sem v Makarski lani, pa mi je blo zelo vredu. Pa še vreme zdrži tam doli malo bolj, kar mi je tudi zelo pomembno. Baje je v Trogirju tudi kar nekaj nočnega življenja?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Ksz...

V ponedeljek se gre v Dalmacijo, južneje od Splita. Prvi plan je bil Pelješac, ampak sva z ženo skeptična glede dogajanja. Namreč, iščeva lokacijo, kjer se zvečer nekaj dogaja (ne patetične terasne animacije, ampak da se čuti utrip mesta), se da posedet v konobi, v kateri nisi sam in podobno - ne pa party v stilu Zrč... Želja pa je tudi, da ima ta lokacija kakšno staro mestno jedro v stilu Rovinja, Krka, Poreča, Zadra in podobno (da ni mesto nastalo samo zaradi potreb turizma). Aaaaampak ne diši nama pa Dubrovnik...

Aja, pa pogoj je celina.

Torej...kam iti? Makarska izpolni te pogoje?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ksz...

V ponedeljek se gre v Dalmacijo, južneje od Splita. Prvi plan je bil Pelješac, ampak sva z ženo skeptična glede dogajanja. Namreč, iščeva lokacijo, kjer se zvečer nekaj dogaja (ne patetične terasne animacije, ampak da se čuti utrip mesta), se da posedet v konobi, v kateri nisi sam in podobno - ne pa party v stilu Zrč... Želja pa je tudi, da ima ta lokacija kakšno staro mestno jedro v stilu Rovinja, Krka, Poreča, Zadra in podobno (da ni mesto nastalo samo zaradi potreb turizma). Aaaaampak ne diši nama pa Dubrovnik...

Aja, pa pogoj je celina.

Torej...kam iti? Makarska izpolni te pogoje?

Makarska je super. Ima veliko restavracij in zvečer je res živo.. Ljudi je ogromno in povsod se nekaj dogaja. Sem bil lani in predlani, letos pa malo pauze, potem pa spet...
smile-1.gif
Nima pa Makarska nekega starega mestnega jedra oz. je bolj majhno....
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Korčula. Lahko pa tudi pelješac in greš potem čez (stane ene deset kun). Makarska je gužva in ni ravno prijetno. Morda pa še kakšen Vis ali hvar.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Se bo šlo od mesta do mesta, pa se ustavilo tam, kjer bo OK...začetek v Makarski, do Dubrovnika ni hudič, da se neki ne najde...
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ksz...

V ponedeljek se gre v Dalmacijo, južneje od Splita. Prvi plan je bil Pelješac, ampak sva z ženo skeptična glede dogajanja. Namreč, iščeva lokacijo, kjer se zvečer nekaj dogaja (ne patetične terasne animacije, ampak da se čuti utrip mesta), se da posedet v konobi, v kateri nisi sam in podobno - ne pa party v stilu Zrč... Želja pa je tudi, da ima ta lokacija kakšno staro mestno jedro v stilu Rovinja, Krka, Poreča, Zadra in podobno (da ni mesto nastalo samo zaradi potreb turizma). Aaaaampak ne diši nama pa Dubrovnik...

Aja, pa pogoj je celina.

Torej...kam iti? Makarska izpolni te pogoje?

Na Peljescu ni nocnega dogajanja, lahko pa dobro jes, zal pa ni starega mestnega jedra. Dubrovnik je dobra opcija.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ksz...

V ponedeljek se gre v Dalmacijo, južneje od Splita. Prvi plan je bil Pelješac, ampak sva z ženo skeptična glede dogajanja. Namreč, iščeva lokacijo, kjer se zvečer nekaj dogaja (ne patetične terasne animacije, ampak da se čuti utrip mesta), se da posedet v konobi, v kateri nisi sam in podobno - ne pa party v stilu Zrč... Želja pa je tudi, da ima ta lokacija kakšno staro mestno jedro v stilu Rovinja, Krka, Poreča, Zadra in podobno (da ni mesto nastalo samo zaradi potreb turizma). Aaaaampak ne diši nama pa Dubrovnik...

Aja, pa pogoj je celina.

Torej...kam iti? Makarska izpolni te pogoje?

Na Peljescu ni nocnega dogajanja, lahko pa dobro jes, zal pa ni starega mestnega jedra. Dubrovnik je dobra opcija.
Trogir kot alternativa Dubrovniku. Živahno & lepo staro mestno jedro.
Ston ima pa najboljšo ponudbo školjk- če planirata kako slow food večerjo.. samo ni nekega nočnega življenja- je bolj za romantiko v dvoje...