Jutri mogoče v nemčijo, bi bilo pametno menjati gume na zimske?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Hej vsem...

Jutri bom mogoče moral v nemčijo (rosenheim, takoj čez AUT mejo) in ker imam na avtu še letne gume, bi bilo pametno menjati gume na zimske ? (ker tako ali tako samo premontiram)...

Nisem nič spremljal razmer, kako je kaj v aut... Pa še nevem točno, če so v Avstriji/Nemčiji že zakonsko predpisane zimske gume?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Odvisno kdaj greš nazaj. V AT je od 01.11. dalje predpisana zimska oprema, ampak samo ob zasneženem cestišču. Letne z vsaj 4 mm (ne 3!) + verige so opcija, če bo snežilo. V petek bodo temperature sicer prave za sneg, ampak padavin naj ne bi bilo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Če že, grem jutri gor in nazaj dol (na obisk v bolnico k tastu).. Ok, torej ne rabim posebej skrbet za gume, lahko grem z letnimi... ;-)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.031
4.022
113
Kje greš?

Tam po AC čez hribe (Turska avtocesta / Tauren autobhan) je nadomorska nad 1000m vse tja do 1400m in še to po alpskih dolinah obkroženih z visokmi hribi/gorami. Mi smo enkrat okoli 1. maja lepo doživeli snežni metež, kamonarji so se ukopali in na srečo je hitro minilo pa so vse skupaj potegnili dokaj hitro nazaj v pogon. Je pa kar precej vozil na tistih klančkih v letnih gumah lepo obstalo. Fora je da je bilo napovedano celo lepo vreme, samo manjša frontica je udarila iz zahoda in je postalo zabavno.

Skratka jst tam od oktobra do maja nebi vozil brez zimske opreme če je napovedano vsaj malo slabo vreme!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.798
-1.113
113
145 km SZ od Opatije
Če že, grem jutri gor in nazaj dol (na obisk v bolnico k tastu).. Ok, torej ne rabim posebej skrbet za gume, lahko grem z letnimi... ;-)

Ja, ker greš k tastu. Če bi šel k tašči, ne bi bilo treba. Bi šel nazaj lahko z metlo .... :evil:

Resno, jaz ne bi dosti premišljeval. Vmes je kar nekaj kilometrov in dni, katerih vreme je nepredvidljivo. Če jih ne boš sedaj, jih boš čez 15 dni, jaka razlika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Kamele0N

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
No, to pa maš tudi prav, saj jih bom tak moral menjat čez par dni... Edino 2 gumi bi moral prej menjat... No, ampak ja, tudi glede temperatur tukaj nebi bilo nič narobe, če bi že imel zimske gume... ;)

Hvala vsem za pomoč... ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Itak jih je treba zamenjat, jih boš pač 14 dni prej. Jaz sem jih prejšnji teden ker moram v nedeljo z dunaja v slo, pa je bila napoved da bo pod nulo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Od Dunaja je tud un visokogorski prelaz...sem 1x že komaj prilezel čez teden po (zakonski) menjavi na letne...naletavalo tam ko za šalo....pol ure bi zamudil pa bi spal na AC...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Še dobro da sem za čez avstrijo montiral zimske ker danes sem z letnimi prečil Kavkaz iz Vladikavkaza v Tbilisi. Na 2.550m je bilo 0 stopinj in snežilo.:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko