jug španije- najboljši način potovanja?

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
a je že kdo rental avto v valenciji? kakšen konkretni napotek?
razmišljava namreč o daljšem potovanju po španiji, ob (hitrem) pregledu cen javnega prevoza, pa se mi zdi, da se skoraj bolj splača rentat avto..
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
v valencii ga bom letos. sem pa lani v alicanteju.
rentacar zna bit poceni.
poglej strani ki vključujejo tudi fullkasko že v ceni najema.zna bit hudo poceni oziroma za isti denar kot drugje samo avto
recimo tule pa odklukaj opcijo ohne Selbstbeteiligung

http://www.billiger-mietwagen.de/?m=b
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Citat:
Uporabnik decva pravi:
a je že kdo rental avto v valenciji? kakšen konkretni napotek?
razmišljava namreč o daljšem potovanju po španiji, ob (hitrem) pregledu cen javnega prevoza, pa se mi zdi, da se skoraj bolj splača rentat avto..

če je "daljše" potovanje pa je še cenejše it s svojim avtom...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Citat:
Uporabnik decva pravi:
a je že kdo rental avto v valenciji? kakšen konkretni napotek?
razmišljava namreč o daljšem potovanju po španiji, ob (hitrem) pregledu cen javnega prevoza, pa se mi zdi, da se skoraj bolj splača rentat avto..

če je "daljše" potovanje pa je še cenejše it s svojim avtom...

itak sploh ker je do valencie 18ur 1800km in v eno smer stroški znašajo preko 400€ od tega samo za cestnine zmečeš 150€
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
če je "daljše" potovanje pa je še cenejše it s svojim avtom...
Sploh če daš za letalsko karto ene 40€ povratno
bonk.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
A je kdo razmisljal da bi recimo sel do Spanije recimo z avtovlakom? To sem jaz razmisljal za Norvesko, da bi se vsaj do S Nemcije pripeljal z avtovlakom. Lepo spis in picis kilometre, pa na poti se ti ne more nic zgodit (nesrece pa to). Edino ne vem ce sploh obstajajo taki mednarodni avtovlaki.

LP
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
vzame rpecej časa za kombiniranje vlakov pa stroškovno ko potgneš črto je precej držaje avto s seboj vozit ko ga tam najet.rentacar za 7 dni redko presega 200€.to predstavlja strošek nekje 1/5 7 dnevnega potepanja kar se mi zdi zanemarljivo
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Zanimiva varijanta se mi zdi tudi do Livorna in potem na ladjo do Barcelone in naprej.So sodelovci hodil s pa pravjo da je ok.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Pa tankat ne na AP in na najbolj frekventih mestih, so črpalke v ind. conah pa nisem še imel problemov z nafto, cene pa so tudi do 10c/l razlike.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Cena je
uf-1.gif
, čas potovanja pa tud ni nevem kako dolg.Z avtom in vsemi postanki si lahko hitro na okol 20 urah do barcelone.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ksz

sem šel lani skor do Barcelone, v enem kosu
mala malca če si navajen vozit... cca 15 ur

vsekakor hitreje, ceneje in enostavneje kot karkoli drugega
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Če greš do 10/14 dni pojdi z letalom, za dlje časa pa se ti že splača z lastnim avtom, narediš pač še en vmesni postanek v Provansi/Azurni obali. Dodatno bi osebno šel z avtom v glavni sezoni, saj je takrat vse dražje - letalo, najem vozila, nočitve - v avtu imaš npr. lahko osnovne stvari z a kampiranje, ki ti lahko prav pridejo, sploh kje ob morju. Za izven glavne sezone pa sploh ne bi razmišljal - ugodna letalska karta, najem vozila, pa recimo za 10 dni relacija Valencia - Gibraltar z vmesnimi postanki v Andaluziji (Granada, Cordoba, Sevilla). Za najem vozila pa tudi jaz iz več dobrih osebnih izkušenj priporočam stran, ki jo je priporočal že @shift.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
hvala za linke! po vsej verjetnosti bova res rentala avto v španiji (april-maj, vsaj 14 dni). letalska karta je itak poceni, LJ- Sevilla po Michelinu pa je v eno smer 392 eur in 25h vožnje. Če bi se odločila za to varianto, potem bi šlo za čisto drugačen road trip (z ogledi FRA obale, itd.)..
rent a car pa lahko tudi kje drugje vrneš, pa si par dni "na frej" v kakem mestu.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
za španijo maš ugodne lte iz trsta v valencio z ryanom ali pa iz benetk v sevillo,malago enako z ryanom
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Ponavljam se...
wink-1.gif


A ta http://www.billiger-mietwagen.de/ lahko tudi v sloveniji uporabljam? Ker gledam da me vikend paket avta (Fiat Punto) pride 50€, ce pa grem recimo na sixt, avatnt, europcar pa me pride, samo en dan toliko.

Kako je pa kaj z zavarovanji? Moram bit na kaj pozoren?