Jaz bi pa flash kupu

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Bom zelo kmalu pripopal kako fotko, sam da mal "porihtam"...

Moja realna ocena: kakovost slik je bolj ko ne porazna. A sem vendarle zadovoljen, ker sem slikal čisto na blef - o osvetlitvi (še) nimam pojma, tako da je večina slik premalo osvetljenih, nekaj jih je tudi preveč.
Domnevam, da je flash bil preveč na wide nastavljen in se je moč zastonj zgubljala, še posebi ko sem spustil vgrajeni difuzor, ki avtomatično razprši na 17mm...
Na samem flešu pa razen naklona glave (al kako se že reče) nisem nastavljal ničesar, sem pa vsake toliko prižgal osvetlitev LCDjčka in malo zamišljeno gledal vanj, tako da ne bi kdo ugotovil, da pojma nimam kaj počnem...

Še preden pa se spravim k slikam, eno opažanje. Odnos okolice do fotografa je zelo odvisen od njegove opreme in sicer v naslednjih korakih:
-p&s: ne glede na to kako hud fotograf si, te bojo pohodili,
-(d)SLR (body+navaden objektiv): opazijo te že, nekdo se ti celo kdaj pa kdaj umakne,
-SLR+grip si že bolj opazen, ker aparat zgleda "ogromen"
-zgornje+velik objektiv, si že skoraj car, večina se jih umika, če koga slikaš poskuša pozirat itd...
-če maš pa flash gor je pa konc. Si ta glavn. Kdor te vidi se umakne, izvajalci se ti nastavlajo, pozirajo (razen Grašo, on je nad vsemi), varnostniki ti samo pokimajo. Če kaj rabiš pridejo do tebe in ti pomagajo.

Verjetno stari mački vse to že dobro veste, a zame je to bilo vse čisto novo.

No zdaj pa zares k fotkam. Potem pa še na gospodarsko razstavišče (auto motor show)...

15.40 CAR WASH bikini 2 - oder 2

tega pa res ne gre zamuditi
wink-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Moja realna ocena: kakovost slik je bolj ko ne porazna. A sem vendarle zadovoljen, ker sem slikal čisto na blef - o osvetlitvi (še) nimam pojma, tako da je večina slik premalo osvetljenih, nekaj jih je tudi preveč.

Za začetek si tukaj preberi nekaj osnov o Canon EOS Flash tehnologiji ...
Potem bo uspelih fotografij več.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
U hvala za link. Na hitro sem preletel in se zdi kar zanimivo branje.

Tukaj je pa nekaj slikc:

 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
@DrM007, kaj ko zumiraš na fotoaparatu oz. objektivu potem fleš avtomatsko tudi zumira na tisto goriščnico npr. 90mm al je treba ročno to nastavit?
 
Nazadnje urejeno:

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Če ima nastavljeno na E-TTL mode, se vse nastavlja avtomatsko iz fotoaparata. Od zuma, iso, osvetlitve,........

Vsekakor - Super fleš.
cheer.gif


DrM007, kako pa je z baterijami? Kakšne si nabavil in koliko so zdržale.

lp
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
U hvala za link. Na hitro sem preletel in se zdi kar zanimivo branje.

Če imaš željo razumeti kako deluje fleš na Canonih, potem je tole "a must read"
cheer.gif

Veliko izčrpnih informacij. Fotoaparat (in fleš) se namreč obnašata povsem drugače glede na nastavitve. Kdaj in kaj uporabiti, pa je potem stvar izkušenj.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Dolfe pravi:

DrM007, kako pa je z baterijami? Kakšne si nabavil in koliko so zdržale.




link



Polnilec:

5307213_Powerline_4_globe_deco1_web400.jpg


4 baterije:

HM119343.jpg




Zaenkrat sem zadovoljen, pravkar sem z njimi naredil 435 posnetkov (ja, flash je bil vklopljen
rolleyes-1.gif
) Ne vem pa koliko so še polne/prazne. Zanimivo, da se tri napolnijo zelo hitro, četrta pa vedno potegne še precej minut... Aja, dal sem pa 55€ za komplet v Big Bangu.



Ko bom vse spravil na comp pa konvertiral iz RAW, bom še kaj pokazal. Ja, na gospodarcu je bilo vroče.

Bilo bi še bolje, če bi imel akreditacijo, da bi bil pri carwashu malo bližje
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Kolega imel najprej na D70 navadno sigmo 500 in kaj kmalu ugotovil svojo zmoto (ker ni nabavil super), potem je pa tisto prodal in nabavil nikonov 600, ker je bil prepričan, da bo bolš delal kot sigma. No, pa je zdaj tako delno zadovoljen - ker še vedno ni tako zelo pričakovanih rezultatov, pa še več denarja je dal. Konec koncev - potrebno je poznavanje zadev, nekaj vaje, potem pa že veš kako stvar deluje. Tako da konec koncev - noben fleš ne bo napačen, je pa vprašanje če je nikonov toliko boljši kolikor je dražji.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Jaz imam SB-800. Pa sem zaenkrat zadovoljen, saj se šele učim oz. sem poskusil narediti nekaj posnetkov, pa uspel sem nastaviti brezžično proženje. Za kaj več si pa še nisem časa vzel. Je pa fajn ko fleš vse sam naredi na ttl.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik sbor pravi:
S katerim objektivom so ble te narejene?
Misliš te slike gor? (ker tale polnilec in baterijo nisem jaz slikal
grin1.gif
)
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 Macro DC. Kupil v Fotodiskontu ene 3 tedne nazaj, 358€.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Načeloma z original flešem ne moreš zgrešiti- kompatibilnost pač, le na denarnici se morda bolj pozna kot z neoriginalom.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
No ja, če tako gledamo, potem je najbolj "kompatibilen" kar vgrajeni flash, ampak z njim nisem najbolj zadovoljen ...
wink-1.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Ja ja, estradnike sm mislu. Se da vidit še kakšne fotografije - ker kolega tuhta za varianto pentax k100d in 17-70.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Tole sem objavu že na enem drugem forumu, tko da copy paste:

img2115.jpg

img2136.jpg

img2137.jpg


Če te zanima, lahko tut kakšen 100% crop naredim.
cool-1.gif