Izpit in povečanje ur

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Nekje sem zasledil, da naj bi se v kratkem povečalo št. ur za opravljanje A-neomejeno in sicer na 22 ur
confused-1.gif


Kdo ve kaj o tem?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Vse te ure, koliko je minimalno, so itak samo interni dogovori v avtošolah. Izpit za avto lahko narediš z 10 urami, kajti potrebno je samo izpeljat vse vaje. Za motor je pa enako.

LpT
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.724
147
63
Ko sem jaz delal izpit, je bilo 16 ur minimalno (pa ne po dogovorih ampak po vajah).

lp
 

v0x

Pripravnik
13. maj 2008
179
1
16
Tusi ne bluzi neumnosti...
www.uradni-list.si

za A,B je lahko minimum 22 (20 ur porgrama + 1 ura PZ + 1 ura izpitne vožnje) ura izpitna ... če se avtošole tega ne držijo in jih zaloti inšpekcija jih čakajo vlke kazni ... 2k€ + samo za šolo plus inštruktorja
10.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Pa mi povej točno kje piše, da je 22 ur minimum? Iz tega linka, ki si ga dal, to ni razvidno.
 

v0x

Pripravnik
13. maj 2008
179
1
16
– vaje s prve učne stopnje: najmanj eno učno uro;

– vaje z druge učne stopnje: najmanj sedem učnih ur;

– vaje s tretje učne stopnje: najmanj dvanajst učnih ur, za kategorijo F pa najmanj osem učnih ur
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Ja potem je pa to res na novo, se opravičujem za zavajanje in nedosledno branje. Dobro so zlobirali nekateri.
 

v0x

Pripravnik
13. maj 2008
179
1
16
res je ... sm recimo, da se nekdo ki še ni sedel na motrjo oz. na motorjo ki ma 600ccm+ prostornine odloči delat izpit in sem prepirčan, da po 8mih urah ni glih 100% pripravlen na varno vožnjo po cesti ... sej jaz se tk spomnim mojih začetkov z večjimi motorji.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Nekdo pa ki je sedel, ali pa bo zaradi prekoračitve hitrosti ponovno opravljal izpit, pa bo te ure plačeval brez veze. Na komisiji je, da odloči, ali si sposoben za vožnjo v prometu, ne v urah.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@ v0x:

Od človeka do človeka je različno koliko kdo ur potrebuje za opravljanje izpita.
Eni se hitreje učijo, so bolj disciplinirani, drugi spet ne.

Glede na to, kakšni divjaki so nekateri, bi morali 20 ur namenit samo vzgoji bodočega voznika glede hitrosti, ne pa da divjajo kot idioti in se ubijajo posledično temu pa ga včasih oz. večinokrat naj.ebejo nedolžni udeleženci, ki so bili ob nepravem času na nepravem mestu.
 

v0x

Pripravnik
13. maj 2008
179
1
16
Sm v tej situaciji nemore bit koza cela in volk sit ... nekdo bo vedno prikrajšan :/

Pri 20 urah je škoda smo € ... 20 ur vožnje pa dobenmo nebo škodlo
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.798
2.105
113
za šankom
ksz...
imel sem 10 ur vožnje, avto šola v kranju, cca leto dni nazaj
izpitna je bila 11 in ni bilo nobenih problemov.prej pa sem vozil samo skuterinote,apn6 in e90
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.381
390
83
Še en nateg.

Dober voznik v 10, 20, 50, 100... urah postal boš ne. Potem se najde z lobiji obdan strokovnjak, ki vidi slabo situacijo v prometu in mu v prazno glavo pade ideja, da je treba povečat število ur in bo bolje.
bonk.gif


Skrajni čas je, da se spremeni miselnost, da mora država skrbeti za rit vsakega posameznika. Ker s tem samo povzroča stroške državljanom in omogoča zaslužke prisklednikom. Odgovornost pa je tvoja - narediš izpit en-dva-tri in če se ne čutiš sposobnega, boš pač naslednjega pol leta treniral sam, preden boš šel na resno furo. Da tega ne bo storil nihče je butast argument proti. Odgovoren človek bo, ostali bodo pač plačali za svojo lahkomiselnost. Itak je na pladnju tvoja glava, in tvoja odgovornost, če narediš štalo komu drugemu. In ne odgovornost inštrukturja oz. komisije, da je izpit podelila divjaku ali nesposobnežu.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Za bolj "pametne" mlade voznike, bi morali vsakega poslat na tečaj varne vožnje AMZS-ja ali kaj podobnega. Ni problem, če kdo prevozi kakšno polno črto ali narobe zapelje v enosmerno (beri: vozi po napačni strani enosmerne). Bolj je kriza, ko začne drset, pa noben ne ve kaj bi počel z volanom.
 
Nazadnje urejeno:

kreso

Pripravnik
16. nov 2008
37
0
6
Kolko ur zdaj rabiš za izpit. Sem vprašal v bližnji avtošoli in so bolj malo vedeli. Rekla je sicer, da k znas greš na glavno. Samo mi ni delovala prepričljivo.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Smo ugotovili v tej temi, da je od letos (pomoje s koncem januarja) dalje potrebnih 22 ur.
Glej link zgoraj, kateri kaže na uradni list.