Izvoz certifikata

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Izvozil sem nlb certifikat, še enkrat namestil windowse, uvozil certifikat, nato mi napiše tole:
ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Najbrž sem naredil kakšno napako pri izvažanju?
confused-1.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem si kar sam odgovoril. Narobe sem izvozil. Je bilo treba naročiti nov certifikat; 10,7€. Ne bojo še propali:):)
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kaj si pa naredil narobe? Če bo še kdo drug izvažal, da ne ponovi napake.
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Izvozil si certifikat brez privatnega ključa. Ali nisi piknil te opcije, ki ni privzeta, ali pa privatnega ključa nisi mogel izvoziti, ker moraš tak izvoz določiti pri inštalaciji certifikata.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
sigen-co imam bacup na cd-ju pozabil pa sem geslo in je ne morem uvoziti po normalni poti . Ali lahko to kako spravim v brskalnik ali bo potrebno nanovo naročiti sigenco?
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Deluje. Izvozi certifikat, ki je označen kot "neizvozljiv".
Razbijanje gesla na že izvoženih certifikatih pa ni v opisu njegove funkcionalnosti.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Mam en certifikat shranjen na portable Chrome browserju (usb), pa se mi certifikat skopira na Chrome v računalniku. Pri FF in Operi tega nenadzorovanega kopiranja ni . Minus za Chrome glede nato da je moj priljubljeni brkljalnik.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Enkrat nekje sem bral, da chrome shranjuje certifikat v računalnik in zato portable varijanto odsvetujejo za certifikate.
Si poskusil na drugem računalniku? če je certifikat sploh spravljen na ključu, al ti ga mogoče samo poišče v računalniku?
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Chrome uporablja sistemsko shrambo za certifikate (enako kot IE). Torej morajo certifikati pristati v sistemu, da jih lahko Chrome uporabi.
Zanimivo, da sploh to ima, da ti portable "namesti" certifikate. (zanimivo zame, ker tega prej nisem vedel)
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
certifikat je na ključu in to namenoma . Sem brisal certifikate iz računalnika vsakokrat ko sem testiral Chrome portable.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Chrome ima v nastavitvah samo gumb, ki ob kliku pokaže sistemski dialog, za upravljanje s certifikati. To je isti dialog, ki ga prikaže IE. To je samo bližnica do certifikatov.

Firefox pa ima svoj certificate store. Netskape je izumeil cerifikate, firefox je pa njegov naslednik, zato ima svojo implementacijo. Drugi browserji pa niso delali svoje, ker so kasneje vsi operacijski sistemi to sami implementirali. Tako da če rabiš certifikat imeti fizično na ključku, je firefox edina opcija.

Nisi pa 100% varen, ker ko uporabiš certifikat, se ta naloži v spomin. Tukaj ga teoretično na okuženem računalniku lahko prestreže kak spyware. Tako da je portable virtual box boljša rešitev. Samo zanj pa rabiš admin pravice.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Rad bi izvozil certifikat nlb iz chroma in sformatiral računalnik.

Izvozil sem ga, ko probam na laptopu uvozit v chrome da bi stestiral če dela, mi sicer najprej napiše da je uvožen, nato ga pa ne vidim nikjer med certifikati, niti ne morem na klik.

Izgleda, da že uvozil nisem pravilno - pri izvozu iz chroma namreč ne morem nikakor izbrati opcije - Yes-export private key.

Pomoč?
 
Nazadnje urejeno:

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Citat:
Uporabnik MihaM pravi:
Rad bi izvozil certifikat nlb iz chroma in sformatiral računalnik.

Izvozil sem ga, ko probam na laptopu uvozit v chrome da bi stestiral če dela, mi sicer najprej napiše da je uvožen, nato ga pa ne vidim nikjer med certifikati, niti ne morem na klik.

Izgleda, da že uvozil nisem pravilno - pri izvozu iz chroma namreč ne morem nikakor izbrati opcije - Yes-export private key.

Pomoč?

Kje pa maš računalnik, kjer si prevzel certifikat? Tam je imel certifikat možnost izvoza. Ko ta izvožen certifikat ( ki ima vlogo varnostne kopije ) uvoziš, ti ga po defaultu ne označi kot "izvozljivega". To je varnostna opcija.

Kaj pa IE? Oba uporabljata isti certifikat.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Chrome uporablja certificate store od OS (isto kot IE), tako da ga lahko izvoziš v samih Windowsih oziroma IE, pri čemer moraš izvoziti tudi private key (nekje mora biti opcija export private key). Če imaš non-exportable private key uporabi Jailbreak utility. Po mojih izkušnjah je šlo izvažanje ceritfikatov na večji količini PCjev z Win XP in Win 7 brez problemov.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
KSZ
Ali obstoji kakršnakoli možnost napraviti varnostno kopijo certifikata, ki je na pametnem ključku?