JAR - Južno Afriška Republik

Yurex

Pripravnik
20. apr 2009
148
0
16
Maribor
Hello,


odločili smo se da gremo letos na dopust december/januar za en mesec v Južno Afriško Republiko.
Ker nimam izkušenj z takšnimi daljnimi potovanji me zanima, če ima morda kdo od vas izkušnje.

Zaeenkrat je tako, da bomo živeli pri eni družini doma v Elizabeth Portu, od tam naprej pa se bo potovalo z nahrbtnikom...
Nekako je zamišljeno da se gre še po sosednjih republikah (Zambija, Zimbabwe, Namibia, Botswana,...).

Kaj vse je takšnega kaj bi moral vedet?
Recimo če imam vizo za JAR, za ostale republike, lahko pridobim v JAR ? ...
Kakšni nasveti ?



LP,
J
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Vse vize moraš pridobiti že tukaj, oz. ne vem, če so tam hitri procesi za pridobivanje vize + ambasad nimaš v vsakem mestu.
V enem mesecu moraš že za JAR krepko premisliti, kam boš šel, tako, da lahko ostale države odmisliš, sploh pa Zimbabve, ki do belcev ni pretirano prijazen.
Z nahrbtniki okoli? Kako točno si si to predstavljal?
Je pa tisto obdobje deževno, tako, da tudi safariji (Kruger) niso ravno najbolj obiskani.

Priporočajo cepljenje proti Hepatitisom, antimalarike pa če greš bolj na severni del države.


Tukaj je link do moje fotoreportaže iz Namibije, če te slučajno tja zanese:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=&Board=fotopotep&Number=318674

Če te še kaj zanima, vprašaj, se bom probal spomniti.

LP
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Tudi jaz menim, da v enem mesecu nima smisla niti poskusiti obiskati vseh štirih držav.
En mesec zlahka porabiš samo v JAR.
Mogoče bi lahko obiskal dve državi - vsako za dva tedna.
V več kot dve državi pa nima smisla.

Mogoče dobiš kaj idej ob naslednjih video posnetkih iz J. Afrike in Zimbabveja.

J. Afrika - 1. del

- Kanjon reke Blyde
- The Great Escarpment
- Krugerjev narodni park


J. Afrika - 2. del

- Krugerjev narodni park
- Drakensberg


J. Afrika - 3. del

- Port Elizabeth
- The Garden Route
- Capetown


J. Afrika - 4. del

- Capetown
- Chapman's Peak Drive


J. Afrika - 5. del

- Rt dobrega upanja


J. Afrika - 6. del

- Pingvini blizu Rta dobrega upanja
- Capetown


Zimbabve - 1. del

- Viktorijini slapovi
- Narodni park Hwange


Zimbabve - 2. del

- Narodni park Hwange
- The Great Zimbabwe


Zimbabve - 3. del

- Nyanga
- World's View
- Vzpon na Mt. Nyangani, najvišjo goro Zimbabveja


Pa še to.
Južna Afrika slovi kot dežela z zelo visoko stopnjo kriminala.
Umorov, nasilnih ropov, posilstev, kraj avtov itd. je ogromno.
Zato je treba biti previden in ne početi traparij.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Najbolj pametno je da vse vize urediš tukaj pri nas oz. na najbližjih ambasadah. Pa ne pozabi da če imaš namen it večkrat ven in nazaj v JAR da si narediš vizo za večkratni vstop, ker drugače si se nategnil. Samo po moji oceni glih ni pametno skakati v vse države, izberi si eno morda 2 in to je to. Sej JAR je kar velika država boš imel kaj videt...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
lani bil v JAR, mislim da en mesec rabiš za JAR tako da ne vem če se splača če kje drugje lazit
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Afrika je velika in brezveze je obiskat v enem mesecu več kot eno veliko državo naenkrat, že zaradi prevozne logistike. Sicer pri večini držav lahko dobiš vizo kar na meji (posebna izjema je ravno najbolj urejena med vsemi, torej JAR), ali pa recimo še najbolje na dotični ambasadi v eni izmed držav tam doli (ceneje in hitreje bo gotovo).
Če boš že šel čez mejo, potem v enem mesecu pojdi samo v eno državo. Sam osebno bi izbral Bocvano zaradi delte Okawango, samo sem lani v Zambiji slišal, da je en tak safari res svinjsko drag. Sicer pa kamor boš šel, po moje ne boš falil. Kot pa še enkrat, Afrika je velika, sploh za nas, ki smo vajeni, da v enem dnevu lahko z avtom prečiš tudi 5 držav.