JavaScript - cookies ne delajo!

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Živjo,

imam en zelo čuden problem... v preteklosti sem si sicer že sam spisal kodo za nastavljanje in retrievanje kukijev, vendar stvar kar naenkrat ne deluje več! Nato sem šel skopirat kodo iz več tutorialov (vsaj petih ali več) in stvar še kar ne deluje - cookie se sploh ne nastavi ob klicu JS funkcije
shocked-1.gif
Probavam s chrome-om in IE, vendar nikjer se stvar ne spravi v pogon. Tudi če pri kakšnem tutorialu (kjer je s formami prikazano delovanje cookijev) skopiram celoten source na disk v html datoteko, se cookie ne nastavi oz. stvar ne funkcionira.

V æem bi lahko bil problem?

Prilagam eno simpl kodo, pobrano iz nekega tutoriala, vendar stvar pri meni "ne dela pa da se jebeš
grin1.gif
"

Koda:
<html> 
<head> 
<script type="JavaScript"> 
 
function createCookie(name,value,days) {
    if (days) {
        var date = new Date();
        date.setTime(date.getTime()+(days*24*60*60*1000));
        var expires = "; expires="+date.toGMTString();
    }
    else var expires = "";
    document.cookie = name+"="+value+expires+"; path=/";
}
 
function readCookie(name) {
    var nameEQ = name + "=";
    var ca = document.cookie.split(';');
    for(var i=0;i <ca.length;i++) {
        var c = ca[i];
        while (c.charAt(0)==' ') c = c.substring(1,c.length);
        if (c.indexOf(nameEQ) == 0) return c.substring(nameEQ.length,c.length);
    }
    return null;
}
   
</script> 
</head> 
 
<body> 
 
 
<form> 
<input type="button" value="Set a Cookie" onClick="createCookie('testCookie','crunchy', 1)"> 
</form> 
 
<form> 
<input type="button" value="Get Cookie Value" onClick="this.form.tf.value = readCookie('testCookie')"> 
<input type="text" name="tf" size="30"> 
</form> 
 
</body> 
 
</html>
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Script tag nimaš pravilno nastavljen type. Pravilno je <script type="text/javascript"> ...</script>
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Še vedno ne deluje. Ko v formi kliknem "Set a cookie", ga ne shrani.


EDIT: hmm.. zdaj ko sem pa reč zagnal s serverja, pa dela! Lokalno pa ni delalo, samo kaj ima to sploh veze, saj je JS client-side? Drugače pa hvala doto, me vedno rešuješ ko zajadram v programerske vode
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Cookiji so vezani na domeno, zato posledično ne delujejo, če imaš odprt html z diska.