Izpit za A-neomenejo

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Opravljal bi izpit za A-kat (neomejeno). Star sem 27 let, izpit za B sem opravil pred 9 leti. Zanima me, kaj me čaka pri opravljanju izpita, oziroma kaj vse je treba opraviti (po vrstnem redu)? Vem, da se je v zadnjih letih ful enih zadev pri izpitu za A spremenilo, pa niti nisem siguren, ali lahko grem kar takoj delat za neomejeno? Edino česar mi ni treba opravljati je najbrž Prva pomoč?
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Dobil boš kategorijo A brez omejitev glede na starost tako,da to ne bo problem.
Si pa na žalost prepozen kakšna 2 meseca, ker so podvojili število ur, ki jih moraš opravit!
Opraviš pa zdravniškega in CPP pa opraviš tiste ure v avtošoli!
Ceno je pa nekdo pred mano lepo zadel!
En nasvet še samo......., če imaš možnost imej svoje rokavice in svojo čelado!
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Vaio pravi:

En nasvet še samo......., če imaš možnost imej svoje rokavice in svojo čelado!

Ne pozabi, da moraš obvezno imeti gležnarje, če nimaš škornjev, ter hlače z ščitniki. To je OBVEZNO, da imaš svoje, ostalo jakno, čelado pa si lahko sposodiš.

Postopek pa gre nekako tako:

1. Poiščete Avtošolo.


2. Vpišete se v tečaj cestno preometnih predpisov

Vpišete se lahko šest mesecev pred dopolnjeno starostjo, ki je potrebna za določeno kategorijo.
kategorija
A
do 125 ccm kategorija
A
do 25 kW kategorija
A kategorije
B, C, E, EkB kategorija
H
16 let 18 let 21 let 18 let 14 let

Tečaj CPP poteka v moderno opremljeni učilnici na sedežu avtošole.
3. Opravite zdravniški pregled

Zdravniški pregled za voznika motornih vozil se organizira pred tečajem CPP, lahko pa ga opravite pri pooblaščeni organizaciji tudi sami. Po opravljenem zdravstvenem pregledu dobite zdravniško spričevalo, ki velja dve leti.
4. Opravite preizkus znanja iz CPP in dobite karton vožnje

Po uspešnem preizkusu znanja iz cestno-prometnih predpisov vam izdamo evidenčni karton vožnje.
5. Opravite tečaj prve pomoči

Tečaja in preizkusa so oproščeni kandidati, ki že imajo vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil (A, B, C, ali E kategorija) in kandidati, ki imajo ustrezno zdravstveno izobrazbo.
6. Pričnete s praktično vožnjo

Ko dobite evidenčni karton vožnje, se v Avtošoli dogovorite za ure praktične vožnje in pričnete z vožnjo.

Po koncu programa praktične vožnje, pred komisijo avtošole opravite praktični preizkus znanja.
7. Opravite teorijo

Prijavi za teoretični del vozniškega izpita priložite:

*

zdravstveno spričevalo,
*

potrdilo o opravljenem izpitu iz prve pomoči,
*

evidenčni karton vožnje,
*

osebno izkaznico in
*

potrdilo o plačilu.

8. Prijavimo vas za vozniški izpit

V upravni enoti opravite teoretični del vozniškega izpita.

Opravljena teorija v upravni enoti in uspešen preizkus vožnje pred interno komisijo Avotošole je pogoj, da vas v upravni enoti prijavimo za praktični del izpita. Opravite ga pred izpitno komisijo upravne enote.
9. Dobite vozniško dovoljenje

Po opravljenem vozniškem izpitu vam izpitna komisija izda vozniško dovoljenje.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
tnx za izčrpen info
aplauz.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
kot so ti že napisali..
zdravniški - cca 35 € . ura vožnje tudi med 32 in 35 €. teorija - odvisno 50 €; izpit ene 30 €. izpitna vožnja cca 20 €
potrebuješ vsaj 22 ur ( tudi več. če si bolj neroden )
cpp je potrebni še 1 x narediti .- nekaj fines glede vožnje z motorjem
prve pomoči ni potrebno ( ker že imaš B kategorijo )
približno pol dela pri vožnjah je poligon - lahko tudi več - zelo koristna zadeva
potem pa je po programu mestna vožnja, medkrajevna vožnja , nočna vožnja in vožnja po AC
na izpitu moraš najprej odpeljati poligon, potem pa greš v mesto. te tudi po AC in vsaj enem krožišču peljejo
ena avtošola ima tudi simulator ( če nisi nikoli še vozil motorja ali pa apn - je koristno )
svojo čelado pa rokavice je praktično obvezno - ( higienski razlogi ). sicer pa se lahko solidno oblečeš in obuješ ( + čelada + rokavice ) za cc 750 € pri louis v .at
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zanimivo je to, da na račun staršev bodočih voznikov želi država spravit norce z cest. Država vse meče v isti koš!
Dejstvo je, da v avtošoli ne moreš ugotovit ali je bodoči voznik lahko tempirana bomba na cesti.
Če mene vprašate je to totalno zgrešen pristop.

