Jadrolinija-omejitev višine

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
V glavnem na dopust bi rad vzel bicikel, pa me zanima ali je na trajektih Jadrolinije kaka omejitev/doplačilo glede višine. Konkretno linija Split-Stari grad.

Izkušnje? Komplicirajo?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Glede na to, da na vseh vozijo kamijone z gradbenim materiajlom, ki so večinoma 4 + metre, ti z becikli na avtu ne boš imel težav. Zna bit edino, da boš malo dražje plačal prevoz z trajektom.

Poglej na Jadrolinija.hr
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Popolnoma brez problema. Na Strai grad vozi večinoma Jadran , garaža dovolj visoka za bicikel na stegi. V najslabšem primeru si pa na nepokritem delu garaže.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ok zdaj smo razčistili, da je možno. Mene pa zanima ali je za bicikle treba doplačat tako kot za višje vozilo ali ti to spregledajo in ne komplicirajo.
 

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
Že par let vozim kolesa na strehi na trajektu Zadar-Preko in plačam isto kot za osebni avto brez koles na strehi. Ne komplicirajo.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Ja samo Zadar Preko je enopodni trajekt, ki nima omejitve višine.

Na Hvar recimo vozi dvopodni in če presežeš višino in te ne more napokat pod del za avto, moraš doplačat.

Sicer pa ti je Snecer pripel link imaš podatek kdo in od kod vozi, zdaj pa še malo preberi tam.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
130
43
al pa snameš bicikle in jih zakleneš ob robu garaže. Spizdit ti jih tko ne morejo.
smile-1.gif


Jaz sem to do sedaj vedno delal in ni bilo komplikacij.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Zanimivo..., ko sem šel s kolesom v Dalmacijo sem plačal; Prizna - Žigljen, Zadar - Preko in Tkon - Biograd vsakič po ceniku - oseba + manjši motor, kolesa sploh nimajo v ceniku.... Tako, da ti prevozi niti niso bili poceni. Če bi pa imel s seboj črno smetarsko vrečo v katero bi "oblekel" kolo, pa bi se le ta smatral kot osebna prtljaga - brez doplačila.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To ni kolo, saj ti je isto napisal kot jaz.

Ti plačaš za avto, ki je višiji od 2 metrov, kaj pa daš gor je pa tvoj problem, platiš torej 588 kun namesto 318.

Zato bicikl daj dol, sprednje kolo dol in vrži v avto za čas plovbe.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Že vsa leta vlačim bicikle na dopust in najbolj simpl fora je, da kupiš navadno karto za avto+dve osebi in kolikor mulcev pač je.Lepo hladno počakaš na vrcevanje in v osmih primerov od desetih te bojo pošibali med kamione in kemperje.Če pa stric na vkrcavanu pač zateži imej lepo poravnanjih kakih 50 kun in mu jih pomoliš skozi okno pod roko.Pa nema frke, pali pa tudi 5 ali 10 ejrov , da ne boš v dilemi.
cheer.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja super
bonk.gif


Odvisno tudi od linije, za linijo Prizna - Žigljen (Pag) hočejo imet 10€ v eno smer zarad bicikla na strehi
hysterical-1.gif


Sem nekaj let nazaj prišel v vrsto za trajekt z bicikli na strehi, so me že na kasi zavrnili:
- ne sprejemajo kartice
hysterical-1.gif

- bil sem za ene 60 Kun prekratek, ker sem imel navado kupovati Kune v Novalji in nisem pričakoval, da bo vožnja s trajektom dražja zaradi bicikla na strehi na eno-podnem trajektu
bonk.gif


Sem se jaz lepo hladno odpeljal naokoli čez most in vmes peljal drago na ploščo za 2 in ene par pirov in še mi je ostalo Kun tisti dan. Namesto 30€ za čez tisto lužco.

Od takrat naprej, če si zaželim bicikla dol, gre lepo v avto in ne na streho.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Kaj pa linija na Cres?

Sicer v pogojih ni nikjer navedeno nič glede kolesa/kovčka na osebnem avtomobilu vsaj kolikor jaz razumem
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Neverjetno
grin1.gif


Ni fora, kaj imaš na avtu, fora je, koliko si visok. Ali si pod 2m ali si nad 2m. S svojim avtomobilom sem s kovčkom pod 2m, s kolesi pa nad 2m. Na trajektih plačaš dolžino in višino vozila ter kategorijo.