Jug Španije - Valencia, Allicante ali Malaga

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Počasi delam plan za jesenski dopust (konec septembra, začetek oktobra). Kot je navedeno v naslovu, bi letel na eno izmed teh letališč (Ryanair), vzel rentacar in za obdobje od 7-10 dni vzel hotel oz. apartma na dveh lokacijah zaradi boljšega izhodišča za kakšen izlet in spremembe nasploh. Ker gre za družinski dopust je povdarek na plaži z možnostjo celodnevnega izleta vsak drug dan.

Želje:
* ustrezna klima za to obdobje - vezano na kraj kamor bi leteli (predvidevam da Malaga?)
* primerne plaže in infrastruktura
* čimbolj naravno okolje - velika mesta, marine, preveč hotelov in ostala navlaka ne spadata v ta koncept. všeč mi je Lošinj, Brela, Baška Voda, itd... Ne maram Splita, Krka, Zahodne Istre,... (za lažjo predstavo)
smile-1.gif

* odpadejo tudi variante kot je Lignano in Gradež predloge in preveč razvlečene plaže..

Torej, rabim nasvet v obliki imena krajev, mogoče kakšna izkušnja, link na foto potopis itd.

Ali je Španija od meje s Francijo do Barcelone podobna? Mogoče udrimo raje z avtom če Cannes in Nico dol do Llorete de Mar?

Hvala vnaprej
zmaga.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Bil sem v Valencii in Malagi. V Valencii smrdi, sicer ne tako hudo kot v Barceloni, plaže so razpotegnjene (kilometri). Sta pa dve stvari, ki sta vredni ogleda: v park spremenjeno rečno dno skozi mesto (celo reko so preusmerili) in pa največji akvarij. No, seveda je še marsikaj drugega, je pa res da brusiš pete. Se pozna, da je največje pristanišče v Sredozemlju.

Malaga mi je bila bolj všeč, če drugega ne, vidiš vsaj hribe. Več je zalivov, sploh proti jugu, ker sem bil v Benalmadeni. Plaže so večinoma peščene. Pozidano je pa kar precej, ker ravnin ni kaj prida. Če bi moral izbirati, kaj bi raje videl še enkrat in raziskal okolico, bi rekel, da grem raje v Malago. Bikoborbe imajo tudi, pa palača nad mestom je tudi vredna ogleda.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Meni jug Španije z izjemami:
- Alhambre
- Valencie in
- Tarife

..ni bil všeč. Weather tropico pravijo in je vsa Andaluzija, kar ni oljk pod polivinilom. Grdo za videt. Sploh, če si navajen na Lošinj in podobne zadevščine.

Kar se pa konca septembra / začetka oktobra tiče, je pa to super čas za obisk juga Španije.

Sem bil jaz v takšnem obdobju na območju med Portom (P) in La Coruno (Š), tam se mi je pa zdelo zelo lepo. Več dni smo se zadržali na območju Noie (kraj Noia, zahodno od znamenitega Santiaga de Compostela).
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Meni pa je jug Španije najlepši del Evrope. Arabski stil, da temu delu Španije posebno noto.
Bil sem že 4x, tako da če te kaj zanima, kar vprašaj.
Prevozil sem tudi celo portugalsko in celo Španijo. Resnično dosti za videt.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Glede na to, kar si napisal, ti Lloret ne bo všeč.
smile-1.gif

Je pa na Costi Bravi še cel kup drugih stvari. Jest sm bil lani recimo v Blanesu. Je blizu Lloreta ampak čist druga scena.
Čist lepo dosegljivo z avtom.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Definitivno Malaga - proti zahodu imaš lepa kopališča, lepote (ostale) pa so blizu; Cordoba, Granada in Sevilla so le strljaj od tam, pa še kaj več za ogledat... Tudi Maroko je blizu.