Policija bi nadzor morala poostriti ob petkih in sobotah zvečer pred diskotekami, bari, kafiči, ker od tam pozno ponoči prihajajo na naše ceste morilci, kamikaze, norci ...

Žalostno je, da se ukrepi in polnjenje državne blagajne vali na hrbet staršev otrok, ki se odpravljajo v avtošolo.

To je isto, kot da bi bodočega lastnika Bullmastif-a poslali k psihjatru, kjer bi psihjater ugotavljal ali je pes ogrožen pred spolnim napadom lastnika! Haloooo
bonk.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
torej če jaz prav razumem članek iz linka NOVITETA nisem več začetnik in ne rabim opravljati vseh teh programov šolanja???
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Jaz razumem to tako:

Tisti, ki sedaj opravljajo izpit in ga niso dokončali so zajeti v ta nov program. Ostali, ki imajo izpite ne.

To je isto, če se danes podraži kruh, od tebe pa želijo, da po novi ceni plačaš tudi včerajšnjega!

Kaj si enkrat naredil in te program ni zajel, si naredil. Ne morejo te za nazaj hebat.
Če pa lahko, potem pa je to možno samo v naši državi, kjer zakone pišejo ... kekci.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Za kakšen zakon bi bilo dobrodošlo, da bi ga sklenili za nazaj, ampak to je potem bolj tema za v politiko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakon ne sme veljati za nazaj (razen v izjemnih okoliščinah).

Skratka tisti, ki bodo do 12. avgusta naredili izpit
smile-1.gif
, ne bodo potrebovali dodatnih usposabljanj...

Zadnjič sem gledal po tvju kakšna neumnost so tile dodatni tečaji "varne" vožnje in lep zaslužek za avto šole ter centre varne vožnje.

Mislim da se delajo iz nas norca. Kaj takega bi bilo mogoče upravičeno pred 50 leti, ko avtomobili niso bili na takšnem varnostnem noviju s toliko pomagali ter ko so ljudje dobesedno iz paše prišli za volan in prvič videli promet.

Danes je kaj takega samo kraja denarja.

Baje je sedaj obvezno uspoabljanje v centru varne vožnje, takšen pa je trenutno samo en pri Vranskem.

In po moje je problem v tehniki, ki je vedno bolj zmogljiva in presega potrebe ter zmožnosti človeka.

Ravno ko smo pri motorjih. Kaj boš s temi mašinami, ki imajo 150ps+, omejitve vemo kakšne so, divje pospeševanje je tudi predpovedano itd... Ni prav nobene logične in smiselne razlage.

Isto pri avtomobilih. Smo se že v eni temi pogavarjali in me je en uporabnik nasmejal, da določen avto (menda renault), ki ima 150 konjev al pa kaj manj, komaj zapelje iz podzemne garaže.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.340
113
glede teh centro, okej vse lepo in prav..ampak tista plošča mi še vedno ne da miru..ne vem kje v realnosti zadek na v ravni smeri odfuka v random stran... če lahko kdo to od modrijanov ki imajo več 10 letne vozniške izkušnje in mio kmjev za seboj razloži.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mogoče ko gumo "sname".

Misliš da je test tudi za motoriste?
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.340
113
ne vem če je to to..ker potem te odfuka pa nic vec ne rešiš, se lahko samo primeš pa čakaš, pa čim manj trdih objektov na poti...

če ti pa gumo spusti pa ni tako hudo, razen da zacne vse skup vlečt v eno smer.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
eno vprašanje... tri leta nazaj sem opravljal izpit do 350ccm, ali je res če bi hotel sedaj imeti neomejeno narediti še 1x praktični del?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Imam še jaz eno off topic vprašanje...

Izpit B kategorije imam že 10let, maja se opravil A neomejeno...
Ali to pomeni da sem na motorju voznik začetnik (12-pik, 0,0 alkohola...)?