Izvedba ograje

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
En del moje parcele meji na sosedovo, ob meji pa je cca 1,5 m visoka škarpa. Da mi ne bi kdo padel čez, bi na to škarpo dal ograjo. Izvedba bi bila z inox stebrički, vmes pa verjetno kak macesen ali kaj podobnega. Paneli bi bili cca 2m dolžine, višina pa cca 130 cm (toliko, da se izkoristijo 4m dolge deske), deske pokončno, na dveh letvah 40x70mm.
Zdaj pa, kako ograjne panele, ki jih bom naredil sam, pričvrstiti na stebričke?Naj dam navariti tudi ušesa za to? Ali je kakšna druga varianta? Predlagajte, prosim.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zakaj ne bi enostavno vmes dal 'zajle' ( pletenice)..v dveh vrstah. Verjetno ceneje in za vedno..brez vzdrževanja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kupiš pravokotne objemke za pritrditev žične mreže na stebriček. Skozi Inox stebriček izvrtaš luknje in pritrdiš s temi objemkami obojestransko, tako da stisneš les na stebriček. Na sliki je objemka dana pravokotno na ograjo, ti bi jo dal vzporedno.

7e-montaz.jpg
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zakaj ne bi enostavno vmes dal 'zajle' ( pletenice)..v dveh vrstah. Verjetno ceneje in za vedno..brez vzdrževanja.

Hvala za idejo, ampak bo tako zato, ker je direktno nasproti cesta (nobenega objekta ni vmes), pa bi malo še sprehajalcem s te ceste zaprl direkten razgled. Če bi se mi šlo le za ograjo kot tako, bi pa gotovo tako naredil.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
V tem primeru bi najbrž moral po višini privijačiti letvi na obe strani stebra. Osnovne letve bi rad imel vodoravno, da bodo deske ograje pokončne.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zakaj ne bi enostavno vmes dal 'zajle' ( pletenice)..v dveh vrstah. Verjetno ceneje in za vedno..brez vzdrževanja.


Ko že zajlo omenjaš. Sam se imam namen lotiti enega podobnega projekta, pa me zanima, če kdo ve, kako, kako se reče zaključkom (in kje jih kupiti), ki so malo bolj stylish in imajo že vgrajen zategovalec. Zajla pride v en vijak, ki ima na koncu okrasno matico?
Po Merkurjih in Bauhausih najdem samo klasične U zaključke in tiste velike in prav nič lepe šponarje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Jaz bi deske dal vodoravno. Deske "direkt" (seveda z distančnikom, da ne zastaja voda) na stebre - spoje načeloma lahko tudi v "luftu" med stebri - odpade potreba po ušesih na stebrih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tako imam sedaj jaz narejeno. Betonski steber s folcem deske v folcu in distancnik.med njimi za razmak med deskami. Deske v folcu segnile pospešeno. Je pa res da niso macesnove.
Sedaj iščem varianto kako na te betonske stebre montirat panele ali zicno ograjo. Trenutno mi je ograja bolj v napoto kot korist, ampak ne grem pa podirati, ker nikdar ne ves kdaj jo bom rabil
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tako je pač naredil.prejsnji lastnik pred desetletji. In meni to ne ustreza. In samo povem avtorju da ne bo naredil.podobne napake.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Nekako se mi ne vrta 60 lukenj v stebre
smile-1.gif
. Namreč, dolžina ograje bo cca 30 metrov, kaj več kot 2 metra med stebroma pa ne bo. Delal bom verjetno iz macesna, pa za nekaj časa že bo. Verjetno bom dal kar navariti tudi ušesa, pa vse skupaj na vroče cinkanje.